Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (1)Книжкові видання та компакт-диски (3)
Пошуковий запит: (<.>A=Кудрик А$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 2
Представлено документи з 1 до 2

      
Категорія:    
1.

Кудрик А. П. 
Динаміка грунтоутворення в еродованих чорноземах аграрних ландшафтів Правобережного Лісостепу України : Автореф. дис... канд. с.-г. наук : 06.01.03 / А. П. Кудрик; Ін-т грунтознавства та агрохімії ім. О.Н.Соколовського. - Х., 2001. - 20 c. - укp.

Встановлено закономірності трансформації морфометричних параметрів, механічного складу, гумусового стану, вмісту макро- і мікроелементів в еродованих чорноземах, типових для Лісостепу Житомирщини за останні 30 років. Показано особливості впливу сільськогосподарського використання на процеси грунтоутворення цих грунтів. Обгрунтовано зв'язок деяких режимів у гумусово-акумулятивних горизонтах змитих чорноземних грунтів із режимами в їх перехідних горизонтах. Розроблено технологічні заходи стосовно створення та підтримання активного балансу гумусу, відтворення родючості еродованих чорноземів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П031.53(4УКР-4ЖИТ) + П034.28(4УКР-4ЖИТ)

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА314597 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Дребот О. В. 
Методологічні основи формування даних в середовищі ГІС при впорядкуванні території сільськогосподарських угідь на основі ландшафтного підходу / О. В. Дребот, А. П. Кудрик, О. П. Лук'яненко // Геодезія, картографія і аерофотознімання : Укр. міжвід. наук.-техн. зб. - 2018. - Вип. 87. - С. 58-64. - Бібліогр.: 19 назв. - укp.

Мета роботи - виявлення підходів до формування картографічної та атрибутивної інформації в програмному середовищі ГІС із ціллю впровадження ландшафтного методу для землеустрою на прикладі землекористування, сформованого на основі земельних часток (паїв). Важливим при цьому є врахування особливостей грунтового покриву та рельєфу території, що впорядковується. Завдання досліджень - розроблення методології організації території сільськогосподарських угідь з використанням сучасних методів геоінформаційних технологій; створення цифрового картографічного середовища на досліджувану територію з виділенням тематичних шарів картографічної інформації; формування бази атрибутивних даних, що відображає детальний аналіз агроекологічних властивостей грунтів; розроблення тематичних картографічних матеріалів, які є основою для проектних рішень щодо землеустрою агроландшафту; креслення проектних планів використання земель досліджуваної території. Для виконання завдань використано методику групування грунтів за придатністю під сільськогосподарські угіддя. Прив'язку та переведення растрових планів у векторний формат здійснено за допомогою функцій програми Digitals, створення тематичних карт та остаточних планових матеріалів, а також, формування бази атрибутивних даних виконано за допомогою професійної ГІС. Надано основи методології землевпорядкування території сільськогосподарських угідь сучасних агроформувань, які враховують вимоги ландшафтного підходу до використання земель. Наведено характеристику контурності та структури грунтового покриву в розрізі сільськогосподарських угідь з урахуванням рельєфу. Виконано аналіз агроекологічного стану грунтового покриву. Грунтові відміни згруповано відповідно до придатності для використання під сільськогосподарські угіддя. Надано дані, отримані на основі аналізу тематичних карт ухилів території, структури грунтового покриву та структури угідь вихідного та проектного стану агроландшафту. Наукова новизна - розроблення методів формування цифрових даних на базі комплексного підходу до використання земель, які є у користуванні сучасних агроформувань. Запропонований підхід до землеустрою території сільськогосподарських угідь можна упроваджувати в межах землеволодінь і землекористувань інших регіонів України.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д174 + П091

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29144 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського