Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (1)
Пошуковий запит: (<.>A=Кривда М$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 3
Представлено документи з 1 до 3

      
Категорія:    
1.

Зінченко В. Ф. 
Особливості взаємодії MgO з сульфофторидами лантанідів / В. Ф. Зінченко, І. Р. Магунов, Є. В. Тімухін, М. Ю. Кривда // Фізика і хімія твердого тіла. - 2011. - 12, № 4. - С. 974-979. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Г122.231 + Г583.4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26618 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
2.

Кривда М. І. 
Дослідження мікрофлори статевої системи кобил / М. І. Кривда, О. Є. Галатюк, Л. О. Солодка // Біологія тварин. - 2015. - 17, № 3. - С. 57-62. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

На сьогодні вивчення кількості мікробних клітин та видового складу біоплівок макроорганізму - прогресивний напрям, вивченням якого займаються не лише ветеринарні мікробіологи, але й фахівці гуманної медицини. Вченими всього світу доведено, що і кількісні, і якісні порушення зв'язків між представниками мікробного консорціуму можуть призвести до розвитку патологічного процесу в тій чи іншій системі організму тварини або людини: у дихальних шляхах, кишково-шлунковому тракті, статевій системі тощо. Мета роботи - дослідити мікробний пейзаж статевих шляхів кобил. Наведено результати проведеної роботи в напрямку дослідження потенційних патогенів - факультативно-анаеробних колонізаторів репродуктивного тракту коней. Порівняння спектра мікробів, виділених зі змивів зі статевої системи клінічно здорових кобил та особин з патологіями, показало переважання паличковидних мікроорганізмів у клінічно здорової тварини (57 %), тоді як у кобил з перегулами ця тенденція зберігалась не завжди (44 - 55 %). Особливо інформативним виявився аналіз співвідношення кількості мікроорганізмів, що виділялись зі змивів із шийки матки кобил. Так, загальне обсіменіння цервіксу у клінічно здорової кобили було в 2 - 6,5 разів меншим у порівнянні з тваринами, у яких спостерігались перегули. Для наочного відображення якісного різноманіття у складі біоплівок статевої системи коней проаналізовано культуральні та морфологічні властивості виділених мікроорганізмів. Вони віднесені до таких груп, як кулясті бактерії, неспороутворюючі паличковидні бактерії, бацили, а також актиноміцети. Після вивчення швидкості (інтенсивності) росту, культуральних та морфологічних ознак ізолятів була досліджена їх чутливість до протимікробних препаратів різних фармакологічних груп. Такі дані стануть у пригоді у разі виникнення клінічних проявів дисбіозів та нададуть змогу оптимізувати схему лікування тварин.


Індекс рубрикатора НБУВ: П611-273.96

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23570 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Кривда М. І. 
Бактеріальні ускладнення в статевих шляхах кобил за латентного перебігу ринопневмонії : автореф. дис. ... канд. вет. наук : 16.00.03 / М. І. Кривда; Нац. ун-т біоресурсів і природокористування України. - Київ, 2017. - 22 c. - укp.

Вивчено контамінацію епітелію статевих шляхів кобил аеробними та факультативно-анаеробними мікроорганізмами в умовах латентного перебігу ринопневмонії, зокрема, досліджено резидентні умовно-патогенні факультативно-анаеробних ентеробактерії, виділені із піхви кобил (їх культуральних, морфологічних, біохімічних особливостей), а також встановлено імунну відповідь організму коней щодо досліджуваних бактеріальних штамів. Проведено епізоотичний моніторинг кінного господарства щодо ринопневмонії. Проаналізовано гематологічні, серологічні та біохімічні показники крові кобил із виявленими різного роду порушеннями репродуктивної функції. Від кобил дослідного господарства виділено дві культури ентеробактерій, вивчено зміни їх культуральних властивостей у процесі тривалого зберігання та пересівів, доведено приналежність бактеріальних штамів до родини Еnterоbасtеrіасеае, а також здійснено їх видову ідентифікацію. Доведено патогенність досліджуваних ізолятів для організму лабораторних тварин та імуногенність для організму коней різних вікових та статевих груп. Досліджено мікробний спектр вагінальних змивів кобил. Виявлено спільні та відмінні ознаки серед мікробного спектру контамінантів епітелію статевих шляхів у кобил досліджених груп. Встановлено залежність мікробної контамінації від фізіологічного стану кобил. Проведене співставлення антибіотикочутливості мікробних сукупностей статевих шляхів та окремих чистих бактеріальних культур - їх складових, - засвідчило, що стійкість мікробного конгломерату перевищує чутливість окремих чистих культур. Розроблено схеми оздоровлення кобил з виявленими порушеннями репродуктивної функції з метою одержання здорового молодняку.


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.312.91-5 + П872.61-912

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА431073 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського