Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (1)Книжкові видання та компакт-диски (7)
Пошуковий запит: (<.>A=Котовська О$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 5
Представлено документи з 1 до 5

      
Категорія:    
1.

Котовська О.  
Феномен двовір'я у становленні української філософської традиції / О. Котовська // Вісн. Нац. ун-ту "Львів. політехніка". - 2006. - № 550. - С. 101-107. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Досліджено феномен двовір'я як поєднання народної, язичницької традиції та християнської доктрини у Київській Русі. Наголошено на тому, що у цей період закладено основу української філософської культури, сформовано етнічний архетип та ідею єдності давньоруського суспільства. Такий підхід дозволяє проаналізувати творчий діалог християнської та міфологічної парадигм, визначити специфіку українського світосприйняття.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю3в06 + Ю3(4УКР)41

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29409/А Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Котовська О. П. 
Діалог як метод пошуку істини в українській філософській традиції : автореф. дис... канд. філософ. наук / О. П. Котовська; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. - Л., 2008. - 20 c. - укp.

Досліджено проблему діалогу у її традиційно українських парадигмальних, міжкультурних, суспільно-політичних та екзистенційно-персоналістичних проявах. Проаналізовано теоретико-методологічні підходи щодо проблеми філософського діалогу, розглянуто історію його виникнення. Розкрито значення діалогічного підходу як методу наукового пізнання та морально-етичної основи відповідальності, співпричетності у спілкуванні між людьми та співпереживання з Іншим. Визначено особливості діалогічного пізнання, розкрито специфіку його ролі та проявів у процесі становлення та розвитку української філософської думки. Доведено присутність латентного діалогу у феномені двовір'я як поєднання народної, язичницької традиції та християнської парадигми, на базі якого сформовано українське світосприйняття й ідейне підгрунтя єдності давньоукраїнської спільноти. Досліджено витоки діалогічного мислення в українській філософській культурі, особливу увагу приділено вивченню традиційних ідей "софійності", толерантності та неперервного діалогу народно-оптимістичної, активно-громадянської та аскетично-споглядальної течій у спадщині давньоруських філософів та українських полемістів. На прикладі діалогічного викладу ідей Г.Сковороди та І.Франка доведено присутність двох значень діалогу як методу пошуку загальної істини та кордоцентрично-екзистенційного виявлення істини життя та щастя у самій людині.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю0 в60 + Ю3(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА357511 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Котовська О. П. 
Психологія та педагогіка: євроінтеграційний контекст : навч. посіб. / О. П. Котовська; Нац. акад. держ. упр. при Президентові України, Львів. регіон. ін-т держ. упр. - Львів : ЛРІДУ НАДУ, 2015. - 197 c. - Бібліогр.: с. 168-170 - укp.

Розглянуто психологію та педагогіку як людинознавчі науки. Увагу приділено питанню психіки та свідомості людини. Вивчено особистість як предмет наукових досліджень у психології та педагогіці. Подано індивідуально-психологічні характеристики особистості та розкрито їх значення в процесі навчання. Висвітлено особливості розвитку особистості за сучасних умов міжнародної взаємодії в освіті.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю9 я73 + Ч30 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА792022 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Європейський Союз у XXI столітті: функціонування та розвиток : монографія / В. С. Загорський, О. Я. Красівський, О. С. Киричук, П. В. Когут, О. П. Котовська; ред.: В. С. Загорський, О. Я. Красівський; Нац. акад. держ. упр. при Президентові України. - Львів : ЛРІДУ НАДУ, 2016. - 631 c. - Бібліогр.: с. 600-631 - укp.

Висвітлено структурний розвиток процесу європейської інтеграції на початку ХХІ ст. Розглянуто теоретичні та правові засади функціонування ЄС. З'ясовано особливості взаємодії між національними, загальноєвропейськими та регіональними владними інституціями, роль неурядових інституцій у багаторівневому (мережевому) управлінні ЄС. Подано таблиці, схеми, рисунки, які допоможуть аналізувати основні проблеми інституційної моделі урядування (мережевого управління) ЄС. Розкрито особливості монетарної, торгівельної, екологічної, соціальної політики країн-членів ЄС, інструменти реалізації політики відносин зі східними та південними сусідами (країнами Північної Африки, Близького Сходу та СНД). Увагу приділено становленню та розвитку відносин між Україною та ЄС.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х915.232.5 + Ф4(4),60

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА802105 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Котовська О. П. 
Ціннісно-смислові зміни в сучасних моделях публічного управління / О. П. Котовська // Вісн. Нац. акад. держ. упр. при Президентові України. Сер. Держ. упр.. - 2017. - № 2. - С. 5-12. - Бібліогр.: 24 назв. - укp.

Досліджено сутності публічного управління, публічного адміністрування, доброго врядування та концептуальному обгрунтуванні впливу ціннісно-смислових змін на еволюцію сучасних моделей публічного (державного) управління. На основі теоретичних досліджень та емпіричних даних автор аналізує особливості ціннісних ідентифікацій українського суспільства, простежує тенденцію трансформаційних змін у суспільстві й інституті державної служби. Ціннісно-смислові зміни у сучасних моделях публічного управління дають підстави говорити про зміну парадигми публічного (державного) управління. Процеси демократизації та децентралізації є невід'ємними складовими на етапі пошуку найбільш оптимальної для українського суспільства моделі публічного (державного) управління, де найвищою цінністю має стати людина-громадянин.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)01

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15105:держ.упр. Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського