Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (1)Книжкові видання та компакт-диски (4)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>A=Кошлак Г$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 6
Представлено документи з 1 до 6

      
Категорія:    
1.

Кошлак Г. В. 
Теоретичні та технологічні основи розробки пористих матеріалів з заданими теплофізичними характеристиками : автореф. дис... канд. техн. наук : 05.14.06 / Г. В. Кошлак; Ін-т пробл. машинобудування ім. А.М.Підгорного НАН України. - Х., 2009. - 18 c. - укp.

Розроблено теоретичні та технологічні засади створення пористих матеріалів з заданими теплофізичниими характеристикам. Запропоновано два варіанти складу пористих мтеріалів для різних сфер застосування, розроблено способи їх виробництва й обладнання. Визначено функціональний взаємозв'язок теплофізичних і структурних характеристик пористих матеріалів на основі гідросилікатів, встановлено їх оптимальні співвідношення під час виробництва матеріалів для різних умов використання. Обгрунтовано раціональні термодинамічні умови гідротермічного спучування гідросилікатів. Запропоновано співвідношення, що встановлюють взаємозв'язок гідродинамічних і термодинамічних умов процесу спучування зі структурними параметрами нового пористого матеріалу, що дозволило оптимізувати його склад і технологічні режими виробництва. На основі знайдених характеристик тепломасоообміну удосконалено технологічні та теоретичні основи теорії спучування, які дозволяють одержувати матеріал з прогнозованими теплофізичними характеристиками. Визначено теплофізичні характеристики нових пористих матеріалів для відповідних теплоагрегатів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З36-038

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА362956 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Кошлак Г. В. 
Производство пористого материала с прогнозируемыми теплофизическими характеристиками / Г. В. Кошлак // Техн. теплофізика та пром. теплоенергетика. - 2011. - Вип. 3. - С. 135-141. - Библиогр.: 5 назв. - рус.

Приведены экспериментальные данные, на основании которых изучено влияние различных факторов на пористость, теплопроводность, прочность и термостойкость нового теплоизоляционного пористого материала. Приведена математическая модель влияния этих факторов на указанные показатели, с помощью которой можно прогнозировать его свойства.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л411-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73741 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Кошлак Г. В. 
Теплофізичні особливості формування пористої структури : [монографія] / Г. В. Кошлак. - Харків, 2015. - 161 c. - Бібліогр. в кінці розд. - укp.

Наведено результати дослідження теплоізоляційних властивостей, методів виробництва пористих теплоізоляційних матеріалів, що використовуються в різних технологіях теплоенергетики, машинобудування, переробної, харчової та хімічної промисловостей. Акцентовано увагу на теплотехнологічних характеристиках одержання пористого матеріалу із заданими теплофізичними властивостями. Проаналізовано математичне моделювання процесів термообробки частинок пористого матеріалу у вихровій камері. Запропоновано теоретичні основи процесів спучення матеріалів за умов термообробки.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л411 + Н307.6

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВС60675 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Крижанівський Є. І. 
Екологічні проблеми енергетики / Є. І. Крижанівський, Г. В. Кошлак // Нафтогаз. енергетика. - 2016. - № 1. - С. 80-90. - укp.

Досліджено екологічні особливості території навколо Бурштинської електричної станції і аналіз впливу викидів ТЕС на довкілля та здоров'я людини. Відсутність якісного палива та морально застаріле обладнання призводить до наднормативних викидів хімічних газоподібних сполук і твердих часток в атмосферне повітря. Саме ці викиди є основними джерелами хімічного неканцерогенного, канцерогенного та радіоактивного забруднення атмосферного повітря, що впливають на якість життя та здоров'я населення. Розглянуто вплив твердих відходів (золи виносу та золи у золовідвалах) на довкілля. Визначено внесок складових летючої золи в забруднення атмосферного повітря. Проведено оцінку сучасного екологічного стану довкілля. Запропоновано заходи для зменшення техногенного навантаження ТЕС та прогноз змін екологічної ситуації при впровадженн і технічних рішень, скерованих на зменшення зазначених викидів.


Індекс рубрикатора НБУВ: З37-082

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25772 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Кошлак Г. В. 
Розвиток наукових основ утилізації відходів теплових електричних станцій для зменшення техногенного навантаження на довкілля : автореф. дис. ... д-ра техн. наук : 21.06.01, 05.14.06 / Г. В. Кошлак; Івано-Франків. нац. техн. ун-т нафти і газу. - Івано-Франківськ, 2016. - 48 c. - укp.

Теоретично узагальнено та вирішено важливу прикладну наукову проблему утилізації промислових відходів теплових електричних станцій (ТЕС) для зменшення техногенного навантаження на довкілля на прикладі впливу Бурштинської ТЕС на територію Галицького району. Досліджено якісний та кількісний вплив забруднень відходами вказаної ТЕС на екологічний стан довкілля. На основі одержаних даних запропоновано нові технології утилізації відходів Бурштинської ТЕС. Розроблено технологію рекультивації золовідвалів. Експериментально та теоретично обгрунтовано нові технології утилізації золи шляхом створення ефективних пористих теплоізоляційних матеріалів (ТПМ). Експериментально досліджено основні фізико-хімічні процеси, що відбуваються в золі Бурштинської ТЕС під час її зберігання та впливу на неї вологи і температур, для обгрунтування нових технологій виробництва ПТМ. Експериментально та теоретично досліджено вплив складу золи на процеси гідратації цементних компонентів. Встановлено кількісні характеристики цього впливу для обгрунтування технології утилізації сухої золи із золосховищ. На основі нових наукових результатів розроблено наукові принципи створення технологій виробництва будівельних матеріалів із вторинної сировини (золи). Виконано дослідження, що дозволили створити науково-методологічні основи підвищення рівня екологічної безпеки виробництва енергії ТЕС та одержано синергетичний ефект захисту довкілля, а також - створено інноваційні матеріали для теплового захисту енергетичних установок, будівель та споруд.


Індекс рубрикатора НБУВ: З370.62

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА426114 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
6.

Басок Б. І. 
Вплив фільтраційного руху грунтових вод на теплоефективність підземного теплообмінного пристрою / Б. І. Басок, Б. В. Давиденко, А. М. Павленко, В. Г. Новіков, Г. В. Кошлак // Відновлюв. енергетика. - 2022. - № 2. - С. 71-80. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.

Для визначення впливу вимушеної фільтраційної течії грунтових вод на теплову ефективність U-подібного вертикального грунтового теплообмінника проведено чисельне моделювання течії грунтових вод і перенесення теплоти в грунтовому масиві при роботі цього пристрою. Грунтовий теплообмінник є елементом теплонасосної системи "грунт - вода". Для розрахункових досліджень застосовується модель Дарсі - Брінкмана - Форхаймера, що описує течію рідини в пористому середовищі. Теплова ефективність оцінюється за кількістю теплоти, що вилучається з грунтового масиву, та за коефіцієнтом тепловіддачі на зовнішній поверхні теплообмінника. Визначено вплив градієнта тиску в грунтовому масиві, а також вплив дисперсності часточок грунту на динаміку фільтраційного руху грунтових вод і теплову ефективність теплообмінника.


Індекс рубрикатора НБУВ: З388

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25096 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського