Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (2)
Пошуковий запит: (<.>A=Лесько М$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 4
Представлено документи з 1 до 4

      
Категорія:    
1.

Лесько М. В. 
Про оцінку впливу ПДВ на фінансово-господарську діяльність підприємства / М. В. Лесько // Укр. соціум. - 2011. - № 1. - С. 101-112. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.

Проаналізовано властивості податку на додану вартість, що спричиняють істотний вплив на вітчизняні підприємства, досліджено напрями критики, вивчено підходи до реформування податку. Розроблено пропозиції щодо адекватної оцінки впливу ПДВ на фінансово-господарську діяльність суб'єктів господарювання з метою підвищення ефективності їх роботи.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)261.413.871

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24215 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Лесько М. В. 
Адаптація фінансового управління і податкової політики підприємств до податкового кодексу / М. В. Лесько // Актуал. проблеми економіки. - 2011. - № 7. - С. 260-268. - Бібліогр.: 20 назв. - укp.

Досліджено теоретичні підходи до визначення сутності податку на додану вартість, визначено економічний механізм справляння податку на додану вартість у структурі механізму фінансового управління підприємств, проведено аналіз впливу положень Податкового кодексу України на податкову політку підприємств.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)261.413.3 + Х829(4УКР)221.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23291 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Лесько М. В. 
ПДВ та його вплив на господарську діяльність суб'єктів підприємництва : автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.08 / М. В. Лесько; ДВНЗ "Київ. нац. екон. ун-т ім. В. Гетьмана". - К., 2014. - 19 c. - укp.

Розкрито механізм функціонування податку на додану вартість (ПДВ) і його вплив на фінансово-господарську діяльність суб'єктів підприємництва. Надано визначення поняття "податок на додану вартість". Проведено системне вивчення іммобілізації грошових коштів суб'єктів підприємництва на сплату ПДВ у процесі господарської діяльності під час придбання товарів (робіт, послуг), сплати ПДВ у бюджет та отримання відшкодування від'ємного значення податкового кредиту з бюджету. Запропоновано ввести та використовувати в системі функціонування ПДВ поняття "вхідний податок на додану вартість", надано його визначення. З'ясовано умови формування та трансформації в податковий кредит, вплив на іммобілізацію грошових коштів суб'єктів підприємництва. Досліджено процес формування дебіторської заборгованості покупців продукції та її вплив на іммобілізацію грошових коштів суб'єктів підприємництва у разі сплати ПДВ, запропоновано організаційні та економічні заходи, спрямовані на скорочення дебіторської заборгованості. Досліджено прояв регуляторної функції ПДВ і запропоновано з метою посилення позитивного впливу на діяльність суб'єктів підприємництва використовувати диференційовані ставки ПДВ залежно від рівня рентабельності продукції та її соціального призначення, що дозволить стимулювати виробництво такої продукції.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)261.413.872 + Х829(4УКР)221.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА405876 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
4.

Тозюк О. Ю. 
Антисептичні засоби: аналіз асортименту, технології виготовлення та використання / О. Ю. Тозюк, О. В. Кривов'яз, Ю. О. Томашевська, А. С. Воронкіна, Г. І. Крамар, В. В. Кудря, М. Т. Лесько // Фармацевт. журн. - 2022. - 77, № 4. - С. 62-74. - Бібліогр.: 24 назв. - укp.

Дотримання гігієни рук перериває ланцюги поширення низки інфекційних захворювань, а отже, є запорукою збереження здоров'я людини. Широке використання антисептичних засобів населенням актуалізує питання їх ефективності, безпечності та доступності. Разом із цим культура дотримання гігієни рук є пріоритетом для всіх сфер суспільства. Мета роботи - дослідження асортименту антисептичних засобів на фармацевтичному ринку України, оцінка особливостей їх використання, виготовлення антисептика для рук оптимального складу та контроль його якості. У дослідженні використовували інформаційно-пошуковий, фармакотехнологічний, органолептичний, фізико-хімічний, графічний та статистичний методи. На підставі аналізу інформаційних джерел встановлено активні інгредієнти та їх оптимальні концентрації у складі антисептиків промислового та екстемпорального виготовлення. За результатами цього етапу роботи обрано чотири прописи антисептичних розчинів різного складу для подальшого виготовлення. Встановлено, що задовільні результати контролю якості органолептичних та фізико-хімічних показників відзначено для розчину, для приготування якого використовували етанол 96 %-й та дотримувалися особливостей технологічного процесу. У результаті опрацювання нормативних документів визначено проблемні питання реєстрації та обігу в Україні антисептичних засобів, наслідком чого є поширення недобросовісної практики реалізації засобів, що не мають підтвердженої дезінфекційної дії. На підставі аналізу джерел літератури встановлено активні компоненти антисептичних засобів промислового та екстемпорального виготовлення. Встановлено, що більшість засобів, рекомендованих для виготовлення в домашніх умовах, не відповідали вимогам нормативних документів за складом та концентрацією діючих речовин. Це є ознакою поширення серед населення недостовірної інформації, що може зашкодити здоров'ю. Обгрунтовано необхідність дотримання правил дозування інгредієнтів та технологічних особливостей виготовлення неводних розчинів. За результатами фізико-хімічного контролю встановлено, що необхідна концентрація етанолу у готовому продукті досягається у разі виготовлення розчинів за прописом N 3, до складу яких входив етанол 96 %-й. Наявність у Вінницькому національному медичному університеті ім. М. І. Пирогова дезінфекційних куточків, безумовно, популяризує гігієну рук серед здобувачів вищої освіти. На це вказує висока частота використання студентами засобів, розміщених у відповідних місцях. Разом з цим встановлено необхідність проведення серед студентів роз'яснювальної роботи, що сприятиме підвищенню рівня поінформованості щодо нормативної бази зареєстрованих дезінфекційних засобів, належного складу, маркування та способу використання.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р281.812/813 + Л668.12

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж28227 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського