Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (1)Книжкові видання та компакт-диски (6)
Пошуковий запит: (<.>A=Кропивка С$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 19
Представлено документи з 1 до 19

      
Категорія:    
1.

Федорук Р. С. 
Деякі особливості детоксикації фенолу в організмі бичків з різних екологічних зон Прикарпаття / Р. С. Федорук, Г. В. Колісник, В. В. Гуменюк, О. Ф. Цап, М. М. Хомин, С. Й. Кропивка // Фізіол. журн. - 2002. - 48, № 2. - С. 193. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-272.51(4Укр)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26810 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
2.

Цап О. Ф. 
Фізіолого-біохімічні показники крові та продуктивність корів за умов помірного радіаційного забруднення і застосування корегуючих кормових добавок / О. Ф. Цап, Р. С. Федорук, М. М. Хомин, І. І. Ковальчук, С. Й. Кропивка, А. П. Киричук // Наук.-техн. бюл. Ін-ту біології тварин та Держ. н.-д. контрол. ін-ту ветпрепаратів та корм. добавок. - 2007. - Вип. 8, № 1/2. - С. 216-220. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Наведено дані про вплив умов зони середнього радіаційного випромінювання на фізіолого-біохімічні показники крові корів та їх продуктивність. Встановлено, що згодовування коровам цеоліту в поєднанні з гуматом, а також перліто-гумінової мінеральної суміші у вигляді домішок до раціону позитивно впливає на їх фізіологічний статус та підвищує молочну продуктивність.


Індекс рубрикатора НБУВ: П861.221 + П60-271.25

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72108 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Матюха І. О. 
Вікова динаміка інтенсивності процесів ліпопероксидації та активності ферментів антиоксидантного захисту у телят за введення до раціону "соєвого молока" / І. О. Матюха, Р. С. Федорук, М. М. Цап, О. І. Колещук, С. Й. Кропивка // Наук.-техн. бюл. Ін-ту біології тварин та Держ. н.-д. контрол. ін-ту ветпрепаратів та корм. добавок. - 2009. - Вип. 10, № 1/2. - С. 181-184. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Наведено експериментальні дані щодо вмісту у крові телят гідроперекисів ліпідів і малонового діальдегіду та активності антиоксидантних ферментів - супероксиддисмутази, глутатіонпероксидази і каталази за випоювання їм "соєвого молока" у молочний період. Дослідження вікової динаміки вмісту гідроперекисів ліпідів та малонового діальдегіду свідчать, що випоювання телятам у молочний період "соєвого молока" не мало суттєвого впливу на рівень цих показників у віці 3, 4, 6 і 10 місяців. Спостережено тенденцію до підвищення, за періодами досліджень, активності супероксиддисмутази і, меншою мірою глутатіонпероксидази, у крові тварин дослідної групи у порівнянні із підготовчим періодом та телят контрольної групи. Відзначено тенденцію до зниження активності каталази в крові тварин контрольної і дослідної груп упродовж 10-ти місяців досліджень з більш вираженою різницею на 3-му місяці у тварин дослідної групи.


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-273.1 + П60-44

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72108 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Федорук Р. С. 
Фізіолого-біохімічні показники крові телиць і корів-первісток за умов згодовування солей селену, цинку та кадмію / Р. С. Федорук, С. Й. Кропивка, І. І. Ковальчук, М. М. Хомин, З. Б. Токарчук, А. П. Киричук // Наук.-техн. бюл. Ін-ту біології тварин та Держ. н.-д. контрол. ін-ту ветпрепаратів та корм. добавок. - 2008. - Вип. 9, № 4. - С. 101-107. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-451.23 + П60-273.92

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72108 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
5.

Кропивка С. Й. 
Відгодівельні і м'ясні якості свиней при згодовуванні кормових бобів : Автореф. дис... канд. с.-г. наук : 06.02.02 / С. Й. Кропивка; Львів. держ. акад. вет. медицини ім. С.З.Гжицького. - Л., 2000. - 17 c. - укp.

Наведено результати двох дослідів щодо вивчення впливу згодовування сирих, запарених і підсмажених на СБ-1,5 кормових бобів сорту "Пікуловецькі" на прирости живої маси, показники крові, забійні та м'ясні якості, хімічний склад м'яса і сала свиней на відгодівлі. Доведено, що згодовування у складі комбікорму до 20 % (за масою) кормових бобів у запареному або підсмаженому вигляді сприяє підвищенню добових приростів живої маси свиней, виходу парних туш і забійного виходу в порівнянні з введенням такої ж кількості зерна гороху. Кормові боби сприяли підвищенню в найдовшому м'язі спини сухих речовин, білку і жиру порівняно з горохом. Введення до комбікорму для свиней бобів знижує собівартість і підвищує оплату корму та рентабельність виробництва свинини.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П65-451.831,022

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА310037 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Колещук О. І. 
Репродуктивна і продуктивна здатність корів і бугаїв за згодовування сполук селену / О. І. Колещук, Р. С. Федорук, О. Ф. Цап, С. Й. Кропивка // Наук.-техн. бюл. Ін-ту біології тварин та Держ. н.-д. контрол. ін-ту ветпрепаратів та корм. добавок. - 2010. - Вип. 11, N 2/3. - С. 134-139. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Наведено літературні дані та результати власних досліджень щодо вивчення біологічної ролі селену в організмі корів і бугаїв-плідників. Представлено результати досліджень щодо впливу згодовування селеновмісного препарату "Сел-Плекс" на репродуктивну здатність і молочну продуктивність корів. Висвітлено результати вивчення впливу домішок хелатної форми селену у поєднанні з вітаміном E і хлоридом хрому на якісні показники (об'єм еякуляту, концентрація, активність і резистентність сперміїв) спермопродукції та активність сукцинатдегідрогенази і цитохромоксидази сперми бугаїв-плідників. Установлено, що згодовування бугаям-плідникам селенметіоніну з розрахунку 3,0 мг Se/тварину/добу в поєднанні з вітаміном E у дозі 280 мг/тварину/добу і хлоридом хрому з розрахунку 4,0 мг Cr/тварину/добу проявляло позитивний вплив на репродуктивну функцію бугаїв-плідників, зокрема на об'єм еякуляту, концентрацію, активність і резистентність сперміїв.


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-451-232

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72108 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Хомин М. М. 
Показники антиоксидантного статусу організму корів, їх продуктивність та якість молока за згодовування різної кількості наноаквацитрату селену / М. М. Хомин, Р. С. Федорук, С. Й. Кропивка // Наук.-техн. бюл. Ін-ту біології тварин та Держ. н.-д. контрол. ін-ту ветпрепаратів та корм. добавок. - 2012. - Вип. 13, N 1/2. - С. 131-136. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Включення до складу кормів раціону корів II та III дослідних груп наноаквацитрату Селену, у кількості 30 та 60 мкг Se/кг с. р. корму, сприяє підвищенню інтенсивності антиоксидантних процесів в їх організмі (у крові зростає активність антиоксидантних ферментів та знижується кількість продуктів перекисного окиснення), покращанню якісних показників молока, що більше виражене у корів III дослідної групи. Молочна продуктивність тварин II дослідної групи на 4-му місяці та III - на 4 і 8-му місяцях досліджень була вищою, ніж у корів контрольної групи відповідно на 4,4 % та на 7,3 і 3,9 %.


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-273 + П60-451.232

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72108 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Хомин М. М. 
Вплив цитрату хрому та селену, одержаних на основі нанотехнології, на організм щурів / М. М. Хомин, С. Й. Кропивка // Наук.-техн. бюл. Ін-ту біології тварин та Держ. н.-д. контрол. ін-ту ветпрепаратів та корм. добавок. - 2012. - Вип. 13, N 3/4. - С. 41-47. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Включення до раціону протягом 60 днів цитрату хрому з розрахунку 20 мкг Cr/гол./добу сприяло зниженню у крові щуренят вмісту гемоглобіну, ТБК-активних продуктів, активності АсАТ та підвищенню активності АлАТ і ГП. Застосування цитрату хрому та селену з розрахунку по 10 мкг Se і Cr/гол./добу призводило до підвищення у крові тварин активності АлАТ та зниження вмісту ГПЛ і ТБК-активних продуктів. Цитрат хрому та селену у кількості по 20 мкг Se і Cr/гол./добу сприяли підвищенню у крові щуренят активності АлАТ і ГП на тлі зниження активності СОД та вмісту ТБК-активних продуктів. Домішки цитрату хрому та селену сприяли збільшенню маси тіла щуренят, у т. ч. маси печінки та шлунку.


Індекс рубрикатора НБУВ: П527.252.6

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72108 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Лесик Я. В. 
Гематологічні показники та антиоксидантний статус організму кролів за випоювання цитрату і хлориду хрому / Я. В. Лесик, Р. С. Федорук, С. Й. Кропивка // Біологія тварин. - 2012. - 14, № 1. - С. 144-149. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: П671-451.2 + П671-27

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23570 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
10.

Хомин М. М. 
Антиоксидантний профіль і дезінтоксикаційні процеси організму корів за згодовування добавок хрому та селену / М. М. Хомин, Р. С. Федорук, С. Й. Кропивка // Наук.-техн. бюл. Ін-ту біології тварин та Держ. н.-д. контрол. ін-ту ветпрепаратів та корм. добавок. - 2013. - Вип. 14, № 1/2. - С. 337-342. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.

Включення до раціону корів протягом місяця цитрату селену з розрахунку 25 мкг Se/кг с. р. корму, сприяло зростанню у крові тварин активності каталази на 14,7 %, зменшенню вмісту ТБК-активних продуктів на 21,6 % та збільшенню вмісту фенолглюкуронідів на 27,9 %, а протягом двох місяців - зростанню каталазної активності на 6,2 %, зниженню концентрації ГПЛ на 11,8 % та ТБК-активних продуктів - на 14,8 %. Молочна продуктивність корів підвищувалась на 2,8 %, а вміст жиру у молоці - на 0,07 %. Застосування цитрату селену (25 мкг Se/кг с. р. корму) у поєднанні з цитратом хрому (30 мкг Cr/кг с. р. корму) до раціону тварин протягом місяця сприяло зростанню активності каталази на 14,7 %, збільшенню концентрації фенолсульфатів і фенолглюкуронідів відповідно на 31,6 і 23,6 % та зменшенню вмісту ТБК-активних продуктів на 21,6 %, а протягом двох місяців - зростанню каталазної активності у крові тварин на 6,2 %, збільшенню концентрації фенолсульфатів і фенолглюкуронідів відповідно на 16,4 і 20,0 %, зниженню концентрації ГПЛ на 11,8 % та ТБК-активних продуктів - на 14,8 %. Молочна продуктивність підвищувалась на 9,3 %, а жирність молока - на 0,15 %.


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-451.232 + П60-273

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72108 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Лесик Я. В. 
Антиоксидантний стан організму кролів за випоювання суспензії хлорели, сульфату натрію, хлориду і цитрату хрому / Я. В. Лесик, Р. С. Федорук, С. Й. Кропивка // Наук.-техн. бюл. Ін-ту біології тварин та Держ. н.-д. контрол. ін-ту ветпрепаратів та корм. добавок. - 2013. - Вип. 14, № 1/2. - С. 102-107. - Бібліогр.: 17 назв. - укp.

Наведено результати досліджень впливу застосування у раціоні кролів з 1-го дня молочного періоду до 118-добового віку суспензії хлорели, сульфату натрію, хлориду і цитрату хрому на вміст гідропероксидів ліпідів (ГПЛ), ТБК-активних продуктів, активність ензимів системи антиоксидантного захисту та концентрацію вітамінів А і Е в їх крові. Встановлено, що введення у раціон домішок вірогідно зменшувало вміст ГПЛ впродовж дослідження і ТБК-активних продуктів на завершальному етапі визначення у порівнянні з контрольною групою. Застосування у раціоні сульфату натрію, хлориду і цитрату хрому супроводжувалося вірогідним підвищенням активності ензимів антиоксидантного захисту та збільшенням вмісту вітаміну Е на 46 і 118 доби дослідження у порівнянні з контролем.


Індекс рубрикатора НБУВ: П671-451.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72108 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Лесик Я. В. 
Фізіолого-біохімічні показники крові та якість сперми кролів-плідників за умов випоювання сполук сірки і хрому / Я. В. Лесик, Р. С. Федорук, С. Й. Кропивка, О. П. Долайчук // Біологія тварин. - 2014. - 16, № 1. - С. 104-111. - Бібліогр.: 21 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: П671-451.232 + П671-273.92 + П671-344.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23570 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
13.

Федорук Р. С. 
Фізіолого-біохімічні реакції організму корів на аліментарне навантаження сульфатом кадмію і цинку / Р. С. Федорук, О. Т. Вронська, Г. В. Колісник, Й. Ф. Рівіс, М. М. Хомин, О. Ф. Цап, С. Й. Кропивка, І. І. Пилипів // Укр. біохім. журн.. - 2002. - 74, № 4Б (Дод. 2). - С. 109-110. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-455.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж21341/а Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
14.

Хомин М. М. 
Біохімічні процеси в організмі корів і біологічна цінність молока за впливу цитратів Хрому, Селену, Кобальту та Цинку / М. М. Хомин, Р. С. Федорук, С. Й. Кропивка // Біологія тварин. - 2015. - 17, № 1. - С. 155-162. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.

Досліджено вплив цитратів мікроелементів, виготовлених за методом нанотехнологій, на біохімічні процеси в організмі лактуючих корів, середньодобові надої молока та показники його біологічної цінності. Дослід проведено у стійловий і пасовищний періоди утримання на 16-ти повновікових коровах-аналогах української чорно-рябої молочної породи. У підготовчий період (1-й місяць після отелення) корів було розподілено на 3 групи. Тварини контрольної (I) та дослідних (II і III) груп одержували основний раціон (ОР), збалансований за поживністю. У дослідний період коровам II групи у склад ОР вводили цитрати хрому, селену, кобальту та цинку (30 мкг Cr, 25 мкг Se, 20 мкг Co та 20 мг Zn на кг с. р. раціону), а тваринам III групи - аналогічну домішку з більшим вмістом цитратів кобальту і цинку (30 мкг Cr, 25 мкг Se, 100 мкг Co та 100 мг Zn на кг с. р. раціону). Водні розчини цитратів мікроелементів наносили на добову даванку комбікорму щоденно впродовж 2-х міс кожній тварині окремо. Включення до раціону корів дослідних груп у перші 2 міс лактації цитратів хрому, селену, кобальту та цинку сприяє активації обмінних процесів в організмі, що характеризується підвищенням у крові концентрації Ca, P протягом досліду, каталазної, супероксиддисмутазної та глутатіонпероксидазної активності на 1-му місяці згодовування домішки та зменшенням кількості лейкоцитів, вмісту гідроперекисів ліпідів і ТБК-активних продуктів у 1- і 2-й місяці її застосування. Біологічний вплив цитратів мікроелементів зумовлювало посилення секреторних процесів у молочній залозі з підвищенням середньодобових надоїв молока на 1,5 - 2,0 кг, що більше виражено на 2-й місяць - на 7,8 %, умісту в ньому жиру - на 0,20, білка - 0,07, лактози - 0,08 % (абсолютних), вітамінів A, E, а також Ca і неорганічного фосфору. Згодовування коровам II групи мінеральної домішки з нижчим вмістом цитратів кобальту і цинку має менше виражений вплив на рівень лейкоцитів, Ca і неорганічного фосфору у крові, антиоксидантні процеси в організмі, молочну продуктивність і біологічну цінність молока, ніж III групи, яка одержувала в 5 разів більшу кількість Co і Zn.


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-272 + П60-64

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23570 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Хомин М. М. 
Біохімічний профіль крові та молока корів за згодовування цитратів селену, хрому, кобальту і цинку / М. М. Хомин, І. І. Ковальчук, С. Й. Кропивка, М. М. Цап // Наук.-техн. бюл. Держ. н.-д. контрол. ін-ту вет. препаратів та корм. добавок і Ін-ту біології тварин. - 2015. - Вип. 16, № 1. - С. 47-53. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Включення до раціону корів II дослідної групи домішки цитратів хрому, селену, кобальту та цинку (30 мкг Cr, 25 мкг Se, 20 мкг Co та 20 мг Zn/кг с. р. раціону) сприяло підвищенню антиоксидантних процесів в організмі та середньодобових надоїв молока на 6,6 %. Згодовування коровам III дослідної групи аналогічної мінеральної домішки з іншим вмістом кобальту та цинку (30 мкг Cr, 25 мкг Se, 100 мкг Co та 10 мг Zn/кг с. р. раціону) підсилювало антиоксидантні процеси шляхом підвищення активності каталази, глютатіонпероксидази та супероксиддисмутази, зниження процесів перекисного окиснення ліпідів у крові, збільшення у молоці вмісту жиру на першому і другому місяцях її застосування на 0,07 та 0,20 % (абсолютних) та середньодобових надоїв молока відповідно на 3,3 та 7,8 %.


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-455.4 + П60-27

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72108 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Федорук Р. С. 
Гематологічні і біохімічні показники організму щурів FVB2D у період тривалого випоювання нано-Ge цитрату / Р. С. Федорук, У. І. Тесарівська, М. І. Храбко, М. М. Цап, О. П. Долайчук, С. Й. Кропивка // Біологія тварин. - 2017. - 19, № 3. - С. 115-121. - Бібліогр.: 25 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*801.1-641.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23570 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
17.

Хомин М. М. 
Фізіолого-біохімічні процеси в організмі телят за випоювання цитратів мікроелементів у молочний період вирощування / М. М. Хомин, С. Й. Кропивка, О. П. Долайчук, Л. І. Романів, С. М. Коляда // Наук.-техн. бюл. Держ. н.-д. контрол. ін-ту вет. препаратів та корм. добавок і Ін-ту біології тварин. - 2016. - Вип. 17, N 1. - С. 60-65. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Досліджено вплив мінеральних добавок із різним вмістом цитратів мікроелементів (Se, Cr, Cu, Co, Mn, Fe, Zn, I) у раціоні на біохімічні процеси в організмі телят у молочний період вирощування. Встановлено, що включення до незбираного молока раціону (без концентратів) телят мінеральної домішки у кількості 10 % від нормованої потреби кожного з елементів, сприяло зниженню у їх крові вмісту гідроперекисів ліпідів і ТБК-активних продуктів, покращенню дезінтоксикаційних процесів в організмі за рахунок активації синтезу фенолсульфатів і фенолглюкуронідів, зростанню рівня глікопротеїнів і окремих моноцукрів їх вуглеводних компонентів, а також підвищенню на 7,7 % абсолютних приростів маси тіла.


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-27 + П60-44

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72108 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Хомин М. М. 
Антиоксидантний профіль крові корів та якість молока за згодовування аквагідрату йоду і цитратів хрому, селену, кобальту та цинку / М. М. Хомин, І. І. Ковальчук, С. Й. Кропивка // Наук.-техн. бюл. Держ. н.-д. контрол. ін-ту вет. препаратів та корм. добавок і Ін-ту біології тварин. - 2016. - Вип. 17, N 2. - С. 129-134. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Встановлено, що за внесення до комбікорму корів мінеральної добавки у складі наноаквагідрату йоду і цитратів хрому, селену, кобальту та цинку (0,06 мг I, 30 мкг Cr, 25 мкг Se, 100 мкг Co та 10 мг Zn/кг с. р. раціону) у крові тварин зростає активність ГП, збільшується вміст неорганічного фосфору та зменшується ТБК-активних продуктів, а в молоці зростає рівень неорганічного фосфору та підвищуються на 8,8 % середньодобові надоїв молока. Натомість, мінеральна добавка з наноаквагідрату йоду та цитратів хрому і селену (0,06 мг I, 30 мкг Cr, 25 мкг Se/кг с. р. раціону) сприяє збільшенню у крові тварин вмісту вітаміну A та зниженню ТБК-активних продуктів, а в молоці - зростанню на 0,08 % (абсолютних) вмісту жиру та підвищенню на 4,0 % середньодобових надоїв молока.


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-451 + П60-273.92

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72108 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Хомин М. М. 
Фізіолого-біохімічні процеси в організмі корів та якісні показники молока за згодовування цитрату кобальту у початковий період лактації / М. М. Хомин, І. І. Ковальчук, Л. І. Романів, Н. П. Олексюк, С. Й. Кропивка, М. І. Храбко // Наук.-техн. бюл. Держ. н.-д. контрол. ін-ту вет. препаратів та корм. добавок і Ін-ту біології тварин. - 2017. - Вип. 18, N 2. - С. 106-113. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Дослід проведено на трьох групах корів (по 5 голів) української чорно-рябої молочної породи, аналогах за масою тіла (590 - 620 кг), продуктивністю (6,5 - 6,8 тис. кг молока за минулу лактацію) та віком (3 - 4 лактація). На відміну від корів контрольної, тваринам II дослідної групи протягом двох місяців згодовували мінеральну добавку у вигляді цитрату кобальту в кількості 19 мкг Co/кг с. р. раціону, а III дослідній - цитрату кобальту у кількості 34 мкг Co/кг с. р. раціону. Встановлено, що включення до раціону корів II дослідної групи мінеральної добавки сприяло збільшенню у крові тварин вмісту неорганічного фосфору на 15,3 %, гексоз, зв'язаних з білками - на 8,8 %, а також зростанню активності глютатіонпероксидази на 12,4 %. За цих умов у молоці корів збільшувався вміст неорганічного фосфору на 5,6 % та підвищувались середньодобові надої молока на 4,5 %. Застосування мінеральної добавки тваринам III дослідної групи протягом двох місяців сприяло збільшенню у крові вмісту церулоплазміну на 5,1 %, гексоз, зв'язаних з білками - на 11,5 %, а також зростанню активності глютатіонпероксидази на 16,3 %. Мінеральна добавка сприяла підвищенню на 5,4 % середньодобових надоїв молока і збільшенню в ньому вмісту лактози на 0,10 % (абсолютних).


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-451.2 + П60-27

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72108 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського