Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (1)Книжкові видання та компакт-диски (2)
Пошуковий запит: (<.>A=Лешкова Н$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 2
Представлено документи з 1 до 2

      
Категорія:    
1.

Лешкова Н. В. 
Актуальне членування детермінантних складнопідрядних речень : Автореф. дис... канд. філол. наук / Н. В. Лешкова; Донец. нац. ун-т. - Донецьк, 2006. - 20 c. - укp.

Здійснено спробу встановити максимально повну парадигму засобів вираження комунікативної мети висловлення, з'ясувати особливості еволюції поглядів на актуальне членування речення, напрацювання його теоретичних і концептуально-засадничих принципів та простеження співвідношення актуального членування складнопідрядного речення з підрядними детермінантними з системою мовленнєвих жанрів й обсягом наявних комунікативних регістрів. Розглянуто специфіку пропозиції теми, комплексної теми, її структурних особливостей і характеристик темоідентифікаторів у структурному та функціонально-навчальному аспектах, закономірності реалізації теми в складнопідрядних реченнях з підрядними детермінантними, охарактеризовано тему як носія найменшого ступеня комунікативного динамізму (елемент незалежний від ситуації, контексту, тема може мати відому та нову інформацію). Прокоментовано препозицію теми, яка є більш тематичною, ніж ремантичною. З'ясовано функцію теми у різних типах детермінантних складнопідрядних речень. Проаналізовано комунікативні типи складнопідрядних речень з підрядними детермінантними та їх моделі, для кожної з яких наведено особливості тематичної та рематичної частини. Розглянуто позиційні ознаки реми у складнопідрядних реченнях з підрядними детермінантними, зокрема, увагу приділено постпозиції реми, виділено комплексну рему та висвітлено різні типи ускладнень реми (поширення, дієслівні групи, комплекси), установлено систему ремоідентифікаторів, визначено статус і функції дієслова для аналізу тема-рематичних структур.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.4-221

Шифр НБУВ: РА345280 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Лешкова Н. В. 
Психолінгвістичні методики у трактуванні природи актуального членування / Н. В. Лешкова // Лінгв. студії. - 2012. - Вип. 24. - С. 43-46. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Доведено правомірність залучення психолінгвістичної парадигми як загальноприйнятого в конкретному науковому середовищі зразка постановки, формулювання та вирішення дослідницьких завдань щодо теоретико-концептуального осмислення явища актуального членування.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш100.42 + Ю935.132-46

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69181 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського