Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (1)Книжкові видання та компакт-диски (4)
Пошуковий запит: (<.>A=Лепа В$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 3
Представлено документи з 1 до 3

      
Категорія:    
1.

Лепа В. В. 
Управління соціальними ризиками в регіоні / В. В. Лепа // Соц.-екон. дослідж. в перехід. період. Регіон. політика: досвід Європ. Союзу та його адапт. до умов України: Зб. наук. пр. - 2003. - Вип. 5, ч. 3. - С. 299-307. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.45

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69299 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
2.

Лепа В. В. 
Управління соціальним ризиком (на прикладі Донецької області) : Автореф. дис... канд. екон. наук : 08.09.01 / В. В. Лепа; Харк. держ. екон. ун-т. - Х., 2002. - 20 c. - укp.

Розроблено методи управління соціальним ризиком у регіоні. Проаналізовано підходи до визначення суті та ролі соціального ризику в сучасному суспільстві. Запропоновано визначення та класифікацію соціальних ризиків. Наведено методи кількісної оцінки рівня соціального ризику. Викладено метод моделювання соціальної мобільності населення регіону з застосуванням теорії марківських процесів як спосіб прогнозування соціального розвитку регіону. Наведено методи кількісної оцінки рівня та наслідків соціального ризику у вигляді визначення витрат життєвого потенціалу з соціально обумовлених причин. Проведено комплексну оцінку витрат на компенсацію реалізованого соціального ризику на рівні регіону. Розглянуто шляхи вдосконалення механізму перерозподілу бюджетних коштів регіону на підставі прогнозування рівня соціального ризику.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР-4ДОН)0-99

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА320463 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Лепа В. В. 
Проблеми утилізації доменних шлаків у контексті переходу до циркулярної економіки / В. В. Лепа, О. Д. Прогнімак // Екон. вісн. Донбасу. - 2021. - № 1. - С. 129-145. - Бібліогр.: 41 назв. - укp.

В Україні проблема накопичення відходів металургійної галузі, зокрема відвальних доменних шлаків, має економічну і екологічну складові. Тому до головних проблем, передусім, віднесено відсутність серед пріоритетів економічної політики України критерію екологізації промислової сфери. Розглянута ситуація, яка склалася у шлаковому господарстві України, узагальнено існуючий досвід використання металургійних шлаків як техногенної сировини. Проблеми впровадження циркулярної економіки на території інтенсивного розвитку металургійної промисловості розглядаються передусім у контексті створення гнучкої інфраструктури переробки металургійних відходів, адже проблема відходів знаходиться у центрі уваги усієї циркулярної економіки. Але таку інфраструктуру неможливо створити, не подолав технологічних, економічних, інституціональних проблем утилізації доменних шлаків в Україні, які перешкоджають створенню галузі шлакопереробки на принципах циркулярної економіки. На засадах оцінки макроекономічних та екологічних ефектів від впровадження елементів циркулярної економіки у вітчизняній металургійній промисловості доведено ресурсну цінність доменних шлаків, як техногенної сировини для будівельної галузі, зокрема цементної промисловості, а також дорожнього будівництва та інших напрямів використання. Наведено шляхи вирішення економічних та інституціональних проблем шлакопереробки на макро-, мезо- і мікроекономічному рівнях, надано пропозиції щодо удосконалення правової бази розвитку циркулярної економіки, участі держави, органів місцевої влади та бізнесу у створенні вітчизняної індустрії з переробки доменного шлаку.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)305.5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25176 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського