Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (1)Книжкові видання та компакт-диски (8)
Пошуковий запит: (<.>A=Лапан Т$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 8
Представлено документи з 1 до 8

      
Категорія:    
1.

Лапан Т. Д. 
Проблема вивезення українського населення до III Райху під час Другої світової війни в програмних документах ОУН / Т. Д. Лапан // Вісн. Нац. ун-ту "Львів. політехніка". - 2006. - № 572. - С. 87-89. - Бібліогр.: 19 назв. - укp.

Розглянуто позиції різних гілок національного підпілля (ОУН-Б і ОУН-М), а також радянського підпілля щодо примусового вивезення українців на роботи до III Райху під час Другої світової війни.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)622.8 + Ф513(4УКР)6'2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29409/А Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Лапан Т. Д. 
Застосування усної історії як методу до дослідження проблеми цивільного населення з дистрикту Галичина, вивезеного на примусові роботи до Третього Райху / Т. Д. Лапан // Вісн. Львів. ун-ту. Сер. соціол. - 2007. - Вип. 1. - С. 162-176. - Бібліогр.: 19 назв. - укp.

Проаналізовано процес вивезення, а також умови праці та побуту українських робітників з теренів СРСР у німецькій промисловості та сільському господарстві Третього Райху; простежено специфіку у ставленні німецької влади та німецького населення до остарбайтерів і примусових робітників з дистрикту Галичина. Статтю побудовано на матеріалах спогадів очевидців подій Другої світової війни.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР33)628,013

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж28852/соціол. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Лапан Т. Д. 
Вербування і депортація населення України до Німеччини та умови його праці і побуту у неволі (1939 - 1945 рр.) : Автореф. дис... канд. іст. наук : 07.00.01 / Т. Д. Лапан; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. - Л., 2005. - 16 c. - укp.

Вперше виділено й комлексно проаналізовано проблему вербування та депортації українців з різних частин окупованої території УРСР до Німеччини у період Другої світової війни. Досліджено питання соціальної адаптації українських робітників до умов праці та суспільного проживання на території країни-окупанта. Показано різні методи та форми мобілізації, вербування та вивезення українського населення з генерал-губернаторства (дистрикту Галичина) та райхскомісаріату Україна та прифронтової смуги. Розглянуто умови праці та побуту українських робітників з різних регіонів України у німецькій промисловості та сільському господарстві. З'ясовано специфіку у ставленні місцевої влади та населення до українських остербайтерів і робітників з дистрикту Галичина. Проаналізовано ефективність діяльності спеціально створених систем мобілізації та депортації (переважно на окупованих територіях УРСР), а також наглядово-каральної системи III Райху стосовно експлуатації праці українських робітників. Показано неоднозначне ставлення уряду СРСР, учасників українського національно-визвольного руху, радянського підпілля та церковних організацій до вивезення українських робітників на роботи до нацистської Німеччини. Досліджено роль і значення громадських організацій галицьких українців, створених у дискрикті Галичина та в Німеччині під час Другої світової війни.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)62-2

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА336658 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Соціологія: теорії середнього рівня : навч. посіб. / Ю. Ф. Пачковський, О. Б. Демків, Х. В. Ілик, О. Т. Калиняк, Н. В. Коваліско, Г. І. Кудринська, Т. Д. Лапан, Т. С. Марусяк, О. В. Сенюра, О. С. Химович, Н. Й. Черниш; ред.: Ю. Ф. Пачковський; Львівський національний університет імені Івана Франка. - Київ : Каравела, 2020. - 355 c. - Бібліогр.: с. 342-355 - укp.

Розглянуто теорії середнього рівня, що охоплюють низку актуальних соціальних явищ і феноменів у різних сферах соціологічного знання. Зроблено акцент на їхньому всебічному теоретико-прикладному аналізі з урахуванням сучасних тенденцій, що спостерігаються у розвитку інформаційного суспільства і нової економіки, а також наслідків глобальних та трансформаційних процесів у царині безпеки, праці, управління, міграції, освіти, споживання, підприємництва, молодіжної і тендерної політики.


Індекс рубрикатора НБУВ: С5 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВС68464 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Сучасні соціальні трансформації: глобальний досвід та локальні специфікації : монографія / Н. Коваліско, Ю. Пачковський, Г. Кудринська, М. Бліхар, О. Калиняк, О. Сенюра, Х. Ілик, В. Полуйко, Л. Климанська, І. Бойко, І. Городняк, С. Бубняк, О. Іванкова-Стецюк, Т. Лапан, О. Химович, О. Герус, Т. Шевчук, Т. Марусяк, А. Максименко, Л. Гуменюк, Г. Заремба-Косович; ред.: Н. Коваліско, Ю. Пачковський; Львівський національний університет імені Івана Франка. - Львів : ЛНУ ім. Івана Франка, 2021. - 207 c. - Бібліогр. в знесках - укp.

Розглянуто актуальні соціальні аспекти глобальних впливів та їх місце в системі трансформаційних процесів. Особливу увагу звернено на наслідки глобальних процесів на локальному рівні з огляду на специфіку змін, які відбуваються в сучасному українському суспільстві. Представлено широкий спектр соціальних проблем, що потребують свого нового теоретико-прикладного осмислення, серед яких особливе місце посіли ціннісні системи суспільства, питання пандемії коронавірусу та суспільної безпеки, соціальних медіа, освіти, екологічної міграції, місцевого самоврядування, медіадискурсу бідності, публічних практик лідерства, корупційної поведінки та особливостей споживання. Представлено соціопсихологічні наслідки російсько-українського збройного конфлікту та вимушених переселень з акцентуванням на самопочутті внутрішньо переміщених осіб, а також на тендерних стереотипах, що мали і мають місце за таких важливих для країни доленосних подій.


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*328.943 я43

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВС68465 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Перевесники Незалежності. Силуети покоління у часі та подіях : [колект. монографія] / Н. Коваліско, С. Макеєв, Н. Черниш, М. Борецька, Л. Малиш, О. Симончук, Х. Ілик, А. Лобанова, Г. Бондар, Т. Лапан, Г. Кудринська; ред.: С. Макеєв, С. Коваліско; Національна академія наук України, Інститут соціології. - Київ : Інститут соціології НАН України, 2022. - 298 c. - укp.

Зауважено, що у монографії представлено деякі силуети однолітків Незалежності держави - тих, хто народився на початку 90-х років минулого століття. Ті абриси, які їм надавали відмінності у соціальному походженні, а також час та події надзвичайної загальної значущості та індивідуальної важливості. Те, як вони - не в універсальний спосіб - усвідомлювали рух історії та своє місце в ньому. Дано оцінку чисельності когорти 1991 року народження і в найзагальніших рисах охарактеризовано соціально-економічні умови її первинної соціалізації. Розглянуто соціологічну інтерпретацію покоління, розкрито відмінності й особливості однолітків незалежної України, досліджено участь у подіях 2013 - 2014 років - Майдану та війни на Сході країни. Зауважено, що емпіричну базу становлять дані порівняльних міжнародних обстежень, моніторингу Інституту соціології НАН України, ініціативні опитування у мережі, що їх виконали співробітники кафедри соціології історичного факультету Львівського національного університету імені Івана Франка, власні матеріали, отримані за участі авторів книги в різних наукових та історико-біографічних проєктах.


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*423.11

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА857084 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія: Соціологія   
7.

Лапан Т. Д. 
Російсько-українська війна: теорія та практика соціологічного осмислення / Т. Д. Лапан, О. С. Химович, Н. Й. Черниш // Укр. соціум. - 2022. - № 3. - С. 31-51. - Бібліогр.: 35 назв. - укp.

Акцентовано увагу на основних проблемних питаннях у формуванні соціологічного дискурсу щодо війни та російсько-української війни. Реалізовано спроби наукових відповідей на нові виклики, пов'язані з війною, які з'являються значно повільніше, ніж медійні. Обгрунтовано думку про те, що питання війни актуалізується лише тоді, коли з'являється реальна війна, а не її потенційна загроза. Окреслено, що війна у світовій історії - це норма, мир - це переважно виняток. Визначено, що крихкий характер миру і постійна воєнна загроза з боку Росії (зараз і у подальшому) потребує превентивного та постійного аналізу. Запропоновано концептуальну схему розмежування двох гілок соціологічного знання щодо мілітарної проблематики у вигляді соціології війни та соціології війська/армії. Здійснено адаптацію чотирирівневої моделі соціологічного аналізу Н. Дж. Смелзера до вивчення війни та війська за двома критеріями. Аргументовано, що ці чотири рівні вимагають своєї конкретизації в теоретичному плані і в обранні релевантних методик емпіричних досліджень проблем війни в цілому та триваючої російсько-української війни зокрема. Наведено узагальнену таблицю реалізованих провідними соціологічними центрами країни емпіричних досліджень з початку гострої фази російської агресії з висновком про значне переважання макрорівня їх здійснення та домінантного використання кількісних методик. Запропоновано тематику наукового пошуку на інших трьох рівнях соціологічної аналітики. Наведено приклади міжнародних проєктів дослідження компанією "YouGov" щодо оцінки рівня допомоги українським біженцям. Представлено результати досліджень, які проводяться в Україні та Росії паралельно, оскільки це дає можливість проаналізувати дзеркальність ситуації як в Україні, так і в суспільстві країни-агресора. Виявлено, що більшість досліджень, проведених в Україні за час повномасштабної війни, розкривають лише певні аспекти сучасної війни та війська (оцінку рівня довіри до Збройних сил України, підтримку дій Президента України, готовність громадян до захисту Батьківщини, зовнішньополітичні орієнтири, соціальну адаптацію населення, рівень їх стресостійкості тощо), що не дає наразі можливості формування цілісної архітектоніки соціологічного знання в зазначеній сфері. За даними досліджень, проведених за час повномасштабної агресії Росії в Україні, виокремлено головні тематичні блоки та розкрито їх значення у формуванні основ соціології війни та соціології війська/армії. Виявлено, що війна є надзвичайно складним явищем для її професійного осмислення в соціології в ситуації її мультипарадигмальності, тому наявні напрацювання потребують фахового обговорення та результативних дискусій.


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*666.4*333.735 + Ц35(4УКР=4РОС)5.1:С5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24215 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Ідентичність та соціальна солідарність у Центрально-Східній Європі = Tożsamość i solidarność społeczna w Europie środkowo-wschodniej : колект. монографія / Н. Коваліско, О. Лісеєнко, Т. Каменська, В. Онищук, В. Подшивалкіна, Т. Мельник, Т. Лапан, А. Кудринська, Х. Ілик, О. Сенюра, О. Химович, A. Jekaterynczuk, R. Radzik, J. M. Kurczewski, P. Orzechowski, S. Shchudlo, A. Wysocki, M. Cobel-Tokarska, A. Nikitorowicz, M. Debicki, M. Butrym, G. Pyszczek; ред.: Н. Коваліско, А. Єкатеринчук, О. Лісеєнко, Р. Радзік; Львівський національний університет імені Івана Франка, Університет Марії Кюрі-Склодовської. - Львів. - Люблін : ЛНУ ім. Івана Франка : УМКС, 2020. - 223 c. - Бібліогр. в знесках - укp. - пол. - англ.

Презентована колективна монографія є результатом наукової співпраці українських та польських соціологів, зокрема Львівського національного університету імені Івана Франка (кафедра соціології), Університету Марії Кюрі-Склодовської в Любліні (Інститут соціології), Академії Спеціальної Педагогіки імені. М. Ґжеґожевської в Варшаві (кафедра соціології культури) та Південноукраїнського національного педагогічного університету імені К. Д. Ушинського (кафедра філософії, соціології та менеджменту соціокультурної діяльності). З’ясовано, які відбулися зміни ідентичності та міжетнічних відносин у Центрально-Східній Європі; окреслено специфіку ідентичностей на пограниччі та ідентичності національних меншин, а також проаналізовано особливості соціальної солідарності та консолідації суспільства в контексті процесів зовнішньої та внутрішньої міграції між Україною та Польщею на прикладі емпіричних розвідок авторів монографії.


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*425.82*332.111.3-231.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВС70123 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського