Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (2)Книжкові видання та компакт-диски (5)
Пошуковий запит: (<.>A=Легостаєва О$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 8
Представлено документи з 1 до 8

      
Категорія:    
1.

Легостаєва О. В. 
Автоматизована система розв'язання прямих задач гравіметрії для тривимірних неоднорідних шаруватих середовищ : Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук : 04.00.22 / О. В. Легостаєва; НАН України. Ін-т геофізики ім. С.І.Субботіна. - К., 1999. - 20 c. - укp. - рус.

Дисертацію присвячено створенню автоматизованої системи розв'язання прямих задач гравіметрії для тривимірних неоднорідних шаруватих середовищ. Система складається з блоків: 1) автоматичного введення до комп'ютера зображень геофізичних карт за допомогою сканера і побудови їх цифрових моделей; 2) розв'язання прямої задачі гравіметрії для тривимірних неоднорідних шарів, апроксимованих сукупністю вертикальних призм з довільно розташованими верхньою і нижньою основами і неоднорідною густиною, яка у вершинах призми приймає задані значення, змінюється за лінійним законом уздовж горизонтальних координат на верхній та нижній основах і лінійно або експоненціально уздовж будь-якої вертикальної лінії; 3) подання результатів обчислень у вигляді карт. Система орієнтована на використання в розвідувальній та регіональній геофізиці, тобто на розв'язання прямих задач гравіметрії, які подані в прямокутній і сферичній системах координат. Система розроблена на алгоритмічній мові С і працює в операційному середовищі MS Windows. Вона має сучасний користувацький інтерфейс, легка і зручна для використання. Система знайшла широке застосування під час розв'язання практичних задач, пов'язаних з вивченням побудови різноманітних геологічних структур за гравіметричними даними.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д212.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА305786 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Старостенко В. І. 
Дослідження глибинної будови земної кори та верхньої мантії за профілем ГСЗ Дебрецен - Мукачеве - Рівне (проект Pancake-08) / В. І. Старостенко, В. Д. Омельченко, Д. В. Лисинчук, О. В. Легостаєва, Д. М. Гринь, К. В. Коломієць // Геоінформатика. - 2009. - № 2. - С. 25-29. - Бібліогр.: 3 назв. - укp.

The Debrecen - Mukacheve - Rivne DSS profile investigation is a considerable step in the study of the deep structure of the lithosphere in the West of Ukraine in the coarticulation area of the East-European and the West-European platforms. According to the project the most expensive works were executed, namely there were provided borehole and explosive works, seismic stations deployment and data acquisition.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д211 с1/8

Рубрики:
  

Шифр НБУВ: Ж24199 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Янік Т. 
Сейсмічний експеримент TTZ-SOUTH1 / Т. Янік, В. Старостенко, П. Александровський, Т. Єгорова, В. Чуба, П. Срьода, Г. Муровська, Х. Заяць, К. Коломієць, Д. Лисинчук, Д. Вуйцик, Д. Мечі, А. Глушинські, В. Омельченко, О. Легостаєва // Геофиз. журн. - 2021. - 43, № 2. - С. 28-44. - Бібліогр.: 38 назв. - укp.

Сейсмічний профіль TTZ-South із використанням заломлених та відбитих у закритичній зоні хвиль, відпрацьований у 2018 р., перетинає південно-західний район України і південно-східний регіон Польщі. Профіль TTZ-South був спрямований на вивчення структури земної кори та верхньої мантії Транс'європейської шовної зони і південно-західного сегмента Східноєвропейського кратону (схилу Українського щита). Профіль завдовжки ~550 км (~230 км у Польщі і ~320 км на заході України) є продовженням раніше реалізованих проектів у Польщі - профілю TTZ (1993 р.) і CEL03 (2000 р.). Глибинне сейсмічне зондування за профілем TTZ-South виконано з використанням 320 сейсмічних станцій TEXAN і DATA-CUBE, що надало змогу одержати сейсмічні записи високої якості з 11 пунктів вибуху (6 - в Україні і 5 - у Польщі). За програмою сейсмічної томографії перших вступів FAST побудовано спрощену P-швидкісну модель, що грунтується на інверсії часів пробігу перших вступів P-хвиль. Одержане зображення демонструє попередню швидкісну модель, яка складається з осадового комплексу і кристалічної кори, що охоплює верхній, середній і нижній її шари. Поверхня поділу Мохо, яку апроксимовано ізолінією 7,5 км/с, розташована на глибині 45 - 47 км у центральній частині профілю, у північній (Радом-Лисогорський блок у Польщі) і південній (Волино-Подільська монокліналь в Україні) частинах профілю вона піднімається до глибин 40 та 37 км відповідно. Особливістю швидкісного розрізу є наявність високошвидкісних тіл, виявлених у діапазоні глибин 10 - 35 км. Подібні високошвидкісні тіла раніше було виявлено в корі Радом-Лисогорського блока. Тіла, що залягають на глибині 10 - 35 км, можуть бути алохтонними фрагментами спочатку єдиного масиву основних порід або окремими тілами основного складу, що проникли в кору в неопротерозої під час розколу суперконтиненту Родинія, який супроводжувався потужним рифтогенезом. Прояви рифтогенного магматизму відомі у північно-східній частині Волино-Подільської монокліналі, де на поверхню виходять вендські трапи.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д217.81

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14153 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Легостаєва О. В. 
Математичне і програмне забезпечення автоматизованої системи 3D інтерпретації даних потенціальних полів (GMT-Auto) : автореф. дис. ... д-ра фіз.-мат. наук : 04.00.22 / О. В. Легостаєва; Національна академія наук України, Інститут геофізики імені С. І. Субботіна. - Київ, 2021. - 54 c. - укp.

Тривимірне моделювання геологічних структур давно стало одним з найпотужніших способів кількісної інтерпретації даних гравіметрії, магнітометрії та теплового поля, які широко використовуються в геофізиці. Успіх процесу інтерпретації геолого-геофізичних даних істотною мірою залежить від технологічних комп'ютерних програм, за допомогою яких можна швидко і чітко отримати інформацію про середовище, комбінувати її з іншими даними, експортувати в існуючі програмні продукти тощо. Розроблено новий комплекс програм для автоматизованої 3D інтерпретації гравітаційного, магнітного і теплового полів (GМТ-Аuto), який дає змогу за заданими полями будувати тривимірні моделі з безперервним розподілом в них фізичних параметрів. Це дає можливість проаналізувати поля детальніше і повніше, оскільки наближення розрахункового поля до модельного значною мірою залежить від ступеня апроксимації середовища в моделі. Автоматизована система GМТ-Аuto складається з трьох основних блоків: 1) автоматизоване введення в комп'ютер зображень геолого-геофізичних карт і побудова їх цифрових моделей, які є вхідними даними для розв'язання прямої чи оберненої задачі; 2) розв'язання прямої задачі гравіметрії, магнітометрії і геотермії для тривимірних неоднорідних пластів, які апроксимуються сукупністю неоднорідних вертикальних призм з довільно розташованими верхньою і нижньою основами; 3) представлення результатів розв'язання прямих задач у графічному вигляді. Використання створеної автоматизованої системи істотно полегшує і прискорює процес інтерпретації геофізичних полів і суттєво збільшує достовірність тлумачення об'ємного геологічного середовища. Автоматизована система (GМТ-Аuto) знайшов широке застосування у процесі вирішення практичних завдань, які пов'язані з вивченням складної будови різних геологічних структур за геофізичними даними. За її допомогою побудовані, зокрема, нові тривимірні густинні моделі Дніпровсько-Донецької западини і складчастого поясу Донбасу, Прип'ятського прогину, Карпатсько-Паннонського регіону, Чорноморської западини, північно-західного шельфу Чорного моря, нідерландської прибережної зони, щитів (Українського, Балтійського) і Воронезького кристалічного масиву.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д443.4

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА449305 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Неоднорідність земної кори України і суміжних регіонів за результатами 3D гравітаційного моделювання : [монографія] / І. Б. Макаренко, В. І. Старостенко, П. Я. Купрієнко, О. С. Савченко, О. В. Легостаєва; Національна академія наук України, Інститут геофізики імені С. І. Субботіна, "Наукова книга", проєкт. - Київ : Наукова думка, 2021. - 202, [33] c. - (Проєкт "Наукова книга"). - Бібліогр.: с. 184-199 - укp.

Вперше наведено результати вивчення неоднорідності земної кори України і суміжних регіонів на основі детальних ЗD гравітаційних моделей окремих тектонічних структур і регіонів. Використано під час досліджень автоматизований програмний комплекс ОМТ - Ашо для інтерпретації потенціальних полів. Отримано принципово нову інформацію про детальний тривимірний розподіл уніфікованої густини в блоках кори, шарах, що їх складають, і зонах розломів. Складено схеми розподілу густини в обсязі земної кори на певних глибинах (поверхня фундаменту, 10, 20, 30 км, поділ Мохо). Обчислено потужності умовно виділених ''гранітного'', ''діоритового'', ''базальтового'' шарів земної кори та коромантійної суміші для всього регіону дослідження. Виділено гранітний, гранітно-діоритовий, діоритовий та базальтовий типи кори. Рекомендовано фахівців, які вивчають глибинну будову літосфери, а також аспірантів і студентів геологічних факультетів вищих навчальних заходів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д211.1 + Д311.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВС69113 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія: Науки про Землю   
6.

Старостенко В. І. 
Тривимірна густинна модель Тарасівської базит-метабазитової структури Голованівської шовної зони Українського щита / В. І. Старостенко, І. Б. Макаренко, О. С. Савченко, П. Я. Купрієнко, О. В. Легостаєва // Геофиз. журн. - 2022. - 44, № 2. - С. 135-151. - Бібліогр.: 148 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д443.417

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14153 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія: Науки про Землю   
7.

Макаренко І. 
Тривимірна густинна модель осадового заповнення Карпатсько-Паннонського регіону / І. Макаренко, М. Бієлік, В. Старостенко, Я. Дерерова, О. Савченко, О. Легостаєва // Геофиз. журн. - 2022. - 44, № 6. - С. 24-62. - Бібліогр.: 51 назв. - укp.



Шифр НБУВ: Ж14153 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія: Науки про Землю   
8.

Макаренко І. 
Глибинна будова Закарпатського прогину (українська частина) за даними густинного моделювання / І. Макаренко, О. Савченко, Я. Дерерова, Г. Муровська, В. Старостенко, М. Бієлік, О. Легостаєва // Геофиз. журн. - 2023. - 45, № 4. - С. 43-83. - Бібліогр.: 73 назв. - укp.



Шифр НБУВ: Ж14153 Пошук видання у каталогах НБУВ 


 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського