Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (1)Книжкові видання та компакт-диски (2)
Пошуковий запит: (<.>A=Лакуста Н$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 6
Представлено документи з 1 до 6

      
Категорія:    
1.

Лакуста Н. М. 
Транслокація мікрофлори і її популяційний рівень при передчасному розриві плодових оболонок у вагітних жінок та попередження гнійно-запальних ускладнень у породіль і новонароджених : Автореф. дис... канд. мед. наук : 14.01.01 / Н. М. Лакуста; Вінниц. держ. мед. ун-т ім. М.І.Пирогова. - Вінниця, 2000. - 19 c. - укp.

Досліджено питання запобігання післяпологовим гнійно-запальним ускладненням у жінок з передчасним розривом плодових оболонок (ПРПО). Проблема гнійно-запальних ускладнень - одна з найбільш актуальних у сучасному акушерстві, оскільки призводить до високої перинатальної смертності та материнської летальності. Розвиток гнійно-запальних ускладнень у жінок з ПРПО відбувається на фоні високої мікробної контамінації. Вивчено видовий склад та популяційний рівень мікрофлори слизової оболонки заднього склепіння, плодових оболонок, навколоплідних вод, плаценти, слизової оболонки зіву новонароджених у жінок з передчасним розривом плодових оболонок та з наявністю урогенітальної інфекції. Встановлено високий популяційний рівень мікроорганізмів досліджуваних біотопів. Доведено зміни пероксидного окиснення ліпідів, необмеженого протеолізу в навколоплідних водах, плодових оболонках обстежених груп жінок. Для запобігання гнійно-запальним ускладненням у жінок з передчасним розривом плодових оболонок і жінок з урогенітальною інфекцією запропоновано методику антибактеріальної сорбентотерапії, що включає сорбент - полісорб та декасан. Запропоновано методику, що зменшує мікробну контамінацію досліджуваних біотопів, сприяє нормалізації інтенсивності процесів пероксидного окиснення ліпідів і необмеженого протеолізу, що супроводжується підвищенням у них білка до контрольних величин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.222

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА311860 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Бегаль Л. В. 
Клінічна оцінка ефективності профілактики передчасного розриву плодових оболонок (ПРПО) шляхом імунізації вагітних лімфоцитами чоловіка / Л. В. Бегаль, Н. М. Лакуста, І. І. Шевчук // Буков. мед. вісн.. - 2000. - 4, № 2/3. - С. 24-27. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Проведено аналіз перебігу вагітності, пологів та стану новонароджених у жінок із групи ризику виникнення передчасного розриву плодових оболонок, яким під час вагітності проводилась імунізація лімфоцитами чоловіка. Встановлено позитивний вплив даного методу на перебіг вагітності, пологів і частоту ускладнень. Відзначено зниження частоти ПРПО під час строкових пологів, а найбільш суттєво - під час передчасних. Впровадження методу дозволило знизити частоту передчасних пологів у загальній популяції. Доведено відсутність негативного впливу запропонованого методу на плід та новонародженого.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.228-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15712 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Лакуста Н. М. 
Характеристика факторів і механізмів неспецифічного та специфічного імунного протиінфекційного захисту роділь при передчасному розриві плодових оболонок і урогенітальній інфекції / Н. М. Лакуста, І. Й. Сидорчук, І. Р. Ніцович, М. Д. Шипитко, В. Є. Ринжук // Буков. мед. вісн.. - 2004. - 8, № 2. - С. 63-65. - Бібліогр.: 4 назв. - укp.

Зазначено, що в організмі вагітної створюються умови для масової неспецифічної імунної атаки будь-якого інфекційного агента. У разі локалізації останнього в плодових оболонках, що спостерігається у жінок з урогенітальною інфекцією, агресія активованих клітин неспецифічного імунного захисту може розповсюджуватися і на тканини плодових оболонок, що призведе до руйнування їх структур і зниження механічної резистентності.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.222-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15712 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Лакуста Н. М. 
Терапія бактеріального вагінозу у вагітних / Н. М. Лакуста, А. В. Семеняк, Л. В. Бегаль // Буков. мед. вісн.. - 2008. - 12, № 2. - С. 3-4. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

Зазначено, що терапія бактеріального вагінозу (БВ) під час вагітності залишається складною проблемою через можливий несприятливий вплив етіотропних препаратів на плід. Лікування БВ у ранні терміни вагітності є найбільш ефективною профілактикою ускладнень у період вагітності, пологів і післяпологового періоду. Тому пошук ефективних і безпечних для ембріона препаратів для лікування БВ у ранні терміни вагітності є актуальним завданням сучасного акушерства.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.215-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15712 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Семеняк А. В. 
Вплив естрогенних препаратів на імунний стан жінок із безплідністю трубного генезу / А. В. Семеняк, Л. М. Рак, Н. М. Лакуста // Буков. мед. вісн.. - 2009. - 13, № 2. - С. 38-40. - Бібліогр.: 4 назв. - укp.

У ході дослідження імунного статусу в жінок із безплідністю трубного генезу встановлено наявність вторинного імунодефіцитного стану клітинної імунної відповіді за рахунок зниження Т-лімфоцитів та їх субпопуляцій на тлі гіпоестрогенії. Відмічено позитивний вплив на стан імунної системи замісної гормональної терапії.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р712.57-52

Шифр НБУВ: Ж15712 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Чередниченко В. І. 
Сучасна немедикаментозна терапія клімактеричного синдрому / В. І. Чередниченко, Н. М. Лакуста, М. Ю. Пікуль, В. І. Черненко, О. Я. Максим'як // Здоровье женщины. - 2019. - № 4. - С. 79-81. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р712.59

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23282 Пошук видання у каталогах НБУВ 


 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського