Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (2)Книжкові видання та компакт-диски (44)
Пошуковий запит: (<.>A=Кілієвич О$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 19
Представлено документи з 1 до 19

      
Категорія:    
1.

Аналіз вигід і витрат : Практ. посіб. / ред.: О. Кілієвич; С. Соколик; Секретаріат Ради скарбниці Канади. - К. : Основи, 1999. - 175 c. - укp.

Роботу присвячено практичному застосуванню аналізу вигід і витрат для оцінки доцільності державних проектів різного спрямування - законодавчих, інституційних та інвестиційних. Викладено методичні підходи щодо визначення пов'язаних із реалізацією проекту прямих і непрямих витрат і вигід, критеріїв їх зіставлення з урахуванням усіх чинників, що ускладнюють порівняння, з метою підготовки рішень для ухвалення органами державної влади. Велику увагу приділено правилам прийняття рішення, аналізу чутливості, а також загальним підходам до невизначеності та ризику.


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.121 + У053.526

Шифр НБУВ: ВА592256 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Вашека Г. В. 
Збірник досліджень з ефективності роботи державних організацій України / Г. В. Вашека, Н. Г. Петрова, Л. Я. Джинджириста, І. В. Ряшенцева, Ю. Г. Кальниш, О. І. Кілієвич, А. П. Рачинський, Л. В. Гізатуліна, Т. Н. Машовець, Ю. І. Калюх; Швед. ін-т держ. упр. - К., 2001. - 156 c. - укp.

Наведено результати досліджень ефективності роботи державних організацій України. Висвітлено процедуру оформлення прав власності на земельні ділянки, особливості застосування негрошових операцій у процесі формування державного бюджету. Досліджено діяльність Головного управління державної служби у вищих навчальних закладах, питання надання дотацій з Державного бюджету України регіонам, фінансування медичних університетів, а також порядок організації навчального процесу в Українській Академії державного управління при Президентові України.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)011

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА605735 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Будаговська С.  
Мікроекономіка і макроекономіка : Підруч. для студ. екон. спец. закл. освіти: У 2 ч. / С. Будаговська, О. Кілієвич, І. Луніна, Т. Пахомова, О. Романюк. - К. : Основи, 1998. - 517 c. - укp.

Висвітлюється сучасна економічна теорія, що поєднує найпоширеніші світові традиції вивчення економічних дисциплін з особливостями української економіки і характеризується систематичним викладом двох складових частин теорії - мікроекономіки та макроекономіки. Вивчається поведінка домогосподарств як споживачів, поведінка фірм як виробників, аналізуються різні типи ринкових структур, від повної конкуренції до чистої монополії, і основні засади антимонопольної політики. Викладається теорія загальної рівноваги. Наведено детальну характеристику основних макроекономічних показників - валового внутрішнього продукту, рівня інфляції та рівня безробіття. Описано базову модель "Сукупного попиту і сукупної пропозиції". Розкриваються питання теорії міжнародної торгівлі та основні інструменти зовнішньоторговельної політики уряду, розглядаються взаємозв'язки між основними макроекономічними рахунками тощо.


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.3/4 я73

Шифр НБУВ: ВА587238 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Будаговська С.  
Мікроекономіка і макроекономіка : Підруч. для студ. екон. спец. закл. освіти: У 2 ч. / С. Будаговська, О. Кілієвич, І. Луніна, Т. Пахомова, О. Романюк, А. Сніжко, О. Сніжко; ред.: С. Будаговська. - 2-е вид. - К. : Вид-во С.Павличко "Основи", 2001. - 517 c. - укp.

Викладено основні припущення та загальні уявлення про роботу ринкового механізму. Проаналізовано поведінку домогосподарств як споживачів, правила ухвалення індивідуальних рішень, теорію індивідуального та ринкового попиту, поведінку фірм як виробників, теорію індивідуальної та ринкової пропозиції. Розглянуто різні типи ринкових структур, від повної конкуренції до чистої монополії, та основні засади антимонопольної політики. Досліджено поведінку фірм та домогосподарств на ринках факторів виробництва, особливості формування попиту та пропозиції на ринках. Висвітлено теорію загальної рівноваги та проблеми порушення умов її існування - неспроможності ринку. Розглянуто питання макроекономічної теорії. Наведено детальну характеристику основних економічних показників - валового внутрішнього продукту, рівнів інфляції та безробіття. На основі базової моделі сукупного попиту і сукупної пропозиції викладено основні детермінанти попиту і пропозиції на макрорівні. З'ясовано, як визначається величина сукупного випуску та середнього рівня цін в економіці у короткостроковому та довгостроковому періодах. Охарактеризовано вплив економічної політики держави (бюджетно-податкової, грошово-кредитної) на досягнення рівноважного стану економіки. Розкрито питання теорії міжнародної торгівлі та основні інструменти зовнішньоторговельної політики уряду. Особливу увагу приділено ознайомленню з макроекономічною політикою у відкритій економіці, введено поняття міжнародної мобільності капіталу та досліджено її вплив на економіку. Описано взаємозв'язки між основними макроекономічними рахунками.


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.3я73(4УКР) + У010.4я73(4УКР)

Шифр НБУВ: ВС35091 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Кілієвич О. І. 
Сучасна економічна теорія і державні фінанси : Зб. пр. / О. І. Кілієвич, І. В. Розпутенко, О. П. Романюк, В. В. Юрчишин; Укр. акад. держ. упр. при Президентові України. - К., 1999. - 423 c. - укp.

Зібрано й узагальнено світовий і вітчизняний досвід у галузі основних тенденцій розвитку економічної теорії та державних фінансів. Розглянуто ключові аспекти державної політики; систематизовано питання державних фінансів України, проблеми ухилення від сплати податків, поширення різноманітних податкових пільг. Висвітлено аспекти реформування системи соціального захисту в контексті державних видатків; питання платіжного балансу та валютних курсів; фінансової, податкової, валютної політики тощо.


Індекс рубрикатора НБУВ: У053.9(4УКР) я43 + У9(4УКР)26 я43 + У9(4УКР)0-18 я43

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВС33628 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Бажал Ю. М. 
Економічний розвиток і державна політика : Навч. посіб. / Ю. М. Бажал, О. І. Кілієвич, О. В. Мертенс, О. П. Романюк, М. М. Ройко, В. Юрчишин; Укр. акад. держ. упр. при Президентові України. - К., 2001. - 477 c. - укp.

Висвітлено роль економічної теорії й економічного мислення в розробці державної політики, викладено принципи аналізу рішень в економічній теорії. Розглянуто питання мікроекономічної теорії в контексті проблем функціонування державного сектору економіки, зокрема впровадження державної політики на конкурентних і неконкурентних ринках. Охарактеризовано макроекономічну політику, вплив її на економічне зростання, висвітлено нові тенденції у розвитку макроекономічного середовища в Україні у 2000 р. Акцентовано увагу на питаннях міжнародної економіки, зокрема: формуванні зовнішньоторговельної політики, взаємозв'язку зовнішнього державного боргу та валютного курсу України. Запропоновано методологію проведення аналізу політики, розглянуто підстави для державного втручання в економіку, зважаючи на соціальні й економічні цілі державної політики з урахуванням обмежених можливостей влади щодо ефективного впливу на соціально-економічні процеси. Описано методи аналізу політики та проектів у суспільному секторі.

Освещена роль экономической теории и экономического мышления в разработке государственной политики, принципы анализа решений в экономической теории. Рассмотрены вопросы микроэкономической теории в контексте проблематики государственного сектора экономики, в частности внедрения государственной политики на конкурентных и неконкурентных рынках. Охарактеризована макроэкономическая политика, ее влияние на экономическое возрастание, освещены новые тенденции в развитии макроэкономической среды в Украине в 2000 г. Акцентировано внимание на вопросах международной экономики, в частности: формировании внешнеторговой политики, взаимосвязи внешнего государственного долга и валютного курса Украины. Предложена методология проведения анализа политики, рассмотрены основания для государственного вмешательства в экономику с обзором социальных и экономических целей государственной политики с учетом ограниченных возможностей власти относительно эффективного влияния на социально-экономические процессы. Описаны методы анализа политики и проектов в общественном секторе.


Індекс рубрикатора НБУВ: У01я73(4УКР) + У9(4УКР)я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА624089 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Розробка державної політики. Аналітичні записки / уклад.: О. І. Кілієвич; Укр. акад. держ. упр. при Президентові України. Центр дослідж. адм. реформи. - К. : УАДУ, 2002. - 240 c. - Бібліогр.: с. 237-239. - укp.

Розглянуто проблеми в галузі державного управління та місцевого самоврядування, запропоновано способи та шляхи їх розв'язання. Обговорено напрямки створення стабільної та прозорової системи міжбюджетних трансфертів, розглянуто питання розвитку малого підприємництва, зокрема, одержання дозволу на розміщення малих архітектурних форм. Проаналізовано проблеми місцевих бюджетів, фінансування видатків на грошове забезпечення військовослужбовців Збройних Сил України за умов обмеженості асигнувань з Державного бюджету України, захисту прав людини в країні, нелегальної міграції в Києві. Показано шляхи розвитку муніципального громадянського транспорту.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)я43

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВС36170 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Аналітичні записки з розробки напрямків державної політики / ред.: В. Є. Романов, О. І. Кілієвич; Укр. Акад. держ. упр. при Президентові України, Центр дослідж. адм. реформи. - К., 2001. - 234 c. - Бібліогр.: 50 назв. - укp.

Проаналізовано організацію системи інформаційної підтримки державного управління, розкрито загальні аспекти комунікаційної політики. Розглянуто питання реформування оподаткування фізичних осіб з метою збільшення надходжень до місцевих бюджетів. Висвітлено досвід і роль фінансових посередників у державній політиці житлового будівництва. Визначено шляхи удосконалення складання видаткової частини місцевих бюджетів.

Проанализирована организация системы информационной поддержки государственного управления, раскрыты общие аспекты коммуникационной политики. Рассмотрены вопросы реформирования налогообложения физических лиц с целью увеличения поступлений в местные бюджеты. Освещены опыт и роль финансовых посредников в государственной политике жилищного строительства. Определены пути усовершенствования составления расходной части местных бюджетов.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х8р(4УКР)3-62

Шифр НБУВ: ВС38236 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Кілієвич О.  
Англо-український глосарій термінів і понять з аналізу державної політики та економіки / О. Кілієвич; Укр. Акад. держ. упр. при Президентові України. Центр дослідж. адм. реформи. - К. : Вид-во С.Павличко "Основи", 2003. - 512 c. - англ.

Наведено англо-український глосарій, а також словники термінології нової для України прикладної суспільної науки та сфери професійної діяльності - аналізу державної політики, розглянуто питання становлення її термінології.

Приведены англо-украинский глоссарий, а также словари терминологии новой для Украины прикладной общественной науки и сферы профессиональной деятельности - анализа государственной политики, рассмотрены вопросы становления ее терминологии.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф.я2

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА641531 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Розробка державної політики. Аналітичні записки / ред.: О. І. Кілієвич, В. Є. Романов; Укр. Акад. держ. упр. при Президентові України. Центр дослідж. адм. реформи. - К. : К.І.С., 2002. - 318 c. - Бібліогр.: 185 назв. - укp.

Представлено аналітичні записки слухачів та аспірантів Української Академії державного управління при Президентові України, які були учасниками програм стажування у Канаді та Польщі у 2001 р. у межах проекту "Створення потенціалу для розробки та аналізу державної політики". Розглянуто проблеми в галузі державного управління та місцевого самоврядування, висвітлено способи та шляхи їх розв'язання.

Представлены аналитические записки слушателей и аспирантов Украинской академии государственного управления при Президенте Украины, которые были участниками программ стажировки в Канаде и Польше в 2001 г. в рамках проекта "Создание потенциала для разработки и анализа государственной политики". Рассмотрены проблемы в области государственного управления и местного самоуправления, освещены способы и пути их решения.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)я43 + Ф3(4УКР)я43

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВС37211 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Вироблення державної політики : Аналіт. зап. / уклад.: О. І. Кілієвич, В. Є. Романов; Нац. акад. держ. упр. при Президентові України, Центр дослідж. адмін. реформи. - К. : К.І.С., 2003. - 344 c. - Бібліогр.: с. 303-313. - укp.

Наведено інформаційні технології для здійснення зв'язків з громадськістю та підтримки вироблення рішень у місцевому врядуванні. Розглянуто особливості створення системи кредитування та страхування експорту в Україні, а також сутність фінансово-кредитної політики підтримки малого підприємництва на місцевому та регіональному рівнях. Описано участь громадян у бюджетному процесі на місцевому рівні.

Приведены информационные технологии для осуществления связей с общественностью и поддержки выработки решений в местном самоуправлении. Рассмотрены особенности создания системы кредитования и страхования экспорта в Украине, а также сущность финансово-кредитной политики поддержки малого предпринимательства на местном и региональном уровнях. Описано участие граждан в бюджетном процессе на местном уровне.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф3(4УКР)64 я43 + У9(4УКР) я43

Рубрики:

Шифр НБУВ: СО25445 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Афонін Е.  
Розвиток суспільства : Моногр. / Е. Афонін, Ю. Бажал, В. Бакуменко, І. Бондарчук, І. Грицяк, Г. Дмитренко, Л. Ільченко-Cюйва, О. Кілієвич, Ю. Ковбасюк, О. Кушніренко; Нац. акад. держ. упр. при Президентові України, Ін-т підвищ. кваліфікації кер. кадрів. - К. : К.І.С., 2004. - 340 c. - (Книгозбірня держ. упр). - укp.

Розглянуто питання формування і розвитку громадянського суспільства, описано елементи державного управління. Розкрито концептуальні засади становлення громадянського суспільства в Україні, вплив інтеграційних процесів на суспільний розвиток країни. Проаналізовано співпрацю держави з міжнародними фінансовими організаціями, роль банківської системи в економічному зростанні України. Висвітлено інвестиційні чинники суспільного розвитку держави.

Рассмотрены вопросы формирования и развития гражданского общества, описаны элементы государственного управления. Раскрыты концептуальные основы становления гражданского общества в Украине, изучено влияние интеграционных процессов на общественное развитие страны. Проанализированы содружество государства с международными финансовыми организациями, роль банковской системы в экономическом росте Украины. Освещены инвестиционные факторы общественного развития государства.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0 + С5*324.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА652373 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Бажал Ю.  
Роль інформації у формуванні ринкової економіки : Моногр. / Ю. Бажал, В. Бакуменко, І. Бондарчук, Н. Грицяк, О. Кілієвич, Е. Лібанова, І. Міхаліна, В. Мунтіян, В. Ребкало, В. Тертичка; Нац. акад. держ. упр. при Президентові України, Ін-т підвищ. кваліфікації кер. кадрів. - К. : К.І.С., 2004. - 348 c. - укp.

Розглянуто питання інформаційного забезпечення розвитку громадянського суспільства, формування демократичних принципів управління, становлення ринкової економіки. Проаналізовано формування і запровадження системи моніторингу та моніторингових досліджень малого підприємництва в Україні. Визначено чинники розвитку інформаційного суспільства, пріоритетні напрями інформаційного та консалтингового забезпечення аграрного сектору економіки.

Рассмотрены вопросы информационного обеспечения развития гражданского общества, формирования демократических принципов управления, становления рыночной экономики. Проанализированы формирование и внедрение системы мониторинга и мониторинговых исследований малого предпринимательства в Украине. Определены факторы развития информационного общества, приоритетные направления информационного и консалтингового обеспечения аграрного сектора экономики.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)ф

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА650717 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Розпутенко І. В. 
Ефективність державного управління та управлінських кадрів в умовах змін : Зб. наук. пр. / І. В. Розпутенко, О. Г. Пухкал, О. Д. Брайченко, І. С. Кравченко, О. І. Кілієвич; ред.: І. В. Розпутенко; Нац. акад. держ. упр. при Президентові України. Ін-т підвищ. кваліфікації кер. кадрів. - К. : Вид-во НАДУ, 2005. - 167 c. - укp.

Розглянуто актуальні проблеми оцінки ефективності державного управління у різних сферах людської діяльності (економічній, соціальній, духовній) у сучасний період. Особливу увагу приділено питанням професійної підготовки та підвищення кваліфікації керівних кадрів за умов соціальних та економічних змін і становлення ринкових відносин в Україні. Проаналізовано ефективність прийняття управлінських рішень у контексті політичного процесу. Показано особливості формування політичної влади з урахуванням післяпомаранчевої реакції українського суспільства. Висвітлено деякі аспекти ефективності формування та реалізації потенціалу керівних кадрів за умов змін, розглянуто проблеми здійснення їх ротації в органах виконавчої влади. Обгрунтовано можливості застосування методів економічного аналізу у процесі підготовки керівних управлінських кадрів. Обговорено проблеми ефективності залучення іноземних інвестицій в Україну, а також виховання духовності та консолідації українського суспільства на шляху до євроінтеграції. Розкрито конституційно-правові аспекти територіальної автономії як явища державно-правового життя. Наведено соціально-психологічну характеристику новопризначених голів райдержадміністрацій, проаналізовано особливості реалізації державної кадрової політики України за умов глобалізації.

Рассмотрены актуальные проблемы оценки эффективности государственного управления в различных сферах человеческой деятельности (экономической, социальной, духовной) в современный период. Особое внимание уделено вопросам профессиональной подготовки и повышения квалификации руководящих кадров в условиях социальных и экономических изменений и становления рыночных отношений в Украние. Проанализирована эффективность принятия управленческих решений в контексте политического процесса. Показаны особенности формирования политической власти с учетом реакции украинского общества на события оранжевой революции. Освещены некоторые аспекты эффективности формирования и реализации потенциала руководящих кдаров в условиях перемен, рассмотрены проблемы осуществления их ротации в органах исполнительной власти. Обоснованы возможности применения методов экономического анализа в процессе подготовки руководящих управленческих кадров. Обсуждены проблемы эффективности привлечения иностранных инвестиций в Украину, а также воспитания духовности и консолидации украинского общества на пути к евроинтеграции. Раскрыты конституционо-правовые аспекты территориальной автономии как государственно-правового явления. Приведена социально-психологическая характеристика новоназначенных глав райгосадминистраци, проанализированы особенности реализации государственной кадровой политики Украины в условиях глобализации.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)011 я43

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА670336 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Розпутенко І. В. 
Геоекономічна політика України : навч. посіб. / І. В. Розпутенко, Н. А. Малиш, О. І. Кілієвич, Л. В. Ільченко-Сюйва, О. П. Романюк; Нац. акад. держ. упр. при Президентові України. - К., 2010. - 125 c. - укp.

Висвітлено теоретичні засади геоекономічної політики України, науковий синтез рекомендацій щодо її вироблення. Проаналізовано концепції конкурентоспроможності країн, особливості формування національної конкурентної політики (КП) в глобалізованому середовищі та специфіку глобальної КП. Описано світову геофінансову систему та особливості її трансформації у контексті глобальної фінансово-економічної кризи. Обгрунтовано потенціал енергозбереження у житловому фонді, ефективність використання енергії та її вплив на конкурентоспроможність української економіки. Розкрито організаційно-економічні засади управління екологічною політикою та безпекою.


Індекс рубрикатора НБУВ: У5я7 + У9(4УКР)0-18я7

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА736762 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Ільченко-Сюйва Л. В. 
Економічний аналіз реалізації соціально-гуманітарної політики України : монографія / Л. В. Ільченко-Сюйва, О. І. Кілієвич, І. В. Розпутенко, О. П. Романюк; ред.: І. В. Розпутенко; Нац. акад. держ. упр. при Президентові України. - К., 2008. - 124 c. - Бібліогр.: 79 назв - укp.

Наведено результати дослідження соціально-гуманітарної політики в Україні. Увагу приділено фундаментальним концепціям аналізу державної політики, особливостям вироблення та впровадження політики в соціально-гуманітарній сфері країни, вивченню зарубіжного досвіду у зіставленні з українськими реаліями. Висвітлено базові положення економічної теорії, на яких грунтується теорія соціальної політики (ефективність, справедливість, добробут, соціальний вибір). Розкрито проблеми вимірювання нерівності та бідності. Запропоновано підходи до визначення ефективності та результативності соціальних і гуманітарних програм.


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.45 + У9(4УКР)270-183

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА736695 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Розпутенко І. В. 
Практичні рекомендації щодо використання економічного аналізу в процесі реалізації соціально-гуманітарної політики в Україні (2005 - 2010 рр.) : метод. рек. / І. В. Розпутенко, Л. В. Ільченко-Сюйва, О. І. Кілієвич, Н. А. Малиш, О. П. Романюк, Н. Ф. Василенко; Нац. акад. держ. упр. при Президентові України, Упр. орг. фундам. та приклад. дослідж. - К., 2009. - 96 c. - (Б-ка слухача НАДУ. Екон. політика). - укp.

Розкрито методологічні аспекти соціально-гуманітарної політики в Україні, проаналізовано діяльність соціальних установ та організацій. Висвітлено зарубіжний досвід і українську практику визначення ефективності соціальних і гуманітарних програм, іпотечного кредитування, соціальні наслідки іпотеки в Україні та світі з урахуванням фінансової кризи. Визначено основні напрями фінансування соціально-гуманітарних програм у бюджетній сфері. Описано методологію проектування бюджетних програм у соціально-гуманітарній сфері. Наведено практичні рекомендації щодо використання економічного аналізу в даній сфері.

Раскрыты методологические аспекты социально-гуманитарной политики в Украине, проанализирована деятельность социальных учреждений и организаций. Освещены зарубежный опыт и украинская практика проведения анализа эффективности социальных и гуманитарных программ, ипотечного кредитования, социальные последствия ипотеки в Украине и мире с учётом финансового кризиса. Определены основные направления финансирования социально-гуманитарных программ в бюджетной сфере. Описана методология проектирования бюджетных программ в социально-гуманитарной сфере. Приведены практические рекомендации по использованию экономического анализа в данной сфере.


Індекс рубрикатора НБУВ: У053.9(0)в + У053.9(4УКР)в

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА724730 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Бережний Я. В. 
Механізми поліпшення підприємницького клімату в процесі реалізації економічних реформ в Україні : аналіт. доп. / Я. В. Бережний, О. І. Кілієвич, Д. В. Ляпін, Н. С. Мєдвєдкова, О. А. Шатило; ред.: Я. А. Жаліло; Нац. ін-т стратег. дослідж. - Київ : НІСД, 2013. - 77 c. - (Економіка; вип. 11). - укp.

Досліджено трансформаційні зміни в економіці України з погляду інституційних перетворень у національному господарстві після кризи. Розставлено науково-прикладні акценти на таких категоріях, як посткризова інформаційна асиметрія економіки, вади ринку та держави у розвитку бізнес-середовища, стан конкуренції національних товарних ринків. Розглянуто особливості посткризового податкового регулювання як основи запровадження економічних реформ у перші посткризові роки. Узагальнення перерахованих явищ та особливостей економічних реформ в Україні дозволяє встановити визначальні механізми покращання бізнес-клімату у процесі економічних реформ сьогодення.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА777160 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Завдання і перспективи інвестиційно-інтеграційного розвитку України : [аналіт. доповідь, статті] / В. Юрчишин, В. Зимовець, О. Кілієвич, С. Кошовий, Д. Ляпін; ред.: В. Юрчишин; Укр. центр екон. і політ. дослідж. ім. О. Разумкова (Центр Разумкова). - Київ : Заповіт, 2017. - 123 c. - (Б-ка Центру Разумкова. Сер. "Дискусії про екон. розвиток"). - укp.

Основну увагу зосереджено на дослідженні та порівняні макроекономічного та інвестиційного середовищ. Враховано важливий вияв позитивних здобутків та негативних втрат. Наведено складові економічної політики, які призводять чи спонукають до здобутків та втрат і які сприятимуть визначенню напрямів та сфер реалізації спільних вигод. Наголошено, що світова економіка вимагає постійного зміцнення міжнародних економічних зв'язків загалом та інвестиційних зокрема. Доведено, що висхідні країни, яким вдалося підтримати інвестиційну привабливість і не допустити інвестиційного обвалу в період глобальної кризи, досягли значно кращих результатів (у порівнянні з рештою країн) посткризового відновлення - вищих темпів економічного зростання, посилення конкурентних позицій, розширення інтеграційних можливостей. Показано, що економічному зміцненню в провідних висхідних країнах сприяло включення їх національних інвестиційних потоків у світові, а також активне залучення до їх власних мереж формування доданої вартості бізнес-середовищ партнерських країн.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0 + У9(5)0

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА809107 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського