Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (4)
Пошуковий запит: (<.>A=Лейберюк О$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 9
Представлено документи з 1 до 9

      
Категорія:    
1.

Лейберюк О. М. 
Населення та демографічний розвиток регіонів України у комплексних атласах / О. М. Лейберюк // Укр. геогр. журн.. - 2016. - № 3. - С. 68-71. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.

Мета дослідження - показати співвідношення карт населення та демографічного розвитку у комплексних атласах України із загальною їх кількістю та карт демографічного розвитку відносно карт населення. Розглянуто відображення цих тематичних карт за методами дослідження об'єктів картографування. Охарактеризовано способи відображення явищ демографічного розвитку та населення у досліджуваних атласах. Новизна дослідження полягає в тому, що такий аналіз за означеною тематикою та способами картографування проведено вперше.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д174.027 + С73(4УКР)64

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14560 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Лейберюк О. М. 
Інтерактивні веб-карти: сутність і основні етапи створення (на прикладі веб-ресурсу CARTO) / О. М. Лейберюк // Укр. геогр. журн.. - 2016. - № 4. - С. 54-58. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Мета роботи - аналіз поняття інтерактивності веб-карт, їх класифікації та методики створення за допомогою веб-сервісу (CARTO). Розглянуто місце засобів веб-картографування поряд з іншими. Проаналізовано сучасний розподіл картографічних веб-ресурсів і класифікацію веб-карт. Розкрито поняття інтерактивності та наведено визначення інтерактивних веб-карт. Виділено основні етапи створення інтерактивної веб-карти на сервісі CARTO і надано поетапний опис створення інтерактивної веб-карти чисельності населення Чернівецької області на основі переписів 1959 - 2001 рр. Новизна роботи полягає у визначенні поняття "інтерактивна веб-карта", опису методики створення веб-карт, виявленні позитивних і негативних сторін у разі їх створення.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д171 в671.8

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14560 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Бранн С. Д. 
Вплив російської агресії на стан розвитку географії в Україні / С. Д. Бранн, О. Л. Дронова, Л. Г. Руденко, О. М. Лейберюк // Укр. геогр. журн.. - 2020. - № 2. - С. 3-12. - Бібліогр.: 30 назв. - укp.

Вперше з врахуванням існуючих публікацій висвітлено результати дослідження впливу військового вторгнення Російської Федерації в Україну у 2014 р. на життя і професійну діяльність географів України. Дослідження здійснено за ініціативою Національного комітету географів України. Наголошено на недотриманні міжнародних угод щодо непорушності кордонів і територіальної цілісності держав. Отримані результати на основі опитування за розповсюдженими спеціальними анкетами серед членів Українського географічного товариства, що проживають в різних регіонах України, забезпечили можливість виявити важливі негативні впливи вторгнення на професійну діяльність географів держави, на їх стосунки із фахівцями Росії, Криму та тих, що лишились на окупованій території Донбасу, на погіршення їх сучасного життя та життя сімей, на зміни в орієнтації подальших творчих стосунків із географами сусідніх держав. Констатовано, що події, які відбуваються на Сході України внаслідок вторгнення військових формувань в Україну, призвели до значних змін у професійній діяльності географів України (зміна програми викладання предметів, потреба підготовки нових підручників, значна активізація публічних виступів, переорієнтація у виборі полігонів досліджень і проведення наукових і виробничих практик, припинення використання публікацій науковців із Росії, творчих стосунків із російськими колегами тощо), а також до значних змін в особистому житті (зміна місця роботи і місць проживання, пошуки роботи та житла для сімей після переїзду з окупованих територій, психологічних навантажень у зв'язку з втратою набутого статусу, розривом родинних зв'язків, необхідністю адаптування до нових умов проживання, в нових колективах і таке інше). За таких умов активізувалися волонтерські рухи і намагання до консолідації зусиль з метою відновлення територіальної цілісності України та її самостійного вектора розвитку.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4Укр555)112.039.3 + Д8е(4Укр)л51

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14560 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Руденко Л. Г. 
Населення України та його природна і культурна спадщина в атласній інформаційній системі / Л. Г. Руденко, А. І. Бочковська, К. А. Поливач, В. С. Чабанюк, С. О. Санталова, В. І. Подвойська, О. М. Лейберюк, М. М. Вишня, Т. М. Барабаш, М. О. Кирилюк // Укр. геогр. журн. - 2020. - № 4. - С. 58-70. - Бібліогр.: 25 назв. - укp.

Мета публікації - висвітлення основних результатів розроблення першого в Україні інтерактивного атласу "Населення України та його природна і культурна спадщина", який створено згідно з Меморандумом про співпрацю між НАН України і Міністерством культури та інформаційної політики України. На основі аналізу попередніх досліджень встановлено, шо досі в Україні та за її межами не було спроб здійснити картографування складних і багаторічних процесів взаємовпливу населення та його культурної й природної спадщини. В Атласі викладено знання та інформацію про історичні етапи розвитку населення України та формування його природної та культурної спадщини в таких розділах: Україна у європейському просторі - 3 карти. Населення - суб'єкт формування спадщини - 57 карт. Природна та культурна спадщина - 28 карт. Охорона, збереження, відновлення та використання природної і культурної спадщини - 9 карт. Розроблення Атласу виконано застосуванням оновленого Каркасу атласних рішень AtlasSF, одна з попередніх версій якого використана для створення Електронної версії Національного атласу України. Сучасна архітектура AtlasSF дозволяє інтегрувати розроблений атлас як в атласну інформаційну систему, так і в атласну геоінформаційну систему культурної спадщини. Для створення Атласу використано всі види інформаційних ресурсів: карти, тексти, світлини, статистика. Інтерактивний атлас містить 97 векторних карт, тексти, світлини та таблиці.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д175(45УКР)73

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14560 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Лейберюк О. М. 
Картографування демографічного розвитку регіонів України: сутність і організація (на прикладі Чернівецької області) : автореф. дис. ... канд. геогр. наук : 11.00.12 / О. М. Лейберюк; Національна академія наук України, Інститут географії. - Київ, 2019. - 20 c. - укp.

Розроблено методологічні засади для створення та реалізації системи картографічного моніторингу демографічного розвитку регіонів України із використанням ГІС-технологій. Визначено сутність понять моніторингу демографічного розвитку регіону та картографічного моніторингу демографічного розвитку регіону. Проаналізовано вітчизняний та зарубіжний досвід картографування показників демографічного розвитку в тематичних комплексних атласах, висвітлено види і типи карт даної тематики. Окреслено основні передумови сучасних досліджень демографічного розвитку, розроблено та обґрунтовано умови реалізації та роботи системи спостережень за демографічним розвитком населення в регіонах України. Виявлено основні джерела інформаційного забезпечення роботи даної системи. Розроблено схему картографічного моніторингу демографічного розвитку регіону на основах сучасних геоінформаційних підходів до побудови картографічної продукції на основі ГІС-технологій. Практичну реалізацію методичних розробок здійснено шляхом створення карт демографічного розвитку у вигляді растрових картосхем, веб-карт локального та серверного розміщення, веб-додатків та одного прикладу наповнення веб-сторінки для території Чернівецької області 2005 та 2014 pp. Порівняно використання різних сценаріїв представлення картографічної інформації з виявленням їх недоліків та переваг. Проаналізовано можливості використання бази даних дослідження для цілей геопрострового аналізу, дослідження стосуються вивчення динаміки демографічних змін населення, аналізу якісних характеристик демографічних змін та вирішення прикладних задач через їх просторовий аналіз.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д174.732(45УКР3-4ЧЕН) + С73(4УКР-4ЧЕН)64

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА439045 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Академічна географія і атласне картографування за роки незалежності України / Л. Г. Руденко, А. І. Бочковська, К. А. Поливач, В. С. Чабанюк, В. І. Подвойська, С. О. Санталова, О. М. Лейберюк, М. М. Вишня; ред.: Л. Г. Руденко; Національна академія наук України, Інститут географії. - Київ : Ін-т географії НАН України, 2021. - 119, [1] c. - Бібліогр. в знесках - укp.

Висвітлено головні результати досліджень науковців Інституту географії НАН україни. Звернено увагу на світоглядну орієнтацію розвитку людства та її сприйняття в Україні. Наведено атласне картографування населення України та його природної та культурної спадщини, методологію створення даного атласу. Зазначено підходи та принципи картографування населення України та його природної і культурної спадщини. Подано структурний аналіз природної та культурної спадщини України для цілей картографування. Обґрунтовано структуру атласу та змісту карт. Вказано на інформаційні ресурси при створенні атласу «Населення України та його природна і культурна спадщина».


Індекс рубрикатора НБУВ: Д8(45УКР) + Д174(45УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: СО37709 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія: Науки про Землю   
7.

Кушнір А. С. 
База даних палеогрунтознавчих досліджень голоцену в межах рівнинної частини України на основі ГІС-технологій / А. С. Кушнір, О. М. Лейберюк // Укр. геогр. журн. - 2022. - № 1. - С. 47-52. - Бібліогр.: 17 назв. - укp.

Мета публікації - представлення новоствореної єдиної уніфікованої просторової бази даних на основі систематизованих результатів палеогрунтознавчих досліджень голоцену в межах рівнинної частини України. Отримання і просторова прив'язка даних здійснювалась за допомогою відкритого програмного забезпечення (open source), це насамперед Google Earth, QGIS, Libre Office та ін. У результаті розроблено структуру бази даних палеогрунтознавчих досліджень відкладів голоцену рівнинної території України. Сформовано та обгрунтовано необхідне атрибутивне наповнення для уніфікації інформації. Новизна дослідження - вперше для палеогрунтознавчих досліджень природи голоцену в межах території України було побудовано базу даних, що функціонує і знаходиться у вільному доступі.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д432.723

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14560 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія: Науки про Землю   
8.

Руденко Л. Г. 
Картографічний аналіз розвитку міської мережі України / Л. Г. Руденко, А. І. Бочковська, О. М. Лейберюк // Укр. геогр. журн. - 2022. - № 2. - С. 32-45. - Бібліогр.: 25 назв. - укp.

Мета дослідження - представлення результатів оцінювання зрізу історичних змін міської мережі України з урахуванням їхнього впливу на регіональний розвиток України (починаючи з 1897 і завершуючи 2021 р.). За вказаний період відбулись істотні зміни в кількості міст: 207 (1897 р., людність - 4 043 527 осіб), 461 (2021 р., людність - 27 014 238 осіб). Дослідження спирається на матеріали переписів населення 1897, 1926, 1939, 1959, 1970, 1979, 1989, 2001 та статистичні дані 2021 р., а також аналіз змін міської мережі. Дослідження історії формування міської мережі України відбувається в різних наукових напрямах - історії, географії, економіки, демографії, соціології, містобудуванні, архітектурі тощо. Робота спрямована на виявлення просторових закономірностей і особливостей формування міської поселенської мережі за темпами та напрямами її розвитку й трансформації. За показниками формування міських мереж Україну відносить до держав із давньою історією міського розвитку. Ще до виникнення першої держави на території сучасної України - Русі тут існувало чимало міст, а перші протоміста виявлено в розкопках трипільської культури. Перші міські поселення західного типу було засновано внаслідок греко-римської колонізації південного та південно-східного узбережжя Криму та в північному (континентальному) Причорномор'ї. У середньорічній Європі Русь називали державою "градів". Є дані, що на час об'єднання слов'янських племен у державу на території Русі вже існувало до 250 поселень, які навіть за сучасними критеріями відповідали статусу міста. Звичайно зведених достовірних даних про територію, людність та інші демографічні характеристики цих поселень чи не існує, чи ще не знайдено, тому дослідники послуговуються оціночними показниками.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д17

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14560 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Формування і розвиток мережі поселень України : картогр. аналіз / Л. Г. Руденко, А. І. Бочковська, М. М. Вишня, І. В. Гукалова, В. О. Джаман, О. Л. Дронова, О. М. Лейберюк, С. А. Лісовський, Є. О. Маруняк, В. П. Нагірна, В. І. Подвойська, К. А. Поливач, С. О. Санталова, В. С. Чабанюк; ред.: Л. Г. Руденко; Національна академія наук України, Інститут географії. - Київ : Ін-т географії НАН України, 2023. - 159 c. - Бібліогр. в кінці гл. - укp.

На основі вивчення провідних чинників розвитку мережі поселень та використання просторового аналізу формування та розвитку міст і сіл, із застосуванням картографічного методу в монографії висвітлено еволюцію системи розселення населення України за 125 років, відображено історико-генетичні типи міст та здійснено групування регіонів за особливостями сільського населення.


Індекс рубрикатора НБУВ: У049(4УКР)25 + С73(4УКР)64-23

Рубрики:

Шифр НБУВ: СО39626 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського