Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (1)
Пошуковий запит: (<.>A=Куряча Н$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 4
Представлено документи з 1 до 4

      
Категорія:    
1.

Сазонець О. М. 
Напрями лібералізації підприємницької діяльності в Україні в контексті вдосконалення системи пенсійного забезпечення / О. М. Сазонець, Н. В. Куряча // Проблеми економіки. - 2015. - № 4. - С. 164-169. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Розглянуто необхідність розвитку та лібералізації підприємництва, підприємницьких структур. Проаналізовано практику економічної діяльності провідних економічно розвинутих країн світу, досвід становлення та розвитку економіки країн Європейського Союзу, а також хоча і нетривалий, але наявний досвід економіки України. Визначено, що сучасні наукові дослідження виокремлюють багатогранність впливу підприємницької діяльності на позитивні зрушення в економіці. Ці зрушення можуть стосуватися і вирішення проблем зайнятості, і пожвавлення окремих секторів економіки, опанування нових ринків. Під час аналізу досліджень і публікацій виявлено авторів, які крізь призму економічних питань виявили соціальні, міжнародні, інтеграційні, інституційні проблеми цього явища. Інші автори досліджували суто проблеми формування соціальних фондів, урегулювання соціальних процесів, упровадження пенсійних механізмів у сферу підприємництва. У наукових дослідженнях авторами практично ототожнювались такі поняття, як "розвиток" підприємницької діяльності та її "лібералізація". Крім того, на нашу думку, недостатню увагу приділено формуванню впевненості підприємців у майбутньому та висвітленню можливих соціальних гарантій для представників цього виду економічної діяльності. Основними результатами дослідження, що викладено у статті, слід вважати виявлення значення підприємницької діяльності. Дослідження базувалось на аналізі світового досвіду, визначення сутності та головних напрямів підприємницької діяльності в Україні з урахуванням лібералізації та виокремлення соціального контексту в розвитку підприємницької діяльності з концентрацією уваги на можливостях пенсійного забезпечення підприємців.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)131.1 + У9(4УКР)272.22

Шифр НБУВ: Ж100602 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Куряча Н. В. 
Лібералізація підприємницької діяльності в умовах реформування пенсійної системи : автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.04 / Н. В. Куряча; Нац. ун-т вод. госп-ва та природокористування. - Рівне, 2016. - 20 c. - укp.

Досліджено теоретико-методичні основи лібералізації підприємницької діяльності за умов реформування пенсійної системи та наукові засади формування соціальних умов розвитку підприємництва та пенсійного забезпечення фізичних осіб-підприємців. Розроблено науково-методичні підходи до систематизації можливостей комерційних систем пенсійного забезпечення фізичних осіб-підприємців. Проаналізовано дієвість пенсійного забезпечення за умови лібералізації підприємницької діяльності. Здійснено наукове обгрунтування лібералізації підприємницької діяльності на основі аналізу систем пенсійного забезпечення. Досліджено системи пенсійного забезпечення провідних країн світу. Проаналізовано стандарти накопичувальних і комерційних систем пенсійного забезпечення підприємницької діяльності. Досліджено організаційні, фінансові та соціальні чинники пенсійного забезпечення. Проаналізовано стан підприємницької діяльності та можливості вдосконалення пенсійного забезпечення фізичних осіб-підприємців. Виявлено перспективи розвитку пенсійного забезпечення фізичних осіб-підприємців, розроблено напрями розвитку їх пенсійного страхування. Визначено шляхи удосконалення пенсійного страхування в системі пенсійного забезпечення. Розроблено напрями удосконалення системи пенсійного забезпечення підприємницької діяльності.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-131.1-93 + У9(4УКР)272.22

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА423741 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Куряча Н. В. 
Оцінка фінансової стійкості страхової компанії / Н. В. Куряча, В. Г. Рябошапка // Держава та регіони. Сер. Економіка та підприємництво. - 2019. - № 5. - С. 197-201. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Проаналізовано та вивчено теоретичне питання щодо суті фінансової стійкості страхової компанії; визначено зовнішні (економічні, соціальні, психологічні, політичні, екологічні) та внутрішні (розмір власного капіталу, перестрахування, тарифна політика, структура страхового портфеля, інвестиційна політика) чинники, що впливають на фінансову стійкість страховика. Проведено оцінку фінансової стійкості діючої страхової компанії, яка входить у ТОП-10 надійних страховиків України. Проаналізовано абсолютні та відносні показники фінансової стійкості страхової компанії та визначено рівень фінансової стійкості страховика. Встановлено, що існує проблема відсутності показників оцінки фінансової стійкості саме страхових компаній, які б ураховували особливості їх діяльності, та єдиного Національного агентства з обов'язкового рейтингування.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)261.71

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23244/екон. та підпр. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
4.

Куряча Н. В. 
Особливості оподаткування та ведення бізнесу страховими компаніями під час війни / Н. В. Куряча // Бізнес Інформ. - 2022. - № 11. - С. 216-220. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Мета роботи - дослідження особливостей оподаткування та ведення бізнесу страховими компаніями під час воєнного стану та встановлення алгоритму дій, якщо під час війни стався страховий випадок. Наша країна перебуває у стані війни. Зараз дуже багато інформації, однак завдання для бізнесу сьогодні і підтримка економіки нашої держави, а це можна зробити лише, зберігши бізнес, який працює в Україні та сплачує податки. Страхові компанії мають акумулювати свої сили та робити все для того, аби бути корисними суспільству задля збереження України. Змінилися правила ведення бізнесу, це також пов'язано із змінами в податковому законодавстві в період війни. Держава на час дії військового стану спростила податкові правила та умови для ведення підприємницької діяльності. Уряд запровадив суттєві зміни щодо зменшення податкового навантаження на страхові компанії та на громадян країни. Від обсягу сплачених податків до державного і місцевих бюджетів залежить фінансування обороноздатності нашої країни та виконання інших функцій, покладених на державу. Податки необхідно сплачувати вчасно та повному обсязі. Чинна сьогодні система оподаткування діяльності страхових компаній має деякі проблеми, що потребують їх подальшого вивчення та пошуку шляхів вирішення. Це дасть поштовх новим можливостям для розвитку страхового бізнесу в нашій країні, оскільки саме страховий ринок є важливою складовою ринкової економіки, який захищає добробут людей і приносить прибуток за рахунок інвестицій тимчасово вільних грошових коштів у перспективні проєкти.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)261.71 + У9(4УКР)261.41

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14572 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського