Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (1)
Пошуковий запит: (<.>A=Кілесса О$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

      
Категорія:    
1.

Кілесса О. В. 
Комплексна морфологічна діагностика глютенової ентеропатії : автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.03.02 / О. В. Кілесса; ДУ "Крим. держ. мед. ун-т ім. С. І. Георгієвського". - Сімф., 2012. - 24 c. - укp.

Проведено відеоендоскопічне дослідження високої розділової здатності, високого збільшення з режимом вузькоспектаральної візуалізації 1 814-ти хворим. Встановлено, що ворсинки слизової оболонки дванадцятипалої кишки за глютенової ентеропатії мають характерні зміни: облітерацію лімфатичного капіляра, підтверджену патогістологічним дослідженням, косогоризонтальне та горизонтальне розташування ворсинок, на відміну від хронічного неспецифічного дуоденіту з хаотичним розташуванням ворсинок і необлітерованим лімфатичним капіляром. Фенотипування лімфоцитів слизової оболонки дванадцятипалої кишки уможливило встановлення патогномонічної ознаки для всіх стадій глютенової ентеропатії - достовірного щодо хронічного неспецифічного дуоденіту збільшення вмісту CD8+ лімфоцитів. Крім того, типовим для гіперпластичної і атрофічної стадій захворювання виявилось зростання індекса проліферації ентероцитів за Кі-67. Зміни ультраструктур дуоденальних ентероцитів за прогресування глютенової ентеропатії характеризуються поступовим зменшенням кількості та висоти, а також вогнищевою втратою мікроворсинок абсорбтивних клітин, підвищенням кількості "юних" і "зрілих" клітин Панета в криптах до термінальної стадії захворювання, коли число останніх значно зменшується, а ентероендокриноцитів - навпаки збільшується. Водночас виникає деструкція ентероцитів (некроз і апоптоз) і відбувається плазматизація клітинного інфільтрату у власній пластинці. Розроблено алгоритм комплексної морфологічної діагностики глютенової ентеропатії та морфологічні диференційно-діагностичні її критерії.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.309-4

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА387080 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського