Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (5)
Пошуковий запит: (<.>A=Ледней М$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 7
Представлено документи з 1 до 7

      
Категорія:    
1.

Ледней М. Ф. 
Поріг світлоіндукованого переходу Фредерікса в нематичній комірці з неоднорідною енергією зчеплення директора / М. Ф. Ледней, І. П. Пінкевич // Укр. фіз. журн. - 2000. - 45, № 7. - С. 820-826. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Досліджено вплив неоднорідності енергії зчеплення директора з поверхнею нематичної комірки на поріг переходу Фредерікса у світловому полі як з однорідним, так і з просторово модульованим розподілами інтенсивності. Для малих амплітуд модуляції енергії зчеплення отримано аналітичні вирази для величини порога. Для великої амплітуди модуляції енергії зчеплення проведено числові розрахунки порога та досліджено його залежність від типу неоднорідності енергії зчеплення та величини її параметрів.


Індекс рубрикатора НБУВ: В372.35

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26988 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Ледней М. Ф. 
Вплив обмеженості світлових пучків на гістерезис переходу Фредерікса в нематичній комірці / М. Ф. Ледней, О. С. Тарнавський // Укр. фіз. журн. - 2011. - 56, № 1. - С. 30-37. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.

Розглянуто вплив форми та обмеженості поперечного розміру падаючого світлового пучка на гістерезис світлоіндукованого переходу Фредерікса в гомеотропно орієнтованій комірці нематичного рідкого кристала. Розглянуто випадки одно- та двовимірно обмежених світлових пучків. Числово знайдено значення порогів орієнтаційної нестійкості та стрибків кута відхилення директора у разі збільшення та зменшення інтенсивності падаючого світла залежно від поперечних розмірів світлового пучка. Визначено умови, за яких петля гістерезису стає максимально широкою.


Індекс рубрикатора НБУВ: В372.35 + В377.14

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26988 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Ледней М. Ф. 
Електричний перехід Фредерікса в нематичній комірці з періодичною полярною енергією зчеплення / М. Ф. Ледней, О. С. Тарнавський // Укр. фіз. журн. - 2011. - 56, № 9. - С. 880-887. - Бібліогр.: 26 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: В253.346 + Д212.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26988 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
4.

Ледней М. Ф. 
Орієнтаційна нестійкість та впорядкування у зовнішніх полях обмежених рідких кристалів : автореф. дис. ... д-ра фіз.-мат. наук : 01.04.02 / М. Ф. Ледней; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка. - Київ, 2014. - 36 c. - укp.

Розвинуто теорію порогового просторово-періодичного переходу Фредерікса в планарній комірці нематичного рідкого кристалу (НРК) зі скінченною однорідною та просторово-періодичною енергією зчеплення в електричному та світловому полях. Досліджено порогову орієнтаційну нестійкість директора в гомеотропній комірці НРК з просторово-періодичною енергією зчеплення в світловому полі з просторово модульованою інтенсивністю. Розвинуто теорію порогового світлоіндукованого переходу Фредерікса в гомеотропній комірці НРК з однорідною енергією зчеплення в полі просторово обмеженого світлового пучка в присутності зовнішнього статичного електричного поля. Досліджено пороговий світлоіндукований перехід Фредерікса в циліндричному металевому хвилеводі заповненому НРК. Розвинуто теорію поширення та взаємодії мод ТЕ-хвилі в плоских хвилеводах з шаром НРК, у якому створена дифракційна гратка директора. Розвинуто теорію розсіяння світла на статичних деформаціях директора НРК, зумовлених сферичними та циліндричними домішковими частинками. Досліджено вплив флексоелектричного поля, індукованого в НРК макроскопічними домішками, на кореляцію теплових флуктуацій директора.


Індекс рубрикатора НБУВ: В372.35 в641,022

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА411212 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Ледней М. Ф. 
Вплив статичного електричного поля на гістерезис світлоіндукованого переходу Фредерікса в нематичній комірці / М. Ф. Ледней, О. С. Тарнавський, В. В. Хіміч // Укр. фіз. журн.. - 2016. - 61, № 2. - С. 123-130. - Бібліогр.: 36 назв. - укp.

Розглянуто вплив величини напруженості зовнішнього статичного електричного поля на гістерезис світлоіндукованого переходу Фредерікса в комірці нематичного рідкого кристала в полі світлового пучка з обмеженим поперечним розміром. Розглянуто випадки орієнтації зовнішнього електричного поля перпендикулярно поверхні комірки та вздовж цієї поверхні в напрямку вектора поляризації падаючого світла. Числово одержано значення порогів переходу Фредерікса у випадку збільшення та зменшення інтенсивності падаючого світла залежно від величини напруженості електричного поля і поперечного розміру світлового пучка. Визначено області допустимих ширин світлового пучка і значень напруженості електричного поля, під час яких перехід Фредерікса супроводжується гістерезисом. Показано, що ширина петлі гістерезису зростає зі збільшенням напруженості статичного електричного поля, перпендикулярного до поверхні комірки, і зменшується, якщо електричне поле напрямлене вздовж поверхні комірки.


Індекс рубрикатора НБУВ: В372.35 + В377.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26988 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Лесюк А. І. 
Орієнтаційна нестійкість директора в планарній нематичній комірці з керованими межовими умовами в електричному полі / А. І. Лесюк, М. Ф. Ледней, О. С. Тарнавський // Укр. фіз. журн.. - 2017. - 62, № 5. - С. 391-399. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.

Досліджено переорієнтацію директора із одного планарного стану в інший планарний стан у комірці нематичного рідкого кристала під дією постійного електричного поля. Враховується проковзування осі легкого орієнтування директора в площині полімерної підкладки комірки, зумовлене взаємодією цієї осі з електричним полем. Внесок такої взаємодії в густину поверхневої вільної енергії комірки вважається лінійним по напруженості електричного поля, якщо еластичні частини молекул полімерної підкладки мають власні дипольні моменти. Якщо ж дипольні моменти еластичних частин молекул полімеру наводяться електричним полем, то аналогічний внесок вважається квадратичним по напруженості електричного поля. Показано, що залежно від характеру взаємодії легкої осі з електричним полем орієнтаційна нестійкість директора може бути як пороговою, так і безпороговою. В обох випадках досліджена часова поведінка директора і легкої осі з моменту ввімкнення електричного поля з наступним виходом системи в стаціонарний стан та закінчуючи поверненням системи в вихідний однорідний стан після вимкнення поля.


Індекс рубрикатора НБУВ: В372.35

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26988 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Лесюк А. І. 
Орієнтаційна нестійкість в комірці нематичного рідкого кристала з від'ємною діелектричною анізотропією в електричному полі / А. І. Лесюк, М. Ф. Ледней, О. С. Тарнавський // Укр. фіз. журн.. - 2017. - 62, № 9. - С. 775-785. - Бібліогр.: 19 назв. - укp.

Досліджено орієнтаційну нестійкість директора в гомеотропній комірці нематичного рідкого кристала з від'ємною діелектричною анізотропією у постійному електричному полі. Враховується проковзування осі легкого орієнтування директора у площині, перпендикулярній до однієї з полімерних підкладок комірки. Проковзування легкої осі зумовлено переорієнтацією еластичних частин молекул полімерної підкладки, що є наслідком взаємодії з електричним полем їх власних або наведених дипольних моментів. Встановлено, що в обох випадках взаємодії орієнтаційна нестійкість директора рідкого кристала є пороговою. Досліджено часову поведінку директора і легкої осі з моменту ввімкнення електричного поля з наступним виходом системи в стаціонарний стан та закінчуючи поверненням системи в вихідний однорідний стан після вимкнення напруги. Проведено порівняння розрахункових часових залежностей кута відхилення легкої осі з відповідними даними експериментальних робіт.


Індекс рубрикатора НБУВ: В372.35 + В377.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26988 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського