Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (8)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>A=Кульпінський С$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 11
Представлено документи з 1 до 11

      
Категорія:    
1.

Шнирков О. І. 
Міжнародні валютні угруповання : Конспект лекцій. Ч. 1. Європейський валютний союз / О. І. Шнирков, О. В. Кузнецов, С. В. Кульпінський; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. Ін-т міжнар. відносин. Центр європ. студій. Каф. міжнар. валют.-кредит. і фінанс. відносин. - К. : ІМВ КНУ ім. Т.Шевченка, 2000. - 152 c. - Бібліогр.: 225 назв. - укp.

Розглянуто теорію та методологію розвитку валютних союзів, їх передумови та особливості розвитку в Європі, окремі напрямки формування Європейського валютного союзу. Надано характеристику та визначено критерії оптимальної валютної зони. Доведено, що аналіз витрат і вигод є важливим теоретичним методом перевірки економічної ефективності валютного союзу. Розглянуто фактори додаткових витрат валютних союзів, а також вигоди, обумовлені ліквідацією операційних видатків і системних ризиків. Проаналізовано етапи валютно-фінансової інтеграції країн ЄС, конвергенцію та її типи. Наведено характеристику окремих критеріїв валютно-фінансової конвергенції в ЄС. Досліджено фактори стабільності валютного союзу та трансфертні платежі. Визначено роль євро у міжнародній валютно-фінансовій системі.


Індекс рубрикатора НБУВ: У582.6 я73 + У9(4)826 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: В343759 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Шнирков О. І. 
Європейський валютний союз : Навч. посіб. / О. І. Шнирков, О. В. Кузнецов, С. В. Кульпінський; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. - К. : Вид.-полігр. центр "Київ. ун-т", 2001. - 198 c. - Бібліогр.: с. 192-198. - укp.

Розглянуто теорії та економічну ефективність валютних союзів, передумови їх створення й особливості розвитку в Європі, окремі напрямки формування Європейського валютного союзу. Висвітлено проблеми європейської валютної інтеграції, національної та наднаціональної координації монетарної політики в Європейському валютному союзі. Викладено проблеми розширення Європейського Союзу на Схід та відносини України з ЄС на сучасному етапі.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4)262.6я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА617526 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Кульпінський С. В. 
Фінансова інтеграція країн Європейського Союзу як фактор економічного розвитку Європи : Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.05.01 / С. В. Кульпінський; НАН України. Ін-т світ. екон. і міжнар. відносин. - К., 1999. - 19 c. - укp.

Досліджено основні аспекти фінансово-інтеграційних процесів Європейського Співтовариства. На основі аналізу сутності теоретичних засад фінансової інтеграції та її практичного значення для окремих членів цього угрупування, а також виявлення її особливостей з країнами Центральної і Східної Європи доведено, що консолідація економічної, фіскальної та монетарної політики європейських країн призведе до вирівнювання економічного розвитку країн із різним ступенем політичного та економічного устрою. Розглянуто можливості взаємодії України з Європейським Союзом у фінансовому аспекті.


Індекс рубрикатора НБУВ: У582.6 + У9(4)26

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА307262 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Кульпінський С. В. 
Регулювання фінансових ринків: пріоритети та інструменти : монографія / С. В. Кульпінський. - К. : LAT&K, 2010. - 272 c. - Бібліогр.: с. 262-269. - укp.

Досліджено теоретичні та практичні аспекти регулювання фінансових ринків в Україні та світі. Розглянуто роль фінансових ринків в економічному зростанні й основні інструменти впливу їх регулювання на соціально-економічний розвиток. Проаналізовано різні форми регулювання фінансових ринків і обгрунтовано необхідність посилення їх значення на теперішньому етапі економічного розвитку України, зокрема, контроль за рухом іноземного капіталу, динаміка цін на реальні активи, вимоги щодо банківського капіталу, запровадження нормативів до рейтингування інструментів фінансових ринків.

Исследованы теоретические и практические аспекты регуляции финансовых рынков в Украине и мире. Рассмотрена роль финансовых рынков в экономическом росте и основные инструменты влияния их регуляции на социально-экономическое развитие. Проанализированы разные формы регуляции финансовых рынков и обоснована необходимость усиления их значения на нынешнем этапе экономического развития Украины, в частности, контроль за движением иностранного капитала, динамика цен на реальные активы, требования относительно банковского капитала, внедрение нормативов к рейтингированию инструментов финансовых рынков.


Індекс рубрикатора НБУВ: У526.229.2 + У9(4УКР)262.292

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА729583 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Кульпінський С. В. 
Монетарне стимулювання інвестиційних процесів на фінансових ринках (механізми забезпечення та реалізації) : автореф. дис. ... д-ра екон. наук : 08.00.08 / С. В. Кульпінський; Мін-во екон. розвитку і торгівлі, Н.-д. екон. ін-т. - Київ, 2015. - 36 c. - укp.

Розроблено теоретико-методологічні засади монетарного стимулювання інвестиційних процесів (ІП) та обгрунтовано напрями підтримки розвитку фінансових ринків монетарними інструментами. Розкрито сутність ІП та значення регулювання фінансових ринків у їх активізації. Розглянуто заходи експансивної монетарної політики, "кількісного пом'якшення" та вплив монетарних інструментів на активізацію ІП в Україні та міжнародному середовищі. Досліджено трансмісійний механізм монетарної політики в частині виявлення каналів стимулювання ІП. Розроблено фінансово-кредитний механізм монетарного стимулювання ІП і запропоновано організаційно-економічну структуру взаємодії учасників фінансового ринку з державними регулятивними органами з питань емісії та розподілу грошових ресурсів. Проаналізовано можливості підвищення ролі державних банків в ІП через інструментарій монетарного стимулювання та здійснення квазіфіскальних операцій. Визначено макропруденційні та бюджетноподаткові заходи регулювання фінансових ринків. Розвинуто методичні підходи до визначення пріоритетів проведення інвестиційної політики та реалізації перспективних ІП. Обгрунтовано передумови проведення валютно-курсової політики для активізації ІП та запропоновано комплекс заходів її оптимізації. Здійснено моделювання впливу заходів монетарного стимулювання на динаміку основних макроекономічних показників.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)262.29-56

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА416099 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Кульпінський С. В. 
Монетарне стимулювання інвестиційних процесів на фінансових ринках : монографія / С. В. Кульпінський; Н.-д. екон. ін-т М-ва екон. розвитку і торгівлі України. - Житомир : Євенок О.О., 2014. - 341 c. - Бібліогр.: с. 314-329 - укp.

Розглянуто монетарні інструменти та механізми регулювання інвестиційних процесів через інструменти фінансових ринків. Проаналізовано механізми монетарної експансії, окремі інструменти фіскальної та роль валютної політики у прискоренні інвестиційних процесів в економіці. Приділено увагу ролі державних фінансових посередників у інвестиційних процесах і запропоновано запровадження механізмів інноваційно-інвестиційного розвитку через участь цих установ. Здійснено моделюванню впливу стимулювання інвестиційного зростання через фінансові ринки на макроекономічні показники.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)262.29-56

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА796593 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Рябуха Г. І. 
Експортний потенціал галузі тваринництва України / Г. І. Рябуха, С. В. Кульпінський // Черніг. наук. часоп. Черніг. держ. ін-ту економіки і упр. Сер. Економіка і упр.. - 2016. - № 1. - С. 19-25. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

Наведено перспективи та перешкоди експорту продукції галузі тваринництва до Європейського Союзу. Розглянуто Угоду про асоціацію між Україною та ЄС, а саме запровадження режиму автономних торгівельних преференцій, як можливість зростання експорту українських товарів. Проаналізовано вплив зменшення митних ставок і зміни валютного курсу на обсяг експорту товарів до ЄС. Проілюстровано регресійну багатофакторну модель за даними показниками.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)832.520

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73666:С.1 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Кульпінський С. В. 
Спред кривої дохідності за ОВДП як предиктор інвестиційної активності вітчизняних банків / С. В. Кульпінський // Черніг. наук. часоп. Черніг. держ. ін-ту економіки і упр. Сер. Економіка і упр.. - 2016. - № 1. - С. 67-72. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Проаналізовано причини дисбалансів термінової ліквідності на фінансовому ринку України. Визначено роль кредитних спредів в активізації інвестицій в реальний сектор економіки. Оцінено вплив зміни дохідностей за державними облігаціями на банківське кредитування. Запропоновано заходи щодо ребалансування портфелю НБУ та впливу на структуру кривої дохідності за ОВДП.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)262.10-56

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73666:С.1 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Кульпінський С. 
Оцінка інфляційних очікувань на фінансовому ринку України / С. Кульпінський // Зовн. торгівля: економіка, фінанси, право. - 2017. - Вип. 1. - С. 94-104. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.

Розглянуто питання прогнозування інфляції, відхилення фактичних її значень від прогнозованого рівня і факторів коригування таких прогнозів. Проведено аналіз впливу спредів за державними облігаціями та ринковими кредитними ставками, викупу державних облігацій у портфель центробанку та кривої дохідності на базову інфляцію. Досліджено вплив валютно-курсової волатильності на інфляцію. Запропоновано шляхи врахування інфляційних ризиків в очікуваннях суб'єктів фінансового ринку.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)290-93

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69762 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Кульпінський С. В. 
Удосконалення підходів до визначення облікової ставки центробанку в умовах інвестиційного витіснення / С. В. Кульпінський // Формування ринк. відносин в Україні : зб. наук. пр. - 2019. - № 4. - С. 32-38. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Предмет дослідження - аналіз сучасних підходів до визначення ключової ставки центробанку і виявлення індикаторів, що впливають на її зміни в умовах нестабільної інфляції та дефіциту інвестиційного кредитування. Мета роботи - розгляд сучасного стану банківського сектору в Україні з позиції сприяння приросту капітальних інвестицій, аналіз інвестиційного витіснення унаслідок зростання дохідностей за державними облігаціями і виявлення допоміжних факторів та індикаторів визначення облікової ставки з урахуванням специфіки фінансового ринку України. Методологія проведення роботи - моделі руху капіталу, правило Тейлора, теорія інвестиційного витіснення. Результати роботи - розглянуто переваги і недоліки врахування макроекономічних факторів, правил та показників при коригуванні облікової ставки центробанку і запропоновано показники, що мають бути враховані для України. Висновки: урахування спреду кривої дохідності за ОВДП і ставок ключових центробанків банків світу при зміні облікової ставки в Україні дасть змогу прогнозувати попит на кредитні кошти, проводити більш цілеспрямований викуп чи продаж ОВДП і сприятиме інвестиційному зростанню.


Індекс рубрикатора НБУВ: У526.210 + У9(4УКР)262.10

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69574 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Фінансовий ринок та його роль у забезпеченні фінансовими ресурсами реального сектору економіки : колект. монографія / О. В. Абакуменко, І. В. Березинський, В. В. Виговська, М. В. Дубина, Р. І. Жеребко, М. М. Забаштанський, О. О. Зеленська, С. М. Зеленський, Л. О. Коваленко, О. М. Козлянченко, С. В. Кульпінський, П. О. Лук'яшко, Н. А Марченко, Т. В. Міхєєнко, М. М. Омеляненко, К. В. Повжик, О. О. Порва, А. В. Роговий, Г. І. Рябуха, В. Ф. Савченко, К. Ю. Сіренко, О. В. Товстиженко; ред.: О. В. Абакуменко; Чернігівський національний технологічний університет. - Чернігів : Орхідея, 2017. - 355 c. - Бібліогр.: с. 328-354 - укp.

Досліджено широке коло проблем, пов ’язаних з теоретико-методологічним обґрунтуванням ролі фінансового ринку у забезпеченні ресурсами реального сектору економіки. Визначено вплив розвитку його окремих сегментів на фінансову безпеку країни. Вказано роль сек'юритизованих фінансових інструментів в інфраструктурному розвитку еконоиіки. Розглянуто інструменти фінансування реального сектору економіки в цілому та активізації розвитку агропромислового комплексу.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)262.29

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА851998 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського