Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (5)
Пошуковий запит: (<.>A=Куза А$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 8
Представлено документи з 1 до 8

      
Категорія:    
1.

Куза А. М. 
Релігійна фразеологія у збірках М. Номиса "Українські прислів'я, приказки і таке інше" та І. Франка "Галицько-руські народні приповідки" / А. М. Куза // Поліграфія і вид. справа. - 2009. - № 1. - С. 28-40. - укp.

Проаналізовано дві найвідоміші українські збірки паремій "Українські прислів'я, приказки і таке інше" М. Номиса і "Галицько-руські народні приповідки" І. Франка та визначено місце релігійних фразеологізмів у системі українського приповідкового матеріалу. Зроблено порівняльний аналіз способу упорядкування та подавання релігійної фразеології у збірках, визначено основні функціонально-семантичні групи релігійних фразеологізмів, наведено багатий ілюстративний матеріал.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.14-33 + Ш3(4УКР)-651

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29709 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Куза А. М. 
Обгрунтування прогнозу появи льодових явищ на основі дискримінантної функції в умовах рівнинних річок України : автореф. дис. ... канд. геогр. наук : 11.00.07 / А. М. Куза; Одес. держ. екол. ун-т. - О., 2013. - 20 c. - укp.

Досліджено зміни термічного і льодового режимів рівнинних річок України за умов кліматичних змін. Обгрунтовано нові наукові підходи до складання короткострокових прогнозів появи льодових явищ з використанням методів багатовимірного статистичного аналізу. Оцінено вплив атмосферної циркуляції на формування льодового режиму річок. Встановлено значущий зв'язок між гідрометеорологічними характеристиками на водозборах річок Дністер і Десна з індексами атмосферної циркуляції Півнично-Атлантичного коливання і Скандинавського коливання відповідно. На основі R-модифікації факторного аналізу визначено головні чинники процесу льодоутворення для рівнинних річок України. Запропоновано використовувати дискримінантну функцію для побудови нових методик прогнозу льодових явищ. Розроблено методики короткострокових прогнозів дат початку льодових явищ для окремих рівнинних річок України з урахуванням кліматичних змін через індекси атмосферної циркуляції.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д225.63

Шифр НБУВ: РА401108 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Куза А. М. 
Зауваги до культури навчального видання: використання релігійної фразеології / А. М. Куза // Поліграфія і вид. справа. - 2011. - № 4. - С. 32-38. - Бібліогр.: 32 назв. - укp.

Проаналізовано використання релігійної фразеології у підручниках і посібниках з мови як важливий чинник культури навчального видання. Розглянуто традиції української дидактики та сучасні тенденції щодо використання релігійних фразеологізмів у навчальному процесі.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч617.167.4 + Ш141.14-910.33

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29709 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Лобода Н. С. 
Зміни кліматичних чинників та характеристик стоку р. Тилігул під впливом глобального потепління / Н. С. Лобода, Ю. В. Божок, А. М. Куза // Вісн. Одес. держ. екол. ун-ту. - 2014. - Вип. 17. - С. 116-127. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.

На основі даних гідрометеорологічних спостережень установлено кількісні показники змін кліматичних чинників та характеристик стоку річки Тилігул. Показано, що відбувається зростання температур повітря на фоні незначної зміни кількості опадів, яка спричиняє зменшення річного та максимального стоку, зростання тривалості літньо-осінньої межені і скорочення зимової, зміну дат настання та тривалості льодових явищ.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д225.23 + Д247.67

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25471 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Лобода Н. С. 
Антропогенне навантаження на стік річки Великий Куяльник в умовах кліматичних змін / Н. С. Лобода, А. М. Куза // Гідрологія, гідрохімія і гідроекологія. - 2017. - № 3. - С. 33-41. - Бібліогр.: 29 назв. - укp.

Об'єкт дослідження - річка Великий Куяльник. Метою роботи є оцінка водних ресурсів річки Великий Куяльник в умовах змін клімату у ХХI ст., визначення впливу різних чинників водогосподарської діяльності на формування стоку річки Великий Куяльник. Робота базується на використанні стохастичної моделі "клімат-стік", розробленої в ОДЕКУ, де на вході використовуються метеорологічні дані та відомості про масштаби водогосподарських перетворень, а на виході отримуються характеристики природного та побутового (перетвореного водогосподарською діяльністю) стоку. Найбільший вплив на стік річки Великий Куяльник здійснюють штучні водойми, кількість яких потребує скорочення. Отримані за моделлю "клімат-стік" результати розрахунків побутового стоку за кліматичними сценаріями RCP4.5 та RCP8.5 дозволяють зробити висновок, що у XXI сторіччі буде відбуватися зменшення стоку річок водозбору р. Великий Куяльник, що, в свою чергу, призведе до руйнування водних ресурсів річок (побутовий стік на період 2011 - 2050 рр. за сценарними даними зменшиться майже у два рази у порівняні із сучасним).


Індекс рубрикатора НБУВ: Д225.23

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70590 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Куза А. М. 
Роль перекладеної богословської літератури у формуванні посттоталітарної свідомості / А. М. Куза // Поліграфія і вид. справа. - 2017. - № 2. - С. 174-182. - Бібліогр.: 22 назв. - укp.

Висвітлено роль перекладеної українською мовою богословської літератури у формуванні посттоталітарної свідомості. Відзначено, що український читач після падіння залізної завіси отримав змогу вільно читати Біблію та ознайомитися з капітальними працями видатних західноєвропейських богословів, де із застосуванням сучасного наукового інструментарію порушено важливі суспільні проблеми. Ці професійно перекладені твори стали не лише цінними релігійними текстами, а поглибили розуміння багатьох соціальних проблем сучасного світу, стали добрим орієнтиром у складних життєвих ситуаціях, джерелом сучасного трактування біблійних висловів та вербалізації нових понять релігійного буття.


Індекс рубрикатора НБУВ: Э37,088

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29709 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Лобода Н. С. 
Оцінка можливих змін водних ресурсів річок водозбору Куяльницького лиману на початку XXI сторіччя (2021 - 2050 рр.) за моделями кліматичного сценарію RCP4.5 / Н. С. Лобода, А. М. Куза, О. М. Козлов // Укр. гідрометеорол. журн.. - 2019. - № 23. - С. 42-53. - Бібліогр.: 23 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д225.73 + Д247.6

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25662 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
8.

Куза А. М. 
Українська релігійна фразеологія: особливості функціонування в сучасному мовному просторі : автореф. дис. ... канд. філол. наук : 10.02.01 / А. М. Куза; Львів. нац. ун-т ім. І. Франка. - Львів, 2016. - 20 c. - укp.

Вперше застосовано комплексний підхід до аналізу української релігійної фразеології, простежено способи опрацювання релігійних фразеологічних одиниць (від середини XIX ст. - до сьогодення). Акцентовано увагу на особливостях фіксації та тлумачення релігійної фразеології в різні періоди української історії (дототалітарний, тоталітарний, посттоталітарний). Визначено типологічні ознаки для зарахування виокремлених одиниць до релігійної фразеології, охарактеризовано генетичні, тематичні та структурно-семантичні групи релігійних фразеологічних одиниць. Розкрито роль релігійної фраземіки у навчально-дидактичному процесі, в сучасних публіцистичних текстах та в інтернет-просторі. Розширено корпус релігійної фразеології через залучення оригінальних і перекладних праць мислителів сучасності. Поглиблено розуміння проблеми позалінгвальних чинників, що впливали та впливають на функціонування релігійних фразеологічних одиниць в сучасному мовному просторі. На основі найновіших лексикографічних праць та інтернет-ресурсів показано динамічні процеси в корпусі релігійної фразеології української мови.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.14-33

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА425660 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського