Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
Пошуковий запит: (<.>A=Крейн І$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 2
Представлено документи з 1 до 2

      
Категорія:    
1.

Крейн І. 
Україна: метавиклик - метавибір / І. Крейн // Вісн. НАН України. - 2005. - № 2. - С. 3-15. - Бібліогр.: 23 назв. - укp.

Обгрунтовано необхідність розбудови теоретичних моделей у соціогуманітарних науках. Започатковано новий напрям кібернетики - гуманітарну кібернетику, яка поєднує кібернетичну методологію з гуманітарною спрямованістю досліджень, допомагає подолати розрив між точними і природничими науками та науками, що належать до соціогуманітарного комплексу. Розбудована на засадах гуманітарної кібернетики модель цивілізаційного розвитку, як закономірного етапу еволюції Розуму, дає змогу запропонувати принципово новий - загальний підхід до "цивілізаційного питання", а з цих позицій - і принципово новий погляд на проблему "Україна і світ".


Індекс рубрикатора НБУВ: А6

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж20611 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Крейн І. 
Концепція толерантності як універсальної категорії еволюції розуму: метапідхід / І. Крейн // Вісн. НАН України. - 2006. - № 11. - С. 22-42. - Бібліогр.: 21 назв. - укp.

Обгрунтовано необхідність нового підходу до проблеми толерантності, який базується на теоретичній моделі цього феномену. Модель толерантності як універсальної катерогії розуму розбудована на засадах кібернетичної теорії розумних систем одного класу, окремий випадок якого становить людство, з її невід'ємною складовою - метаетикою. Модель дає змогу довести метазлочинну антитолерантність радянського тоталітаризму та його сучасної спадщини, а також запропонувати методики експериментального дослідження глибинних механізмів толерантності. Його результати мають стати підгрунтям для розробки системи нових соціальних технологій з метою створення "виміру толерантності" в українському суспільстві. З позицій метаетики запропоновано метатолерантний підхід до створення "виміру толерантності" на світовому рівні. Аргументовано моральне право України брати участь у цьому процесі та її моральний обов'язок першості у ньому.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю702.39

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж20611 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського