Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (1)Книжкові видання та компакт-диски (2)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>A=Криницька Н$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 6
Представлено документи з 1 до 6

      
Категорія:    
1.

Криницька Н. Г. 
Екологічні проблеми використання природних рекреаційних ресурсів у Львівській області / Н. Г. Криницька // Наук. вісн. Лісівн. дослідж. в Україні / Укр. держ. лісотехн. ун-т. - 1999. - Вип. 9.10. - С. 137-139. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

Показано, що існуюча екологічна ситуація вимагає суттєвих змін в управлінні, організації і веденні рекреаційного господарства області. Для вирішення комплексу проблем рекреаційного природокористування запропоновано розробляти науково-обгрунтовані прогнози можливих наслідків рекреаційної діяльності та заходи попередження негативного впливу на природні ресурси.


Індекс рубрикатора НБУВ: П398.93(4УКР

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж68985 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Криницька Н. І. 
Фантастичні твори Урсули Ле Гуїн: онтопоетичні аспекти : автореф. дис... канд. філол. наук / Н. І. Криницька; Дніпропетр. нац. ун-т. - Д., 2008. - 20 c. - укp.

Досліджено онтопоетичні аспекти наукової фантастики (НФ) та фентезі американської письменниці Урсули Ле Гуїн. Проведено порівняльний аналіз концепцій "онтологічної поетики" Л.Карасьова та Н.Шогенцукової, узагальнено їх підходи. Зроблено висновок, що об'єктом "онтопоетики" може бути метафорично та символічно насичений текст. Як синтез методологій Л.Карасьова і Н.Шогенцукової запропоновано пошук "метафоричних символів" (С.Ленгер), що допомагають розкрити онтологію конкретного автора. Завдяки аналізу та синтезу концепцій дослідників фантастичної літератури доведено її метафоро-символічну природу та наголошено на її онтологічному статусі як комплексі онтологій (у площині "твір - читач" онтологічність виникає завдяки опозиції альтернативного світу до земної реальності; у площині "твір - автор" - як конструювання персонального всесвіту, обмеженого нормами емпіризму в НФ і авторського культурного досвіду у фентезі; у площині "автор - читач" - потреби злиття їх горизонтів). Як концепт, що синтезує онтологічну напругу трьох горизонталей тріали, застосовано поняття типологічного світу. Під цим терміном розуміється модель буття, що залучає до своєї сфери зазначений метафоричний символ, який може реалізуватися в образі альтернативного світу, але часом потребує відкриття за допомогою дослідження "онтологічно насичених" аспектів творчості автора. Запропоновано здійснювати пошук і вивчення таких світів на різних рівнях тексту з метою їх використання як методології онтологічної поетики фантастичного твору. Розглянуто творчість Ле Гуїн в онтопоетичному ракурсі. Виведено та досліджено моделі буття в її текстах, а саме: "слово (ім'я)",

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(7СПО)-4 Урсула Ле Гуїн 534

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА356805 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Венгер Є. Ф. 
Мініатюрні кремнієві діодні та германієві резистивні термометри для вимірювання низьких температур / Є. Ф. Венгер, А. С. Зенкін, Н. Л. Козелло, Б. П. Колодич, Н. М. Криницька, О. С. Кулик, В. Ф. Мітін, І. Ю. Неміш, В. В. Холевчук // Фізика і хімія твердого тіла. - 2010. - 11, № 2. - С. 499-505. - Бібліогр.: 21 назв. - укp.

Представлено результати розробки мініатюрних кремнієвих діодних і германієвих резистивних термометрів, призначених для вимірювання низьких температур (1 - 400 К). Досліджено термометричні характеристики для партії термометрів у діапазоні температур 2,6 - 300 К. Вивчено вплив сильного магнітного поля (МП) (до 7,5 Тл) на показання термометрів за низьких температур (1,8 - 4,2 К). Досліджено однорідність, взаємозамінність і стабільність термометричних характеристик термометрів. Установлено, що МП мало впливає на термометричні характеристики термометрів опору, виготовлених на основі плівок Ge на GaAs, тому такі термометри можна використовувати для вимірювання температури за наявності сильних МП. Кремнієві діодні термометри, навпаки, є сильно чутливими до МП. Вони не рекомендовані для вимірювання температури у МП.


Індекс рубрикатора НБУВ: З322-52

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26618 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Криницька Н. І. 
Фантастичні твори Урсули Ле Гуїн крізь призму жанрової ідентифікації / Н. І. Криницька // Держава та регіони. Сер. Гуманіт. науки. - 2011. - Вип. 3. - С. 9-14. - Бібліогр.: 47 назв. - укp.

Запропоновано стислий аналіз вивчення жанрів фантастичних творів Урсули Ле Гуїн у діахронічному аспекті.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(7СПО)6-4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23244/Гум.н. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Криницька Н. І. 
Екранізації науково-фантастичних творів Філіпа Кіндреда Діка в контексті масової культури / Н. І. Криницька // Держава та регіони. Сер. Гуманіт. науки. - 2014. - Вип. 4. - С. 42-47. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Розглянуто творчу долю фантаста Філіпа К. Діка (1928 - 1982), який відчайдушно намагався розірвати тенета масової культури, але фактично створив її нову формулу, що зараз широко використовують письменники та режисери. Майже всі екранізації творів Діка викривляють його тексти, спрощуючи філософські ідеї. Це зазвичай фільми-антиутопії, зосереджені на проблемах ідентичності, свободи вибору та детермінізмі, які відповідають основним сферам американської масової культури (тіло, психологія, кар'єра).


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(7СПО)6-4 + Щ374.046

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23244/Гум.н. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Криницька Н. 
Онтологічна поетика сучасної фантастичної літератури на прикладі творчості Урсули Ле Гуїн / Н. Криницька // Проблеми сучас. літературознавства : зб. наук. пр. - 2017. - Вип. 25. - С. 184-194. - Бібліогр.: 24 назв. - укp.

Розроблено методологію онтологічної поетики фантастичної літератури, яка полягає у виявленні "тропологічних світів" (символів альтернативного світу, що виступають реалізацією метафори). Як приклади таких світів у доробку американської письменниці Урсули Ле Гуїн вивчаються "слово (ім'я)", "Інь-Ян", "дерево (ліс)", "павутина (тканина)", "музика й танець", що відображують авторську філософію іманентності. Гармонійно поєднуючись, вони утворюють концепцію світу як народження: місія людини полягає у творенні буття з небуття шляхом спочатку уяви, а потім "опредмечення". Запропонований підхід може застосовуватися для аналізу світів інших представників фантастичної літератури.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(7СПО)6-4Гуїн, У.Л.534

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69577 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського