Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (3)
Пошуковий запит: (<.>A=Котляревська У$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 2
Представлено документи з 1 до 2

      
Категорія:    
1.

Білоус А. М. 
Біомаса вільхових лісів Українського Полісся : монографія / А. М. Білоус, У. М. Котляревська. - Київ : НУБіП України, 2018. - 240 c. - Бібліогр.: 256 назв. - укp.

Досліджено закономірності формування структури біомаси вільхових насаджень Українського Полісся. Визначено особливості формування відпаду дерев у вільхових молодняках, швидкість деструкції сухостійних дерев і деревної ламані вільхи клейкої у модальних насадженнях. Наведено результати дослідження динаміки депонованого вуглецю у компонентах фітомаси та мортмаси вільшаників Українського Полісся. Оцінено загальний обсяг біомаси, депонованого в ній вуглецю та накопиченої енергії у вільшаниках Українського Полісся.


Індекс рубрикатора НБУВ: П382.19 + П362

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА830438 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Котляревська У. М. 
Мортмаса клейковільхових лісів Українського Полісся : автореф. дис. ... канд. с.-г. наук : 06.03.03 / У. М. Котляревська; Нац. ун-т біоресурсів і природокористування України. - Київ, 2018. - 24 c. - укp.

Досліджено закономірності динаміки мортмаси у вільхових насадженнях Українського Полісся, в тому числі особливості формування відпаду дерев у молодняках, швидкість процесу деструкції сухостійних дерев у насадженні, процес деструкції компонентів мортмаси деревної ламані, особливості структури біомаси вільшаників, а також динаміку депонованого вуглецю відмерлих деревних рослин або їх частин у компонентах вільхових насаджень. Досліджено лісівничо-таксаційні параметри деревостанів та встановлено особливості формування відпаду у вільхових молодняках насіннєвого та вегетативного походження. Встановлено, що у вільхових молодняках відпад формували не тільки ослаблені та пригнічені дерева, але і рослини без ознак ослаблення, частка яких може становити щорічно до 1% від загальної кількості дерев насадження. Проаналізовано загальний термін перебування сухостійних дерев на корені, який може пересічно становити від 6 років в молодняках до 10 років у стиглих насадженнях. Зазначено, що мортмаса деревної ламані у вільшаниках в умовах Полісся України повністю може бути розкладена впродовж 45 - 50 років. Встановлено, що динаміці структури біомаси досліджуваних вільхових насаджень властиве: зменшення частки надземної фітомаси деревостану (від 65 до 57%), збільшення частки фітомаси підліску до 5%, зменшення частки опаду грубих гілок до 1%, зменшення частки мортмаси підстилки до 9%, збільшення загальної мортмаси до 20% із віком насаджень. На основі розроблених моделей для встановлення загальної мортмаси вільхових лісів і повидільної бази даних лісового фонду України визначено, що в загальній мортмасі вільхових лісів Українського Полісся накопичено вуглецю 4,22 ТrС, а загальний вміст енергії становить 120,6 ПДж. Встановлено, що показники депонованого вуглецю мортмаси вільшаників досліджуваного регіону за даними лісовпорядкування у 95 разів менші від даних, які отримані за результатами дослідження.


Індекс рубрикатора НБУВ: П382.19-425(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА433021 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського