Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (1)
Пошуковий запит: (<.>A=Куковська В$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 5
Представлено документи з 1 до 5

      
Категорія:    
1.

Куковська В. І. 
Стилістичні засоби мовленнєвого впливу на суд присяжних у захисних промовах американських адвокатів / В. І. Куковська // Вісн. Нац. техн. ун-ту України "КПІ". Сер. Філологія. Педагогіка. - 2015. - Вип. 5. - С. 95-100. - Бібліогр.: 17 назв. - укp.

Розглянуто вивчення ролі стилістичних фігур у здійсненні ефективного мовленнєвого впливу на суд присяжних. Виступ адвоката у суді поєднує в собі ознаки як офіційно-ділового, так і ораторського стилю, що характеризується формуванням складних стильових відносин між його оцінно-емоційними компонентами та логічними умовиводами. Тому, даний тип промови як особливий вид ораторства виступає інструментом емоційно-риторичного впливу на свідомість судової аудиторії. У результаті проведеного аналізу встановлено, що загалом захисник у своїй промові використовує стилістичні фігури синтаксичного рівня. Цей факт можна пояснити тим, що адвокатський виступ здійснює ментальну сугестію як з боку емоційного впливу, так і зі сторони логічних розмірковувань. Останнє репрезентується за рахунок синтаксичних конструкцій, оскільки, починаючи ще з Античної Греції, синтаксис вважався частиною логіки. Зроблено висновок про те, що для здійснення ефективного мовленнєвого впливу адвокат у своєму виступі найчастіше використовує риторичні запитання, повтори, пряму мову, еліпсиси та апозіопезиси.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х895.9(7СПО)1 + Х893.9(7СПО)740.73 + Ш143.21-713 + Ш74

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29126:Філол.Пед. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Куковська В. І. 
Англомовна захисна промова адвоката крізь призму теорії мовленнєвих актів / В. І. Куковська // Мова: наук.-теорет. часоп. із мовознавства. - 2015. - № 23. - С. 10-14. - Бібліогр.: 16 назв. - укp.

Досліджено прагматичні особливості захисної промови адвоката та їх ролі у здійсненні успішного мовленнєвого впливу на суд присяжних. Формально композиція адвокатського виступу висвітлює послідовність процесуального доказу, а фактично відбувається програмування суду присяжних на прийняття позитивного для судового оратора рішення. За допомогою комунікативно-прагматичного методу виокремлено ряд висловлювань за їх прагматичним спрямуванням, а саме інформативи (експлікативи, аргументативи, афірмативи), реквестиви, директиви та запит, а також досліджено їх функціонування у різних частинах захисної промови. Шляхом звернення захисника в тій чи іншій мірі до відповідного типу речення протягом всієї його промови імпліцитно прослідковується заклик до виправдання підсудного. У результаті дослідження встановлено, що найчастіше адвокат у всіх трьох частинах виступу використовує афірмативні висловлювання, які разом з експлікативами у вступі та основній частині підтверджують тезу аргументативних висловлювань у заключній частині про невинуватість підзахисного. При цьому вживання реквестивів, запитів та директивів слугує налагодженню та підтримці контакту із судовою аудиторією, що забезпечує ефективність здійснення на присяжних мовленнєвого впливу.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш74 + Х895.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70547 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Куковська В. І. 
Судова промова: експлікаційний наратив чи прихований діалог? / В. І. Куковська // Мова: наук.-теорет. часоп. із мовознавства. - 2017. - № 27. - С. 30-34. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.

Мета роботи - опис результатів вивчення монологічних і діалогічних особливостей американських судових промов, що сприяють мовленнєвій взаємодії між учасниками судового засідання. Досліджено тексти англомовних судових промов; функціонально-смислові особливості текстової організації сучасних американських судових промов. Розглянуто стильову приналежність судової промови; зроблено уточнення щодо поняття "судова промова" з огляду її функціонально-смислових особливостей; з'ясовано напрямки дії мовленнєвого впливу між учасниками судового засідання; визначено комунікативно-функціональну структуру судової промови. У висновках встановлено, що судова промова характеризується високим рівнем організованості та контрольованими мовленнєвими подіями, які регулюють соціальні відношення у межах судового засідання. Оскільки кількість ролей і функції учасників судової дискусії чітко визначені на законодавчому рівні, то між головними учасниками судового засідання, якими виступають як професіонали (суддя, прокурор і адвокат), так і прості громадяни (присяжні), відбувається комунікація компетивного характеру, одним із проявів якої є ораторський виступ захисника.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш143.21-70

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70547 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Куковська В. І. 
Адвокатська промова як синтез інституційного та персонального дискурсів / В. І. Куковська // Мова: наук.-теорет. часоп. із мовознавства. - 2018. - № 29. - С. 40-44. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Необхідно виявити місця адвокатської промови в мовленнєвому інформаційному просторі судового засідання. Об'єкт роботи - сучасні успішні американські захисні промови адвокатів. Досліджено інституційно-персональні дискурсивні особливості сучасних успішних адвокатських промов. Мета дослідження - виявлення ознак персонального та інституційного дискурсів у захисних промовах. Застосовано загальнонаукові методи, а саме: абстрагування, аналогії, елементів аналізу, синтезу, індукції та дедукції, які забезпечують теоретичне обгрунтування результатів і висновок засади розвідки. У результаті нашої роботи розглянуто основні підходи до інтерпретації поняття "дискурс"; вивчено критерії диференціації різних типів дискурсу; виявлено різнорідні дискурсивні характеристики адвокатської промови. Практичне застосування отриманих результатів є доречним у викладанні курсів стилістики англійської мови, загального мовознавства, текстології та юрислінгвістики. Зроблено висновок, що адвокатська промова є особливим типом інституційно-персонального дискурсу, оскільки поєднує в собі риси обох цих видів дискурсу.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш143.21-70

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70547 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Куковська В. І. 
Комунікативно-синтаксичні засоби забезпечення успішності сучасної американської захисної промови : автореф. дис. ... канд. філол. наук : 10.02.04 / В. І. Куковська; Чернівец. нац. ун-т ім. Ю. Федьковича. - Чернівці, 2016. - 20 c. - укp.

Уперше визначено комунікативно-функційну парадигму побудови успішної американської адвокатської промови. Уперше в сучасній лінгвістиці поєднано парадигматичний аналіз вербально-синтаксичної організації тексту захисної промови з психолінгвістичними техніками мовленнєвого повідомлення. Поетапно відтворено вербальну основу висновків успішної адвокатської промови у сучасному американському судовому дискурсі. Уперше виявлено явні та приховані комунікативні стратегії здійснення ментальної сугестії на судову аудиторію, а також визначено найвдалішу мовленнєву стратегію адвоката і конкретні мовленнєві тактики комунікативного впливу на судову аудиторію з урахуванням її національної специфіки.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш143.21-713

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА424505 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського