Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (1)Книжкові видання та компакт-диски (12)
Пошуковий запит: (<.>A=Кіянка І$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 12
Представлено документи з 1 до 12

      
Категорія:    
1.

Кіянка І. Б. 
Політична конфліктологія : навч. посіб. / І. Б. Кіянка; Львів. регіон. ін-т держ. упр. Нац. акад. держ. упр. при Президентові України. - Л. : Новий Світ-2000, 2008. - 95 c. - Бібліогр.: с. 76-80. - укp.

Розглянуто теоретико-практичні проблеми конфліктів, їх сутність, історію становлення та сучасний стан. Висвітлено типологію, динаміку та механізми виникнення конфліктів. Запропоновано класифікацію політичних конфліктів, визначено причини їх виникнення та наведено методи їх розв'язання та залагодження. Розкрито зміст понять і термінів з даного питання.

Рассмотрены теоретико-практические проблемы конфликтов, их сущность, история становления и современное состояние. Освещены типология, динамика и механизм возникновения конфликтов. Предложена классификация политических конфликтов, определены причины их возникновения и приведены методы их решения и улаживания. Раскрыто содержание понятий и терминов по данному вопросу.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф043.2 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА708956 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Кіянка І.  
Ідея середнього класу як гаранта стабільного розвитку / І. Кіянка // Політ. менеджмент. - 2006. - № 1. - С. 37-43. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Розглянуто проблему формування в Україні середнього класу. В країнах Західної Європи та США цей клас є однією з найважливіших соціальних груп, що гарантують демократичний розвиток суспільства.


Ключ. слова: середній клас, суспільний розвиток
Індекс рубрикатора НБУВ: Ф042.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24488 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Кіянка І.  
Реалізація політичної стабільності в процесі трансформації українського суспільства / І. Кіянка // Укр. нац. ідея: реалії та перспективи розв. - 2009. - Вип. 21. - С. 91-95. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

Зазначено, що політична стабільність є важливою характеристикою політичної системи. Особливу роль політична стабільність відіграє в період трансформації посткомуністичних країн, а також є важливою частиною у демократизації українського суспільства.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф3(4УКР)12

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж71870 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Кіянка І. Б. 
Політична стабільність: суть і основні засоби її досягнення в Україні : Автореф. дис... канд. політ. наук : 23.00.02 / І. Б. Кіянка; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. - Л., 2003. - 18 c. - укp.

Проаналізовано трансформаційні процеси у країнах Центрально-Східної Європи, зокрема, Польщі, Чехії, Угорщини та України. Визначено стабільність як вирішальну складову процесу пострадянського державотворення, від наявності якої залежать перспективи демократичної модернізації. Розглянуто питання методологічного визначення головних засобів досягнення політичної стабільності в Україні, зокрема, консенсусу та компромісу. Запропоновано "консенсусну модель" урегулювання конфліктів та досягнення політичної стабільності в українському соціумі на підставі реалізації програмних положень політичних партій за економічними, правовими, соціальними та культурними пріоритетами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф054 + Ф043.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА322720 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Зарічний М. 
Економіка та бюрократія у відкритому суспільстві : до 130-ї річниці з дня народж. Людвіга фон Мізеса : зб. наук. пр. / М. Зарічний, П. Болтус, В. Борщевський, М. Буник, О. Вербова, М. Вербовий; ред.: М.З. Буник, І.Б. Кіянка. - Л. : ЛРІДУ НАДУ, 2012. - 228 c. - укp. - англ. - нім.

Збірник укладено за матеріалами конференції (29 вересня - 1 жовтня 2011 р., Львів), у якій брали участь науковці з Австрії, США, Бельгії, Німеччини, Польщі, Росії та України. Проаналізовано епістеміологію Людвіга фон Мізеса та її філософські корені, наголошено на актуальності його критики соціалізму та бюрократії. Розглянуто еволюцію, трансформацію та смоорганізацію бюрократії перехідних суспільств. Розкрито аспекти регіонального інноваційного розвитку, акцентовано на формуванні організаційної культури місцевих державних адміністрацій. Висвітлено методи державного регулювання ринку нафтопродуктів України. Увагу приділено питанням планування відтворення людського капіталу регіону на основі ідей Людвіга фон Мізеса щодо оцінювання людської діяльності. Викладено соціально-економічні та культурно-політичні передумови формування громадянського суспільства у Східній Галичині у другій половині XIX - на початку XX ст. Розглянуто ідеологію лібералізму в контексті популізму та сучасної демократії.


Індекс рубрикатора НБУВ: У.я434 + У02(7СПО)6-172 я434 + С5*333.641.20 я434 + Ф3(4/8)123 я434

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА756259 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Кіянка І. 
Німецький нацизм: від популістських обіцянок до авторитарної диктатури / І. Кіянка // Укр. нац. ідея: реалії та перспективи розв.. - 2014. - Вип. 26. - С. 21-26. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Розглянуто проблему популістських гасел у період розквіту нацизму в Німеччині. Увагу зосереджено на ілюстрації негативного досвіду популізму в німецькому суспільстві та його впливі на всі сфери життя. Певну роль відведено впливу ідеології та релігії.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф055.259 + Ф1(4НІМ)6-231

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж71870 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Кіянка І. 
Ідеї консенсусу і компромісу в процесі реалізації політичних рішень / І. Кіянка, В. Поліщук // Вісн. Львів. ун-ту. Сер. Міжнар. відносини. - 2006. - Вип. 17. - С. 85-92. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Розглянуто проблеми, пов'язані із сутністю консенсусу та компромісу (КК), що займають вагоме місце в процесі реалізації політичних рішень. Особливо ці принципи є важливими для українського суспільства після "Помаранчевої революції", коли КК набрали характеру "політичного жесту" та стали необхідними для політичної системи. Спираючись на аналіз найпоширеніших визначень КК, сформульовано авторське розуміння складних теоретико-методологічних проблем.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф054.1 + Ф037.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж28852/міжнар.відн. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Кіянка І. 
"Групи-тиску": місія і перспективи розвитку в українському суспільстві / І. Кіянка // Вісн. Львів. ун-ту. Сер. Міжнар. відносини. - 2008. - Вип. 23. - С. 30-33. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Проаналізовано проблематику "груп-тиску" в сучасному українському суспільстві, їх вплив на прийняття політичних і соціально-економічних рішень.


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*18

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж28852/міжнар.відн. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Економічна теорія та публічна політика : цикл конф. "Людвіг фон Мізес і сучасні суспільства" : зб. наук. пр. / ред.: М. З. Буник, І. Б. Кіянка. - Львів : ЛРІДУ НАДУ, 2014. - 223 c. - укp. - англ.

Досліджено актуальність раціоналістичних ідей лібералізму Л. фон Мізеса для дискурсу українського державотворення. Розглянуто об'єктивність в економіці. Проаналізовано особливості соціальної політики за умов колективізму та індивідуалізму. Приділено увагу розвитку вітчизняного сільського господарства у контексті праксеологічного підходу Л. фон Мізеса. Охарактеризовано формування сервісної культури органів публічної влади. Здійснено історико-політичний аналіз популізму в політиці. З'ясовано роль політичних партій у розвитку суспільства на матеріалах Західної України першої половини ХХ ст.


Індекс рубрикатора НБУВ: У02(0) я43 + Ф3(0)

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА788452 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Кіянка І. 
Популізм в країнах Західної Європи: кінець XX - початок XXI ст. / І. Кіянка // Укр. нац. ідея: реалії та перспективи розвитку. - 2015. - Вип. 27. - С. 22-27. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Акцентовано увагу на проблематиці популізму в країнах Західної Європи (період 1990-х рр. - початок XXI ст.). Доведено, що популісти у боротьбі за владу використовують усі демократичні інститути, вважаючи, що лише воля громадян додає легітимності політичній системі. Іншою специфічною ознакою сучасного західноєвропейського популізму є поява сил, які обстоюють принципи вільного ринку, обмеження державного регулювання економіки та податкового тиску, у цьому випадку переважно у поєднанні з закликами до протекціоністської політики.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф055.250 + Ф3(43)1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж71870 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Кіянка І. 
Політична еліта у контексті трансформаційних процесів українського суспільства / І. Кіянка // Укр. нац. ідея: реалії та перспективи розвитку. - 2008. - Вип. 20. - С. 68-70. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

Проаналізовано проблематику політичної еліти у контексті трансформаційних процесів українського суспільства, зокрема розглянуто особливості формування сучасної політичної української еліти.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф3(4УКР)123

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж71870 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Кіянка І. Б. 
Популізм в історії та сучасності: ідеологічні течії, рухи та політичні технології : монографія / І. Б. Кіянка. - Львів : Простір-М, 2016. - 386 c. - Бібліогр.: с. 350-386 - укp.

Подано інформацію про популізм як ідеологію, рух і політичну технологію. Розглянуто особливості популізму в Україні в умовах сучасного політичного процесу, висвітлено історичний досвід зарубіжних країн. Проаналізовано феномен фашизму як варіант популізму на прикладі історії фашистських рухів в Італії, Іспанії та Румунії. Особливу увагу приділено аналізу трансформації популізму в посткомуністичних суспільствах.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф055.250 + Ф3(4УКР)15

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА807552 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського