Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (2)Книжкові видання та компакт-диски (7)Журнали та продовжувані видання (3)
Пошуковий запит: (<.>A=Кочмарський В$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 7
Представлено документи з 1 до 7

      
Категорія:    
1.

Пшениця. Сучасний стан і перспективи розвитку селекції, насінництва та технологій : матеріали Міжнар. наук. конф., присвяч. 100-річчю від дня народж. вчен.-селекціонера, акад. В.М. Ремесла, 19 черв. 2007 р., Київ / ред.: В. С. Кочмарський; УААН. - К., 2008. - 422 с. - (Наук.-техн. бюл. Миронів. ін-ту пшениці ім. В.М. Ремесла; Вип. 8). - укp. - рус.

Висвітлено наукову діяльність видатного вченого-селекціонера, академіка В.М. Ремесла. Проаналізовано сучасний стан і перспективи розвитку селекції, насінництва та технологій. Розглянуто питання контролю реакцій початкового розвитку сучасних сортів озимих пшениці та ячменю селекції Селекційно-генетичного інституту. Наведено результати досліджень сортів озимої м'якої пшениці в екологічному сортовипробуванні Миронівського інституту пшениці. Визначено вплив мутагенних чинників на гібриди озимої пшениці, біологічно активних препаратів на посівні якості та врожайні властивості насіння озимої пшениці, пестицидів і біологічно активних речовин на посівні якості та врожайність ярої пшениці.

Освещена научная деятельность выдающегося учёного-селекционера, академика В.Н. Ремесла. Проанализированы современное состояние и перспективы развития селекции, семеноводства и технологий. Рассмотрены вопросы контроля реакций начального развития современных сортов озимых пшеницы и ячменя селекции Селекционно-генетического института. Приведены результаты исследований сортов озимой мягкой пшеницы в экологическом сортоиспытании Мироновского института пшеницы. Определены влияние мутагенных факторов на гибриды озимой пшеницы, биологически активных препаратов на посевные качества и урожаемые свойства семян озимой пшеницы, пестицидов и биологически активных веществ на посевные качества и урожайность яровой пшеницы.


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.1я431(0)

Шифр НБУВ: Ж71981 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Кочмарський В. С. 
Посівні якості та врожайні властивості насіння озимої пшениці залежно від застосування пестицидів і рістрегуляторів в умовах правобережного Лісостепу України : Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.14 / В. С. Кочмарський; Селекц.-генет. ін-т - нац. центр насіннєзнавства та сортовивчення УААН. - О., 2004. - 18 c. - укp.

Уперше за умов правобережного Лісостепу України досліджено вплив сучасних хімічних засобів боротьби з хворобами на посівні якості та врожайні властивості насіння озимої пшениці. Доведено, що одні протруйники ("Байтан універсал", "Берет", "Дерозал", "Сістан") за обробки насіння знижують його якість (активність кільчення, енергію проростання, лабораторну схожість), інші ("Вітавакс 200ФФ", "Вінцит", "Дивіден стар", "Раксил", "Реал") - не впливають на посівні якості та сприяють приросту врожаю (на 2 - 4,5 ц/га). Установлено, що фунгіциди "Бампер", "Імпакт", "Тілт" і "Фолікур" за обробки насінницьких посівів сприяють формуванню кращого врожаю, підвищенню посівних якостей (схожості, енергії проростання, сили росту) врожайних властивостей насіння. Показано, що передзбиральна десикація материнських рослин у період воскової стиглості гербіцидом суцільної дії "Рацундап" погіршує якість вирощеного насіння. Доведено, що за обробки насіння рістрегуляторами нового покоління ("Марс 1", "Метаболіт", "Пролісок", "Протон", "Славутич", "Сяйво", "Триман") стимулюється його проростання, формування елементів продуктивності рослин і підвищується урожай (на 2,2 - 9,2 ц/га).


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.103-37(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА333143 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Кочмарський В. А. 
Удосконалення діагностики туберкульозу великої рогатої худоби та методичні підходи одержання вакцинних штамів мікобактерій : Автореф. дис... д-ра вет. наук : 16.00.08 / В. А. Кочмарський; Нац. аграр. ун-т. - К., 2003. - 36 c. - укp.

Вивчено особливості епізоотичного процесу у випадку туберкульозу великої рогатої худоби (ВРХ) у господарствах Харківщини. Розроблено метод диференційної діагностики та спосіб діагностики туберкульозу в телят. Вивчено вплив на організм тварин туберкуліну та КАМ, введених в епідуральний простір телятам, сенсибілізованим атиповими мікобактеріями та вакциною БЦЖ. Наведено епідуральний метод для діагностики туберкульозу у ВРХ та метод диференціації M.avium від атипових мікобактерій. Удосконалено схему ідентифікації культур останніх. Вивчено культури мікобактерій, виділених від ВРХ та хворих на туберкульоз людей. Розроблено спосіб та одержано вперше з епізоотичної культури збудника туберкульозу бичого виду атенуйований штам "М-Україна" з високими імуногенними властивостями. Запропоновано спосіб біологічного контролю за якістю живильних середовищ та нове живильне середовище. Установлено бактерицидну активність у трьох препаратів, які є перспективними для використання їх як дезінфектантів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.216-911-6 + П821.219.216

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА326348 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Кавунець В. П. 
Насінництво пшениці озимої / В. П. Кавунець, В. С. Кочмарський; ред.: В. П. Кавунець; НААН України, Мирон. ін-т пшениці ім. В.М. Ремесла. - Миронівка, 2011. - 320 c. - Бібліогр.: с. 283-317 - укp.

Проаналізовано вплив абіотичних, біотичних і антропогенних факторів на урожайність, посівні якості та врожайні властивості насіння озимої пшениці за умов правобережного Лісостепу України. Описано методи виробництва базового та добазового насіння. Увагу приділено питанням контролю за сортовими посівами та посівними якостями насіння, інкрустуванню посівного матеріалу, методам контрольованого пересіву та генетичного контролю, особливостям первинного насінництва гетерогенних сортів озимої пшениці. Подано характеристики сортів пшениці озимої Миронівської селекції, внесених до державного реєстру сортів України на 2011 р.


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.103-37

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА746147 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Миронівський інститут пшениці ім. В.М. Ремесла Національної академії аграрних наук України (1912 - 2012) / ред.: В. С. Кочмарський; НААН України, Миронів. ін-т пшениці ім. В.М. Ремесла. - Миронівка, 2012. - 814 c. - Бібліогр.: с. 649-815. - укp.

Висвітлено історію створення розвитку та діяльності Миронівської селекційно-дослідної станції, структурних підрозділів МІП НААН, творчий шлях всесвітньо відомого вченого, талановитого селекціонера, засновника Миронівського інституту, двічі Героя Соціалістичної Праці, академіка АН СРСР і ВАСГНІЛ В.М. Ремесла. Узагальнено основні наукові здобутки станції та інституту за вказаний період. Наведено біографічні дані та основні наукові та виробничі здобутки організаторів наукової та виробничої діяльності станції та інституту. Вміщено спогади ветеранів праці та видатних учених про наукову та виробничу діяльність закладу в різні історичні періоди. Подано хронологічний покажчик публікацій за 1912 - 2011 рр., який включає описи 3 555 наукових праць, що засвідчує високу ефективність наукової роботи вчених Миронівського інституту пшениці ім. В.М. Ремесла.


Індекс рубрикатора НБУВ: П.е(4УКР) л2

Рубрики:

Шифр НБУВ: СО31210 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
6.

Кочмарський В. С. 
Створення вихідного матеріалу та сортів пшениці м'якої озимої на підвищену адаптивність для Лісостепу України : автореф. дис. ... д-ра с.-г. наук : 06.01.05 / В. С. Кочмарський; НААН України, ДУ "Ін-т сіл. гос-ва степ. зони". - Дніпропетровськ, 2013. - 36 c. - укp.

Висвітлено наукову проблему, яка полягає в розширенні генетичного різноманіття вихідного матеріалу та в подальшому селекційно-генетичному покращанні сортів пшениці м'якої озимої на підвищення адаптивних властивостей та потенціалу продуктивності. Виявлено тенденції зміни елементів продуктивності рослини пшениці озимої, на основі яких уточнено параметри перспективних сортів, адаптованих до умов Лісостепу України. Доведено, що цілеспрямований добір за кількістю зерен у колосі надає позитивне селекційне зрушення. Створено цінний вихідний матеріал за скоростиглістю, зимостійкістю, вмістом сирої клейковини, який запропоновано залучати до гібридизації як джерела відповідних ознак. Створено нові джерела з різним ступенем групової стійкості проти ураження збудниками борошнистої роси, бурої іржі та септоріозу. Обгрунтовано підходи щодо підвищення рівня реалізації генетичного потенціалу врожайності сортів за умов Лісостепу України за глобальних змін клімату.


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.103-31

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА400313 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Кочмарський В. З. 
Кристалізація карбонату кальцію з гідрокарбонатних розчинів / В. З. Кочмарський, В. Р. Гаєвський, Н. Л. Тишко // Укр. фіз. журн.. - 2017. - 62, № 5. - С. 382-390. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Г562.138

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26988 Пошук видання у каталогах НБУВ 


 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського