Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
Пошуковий запит: (<.>A=Кішко Я$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 3
Представлено документи з 1 до 3

      
Категорія:    
1.

Кішко Я. Г. 
Використання gamma-інтерферону для профілактики та лікування інфекційних хвороб поросят і телят / Я. Г. Кішко, М. І. Василенко // Мікробіол. журн. - 1999. - 61, № 5. - С. 28-32. - Бібліогр.: 17 назв. - укp.

Застосування гомологічного природного gamma-інтерферону для профілактики інфекційних хвороб показало, що 2 - 3 ін'єкції препарату попереджають інфекційну захворюваність у більш ніж 90 % поросят-смоктунів і новонароджених телят, різко підвищують їх збереження - до 90 % і вище, на 1/3 збільшують їх продуктивність. За умов промислової технології вирощування молодняку лікування цим препаратом хворих колібактеріозами та парагрипом поросят і телят зменшує порівняно з контролем загибель хворого молодняку, прискорює одужання та сприяє збільшенню ваги.


Ключ. слова: інтерферон, лектин, індукція, біосинтез, профілактика, терапія
Індекс рубрикатора НБУВ: П873.4-911

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22205 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Кішко Я. Г. 
Дія природних gamma-інтерферонів на функціональну активність фагоцитів крові тварин та антитіологенез після вакцинації / Я. Г. Кішко, М. І. Василенко // Мікробіол. журн. - 2000. - 62, № 6. - С. 26-32. - Бібліогр.: 16 назв. - укp.

Для випробувань використано природні gamma-ІФН свиней та ВРХ; одна доза gamma-суїферону містила 1000 МО, gamma-бовіферону - 2000 МО. Проведено три серії дослідів - визначення in vivo поглинальної активності фагоцитів (моноцитів та нейтрофілів), їх бактерицидної здатності (на новонароджених поросятах і телятах, тваринах 2-місячного віку та поросних свиноматках і тільних коровах) та антитілогенезу після імунізації тварин колібактеріозною вакциною. Встановлено, що gamma-ІФН значною мірою (як правило, в декілька разів) підвищує поглинальну активність фагоцитів, особливо моноцитів у новонароджених тварин. Паралельно зростала бактерицидна активність фагоцитів (особливо моноцитів у новонароджених тварин) - їх функціональний резерв у дослідних тварин був значно вищим (у 2 - 3 рази), ніж у контролі. Під час імунізації колібактеріозною вакциною з додатковою обробкою гомологічним gamma-ІФН зареєстровано підвищення антитілогенезу в 3 - 4 разу порівнянні з контролем.


Ключ. слова: інтерферон, фагоцити (моноцити і нейтрофіли), фагоцитарне число, фагоцитарний індекс, функціональний резерв, вакцина, імунізація, антитіло
Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*741.5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22205 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Кішко Я. Г. 
Природні інтерферони: способи одержання, властивості та особливості дії препаратів, їх застосування при інфекціях тварин / Я. Г. Кішко // Мікробіол. журн. - 1998. - 60, № 5. - С. 86-98. - Бібліогр.: 55 назв. - укp.

Проаналізовано результати робіт, виконаних в галузі інтерферонології за останні 20 років, які базуються на запропонованих принципово нових біотехнологіях виготовлення природних alpha- та gamma-інтерферонів (ІФНів). "Ноу-хау" цих технологій полягає у використанні нетрадиційної сировини (селезінка замість крові) для приготування суспензії імуноцитів - продуцентів препаратів, введенні етапу "коіндукції" при виготовленні ІФНів alpha-типу, застосуванні бактерійних лектинів апатогенних бацил як індукторів gamma-інтерфероногенезу. Показано, що in vitro і in vivo обидва типи препаратів в кілька разів підвищують як поглинальну, так і бактерицидну активність фагоцитів (моноцитів та нейтрофілів) периферійної крові свиней та ВРХ, в 3-5 разів збільшують антитілогенез у тварин після їх імунізації колібактеріозною вакциною. Доведено, що імуномодулююча здатність gamma-ІФНів значно (у 3 - 5 разів) вища, ніж така alpha-ІФНів. В неочищених препаратах ІФНів виявлені фракції, які мають антибактеріальну та антитоксичну дію широкого спектра специфічності. Ці препарати були ефективними при профілактиці та лікуванні не тільки вірусних, але й бактеріальних інфекцій тварин - трансмісивного гастроентериту свиней, парагрипу телят, колібактеріозу поросят та телят тощо, а також сприяли підвищенню продуктивності тварин на 20 - 35 %.


Ключ. слова: інтерферон,, моноцит, нейтрофіл, фагоцит, імунітет, бактерицидна і поглинальна дія, вакцина, лікування, профілактика
Індекс рубрикатора НБУВ: Е4 + Е04 + Е60

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22205 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського