Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (1)Книжкові видання та компакт-диски (3)
Пошуковий запит: (<.>A=Лимаренко Р$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 5
Представлено документи з 1 до 5

      
Категорія:    
1.

Анохов С. П. 
Про дифракцію на щілині довільно нахиленої плоскої хвилі / С. П. Анохов, Р. А. Лимаренко, А. І. Хижняк // Укр. фіз. журн. - 2001. - 46, № 1. - С. 62-64. - Бібліогр.: 3 назв. - укp.

З використанням нового зображення строгого розв'язку Зоммерфельда для плоскої хвилі, що дифрагує на ідеально провідній півплощині, отримано компактний розв'язок для поля, яке формується під час дифракції довільно нахиленої хвилі на щілині. Результати розрахунку добре узгоджуються з даними контрольного експерименту.


Індекс рубрикатора НБУВ: В343.4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26988 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Анохов С. П. 
Про фіктивний характер межової хвилі Юнга / С. П. Анохов, Р. А. Лимаренко, А. І. Хижняк // Укр. фіз. журн. - 2001. - 46, № 3. - С. 298-302. - Бібліогр.: 26 назв. - укp.

Проведено аналіз аналітичних особливостей межової хвилі, виділеної Зоммерфельдом у процесі строгого розв'язування задачі про дифракцію плоскої хвилі на півплощині. Показано, що розрив амплітуди цієї хвилі на межі геометричної тіні виключає можливість її реального існування, а хвиля, що спостерігається в експериментах і звичайно приймається за межову, має інше походження. Обговорено структуру і властивості нової хвилі, що має сингулярний характер і містить основну кількісну інформацію про дифракційний процес.


Індекс рубрикатора НБУВ: В313.223

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26988 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Анохов С. П. 
Простий метод візуалізації межі геометричної тіні / С. П. Анохов, Р. А. Лимаренко, М. С. Соскін, А. І. Хижняк // Укр. фіз. журн. - 2001. - 46, № 2. - С. 158-160. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Проаналізовано зображувальні можливості сингулярної компоненти поля, що формується під час дифракції плоскої хвилі на довільній апертурі. Характерною особливістю цієї компоненти є здатність зберігати у своїй структурі форму апертурного краю, який її породив. Обговорено перспективи практичного використання даного явища.


Індекс рубрикатора НБУВ: В346.31

Шифр НБУВ: Ж26988 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Лимаренко Р. А. 
Властивості сингулярної компоненти дифракційного поля та її застосування в задачах дифракції : Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук : 01.04.05 / Р. А. Лимаренко; НАН України. Ін-т приклад. оптики. - К., 2001. - 20 c. - укp.

Висвітлено розвиток нового підходу до аналітичного та експериментального досліджень явищ дифракції, що базується на новій хвильовій інтерпретації строгого розв'язку Зоммерфельда задачі дифракції плоскої хвилі на напівплощині. Основою підходу є виділення сингулярної компоненти дифракційного поля, яка містить в собі практично всю інформацію про виникаючий хвильовий процес. Проаналізовано просторову структуру дифракційного поля з використанням дислокацій хвильового фронту, оптичних вихорів сингулярної компоненти поля. Виявлено закономірності еволюції лінійних дислокацій за умов трансформації апертури від кругової до еліптичної та більш складної. Отримано компактний розв'язок задач дифракції довільно нахиленої плоскої хвилі на щілині та смужці з точним врахуванням граничних умов на поверхні екрана та досліджено структуру притиснутого поля, яке відіграє важливу роль у формуванні дифракційного поля поблизу краю перешкоди. Досліджено формування ближнього та дальнього поля у разі дифракції лазерних пучків на напівплощині, симетрію дальнього поля за різним ступенем перекриття дифракційним екраном ерміт-гауссового пучка. Запропоновано метод побудови розв'язку задачі дифракції плоскої хвилі на довільній двовимірній ідеально провідній апертурі без параксіального наближення. На його базі створено алгоритм розрахунку дифракційного поля та проведено комп'ютерне моделювання й експериментальне дослідження дифракції лазерних пучків на амплітудно-фазових масках.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В343.92,022

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА314285 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Тараненко В. Б. 
Створення інтелектуальної системи керування процесом стикування космічних апаратів на активних оптичних маркерах та її лабораторне макетування / В. Б. Тараненко, Р. А. Лимаренко, В. О. Топольніков, В. О. Яценко, Є. В. Мартиш, О. Г. Меланченко // Косм. наука і технологія. - 2015. - 21, № 2. - С. 53-55. - Бібліогр.: 4 назв. - укp.

Проведено аналітичний огляд наявних сьогодні та перспективних систем зближення і стикування космічних апаратів. Особливу увагу приділено оптичним навігаційним сенсорним системам для останніх стадій зближення, коли відстань між космічними апаратами не перевищує 100 м. Для збільшення точності визначення кутових координат космічних апаратів запропоновано використовувати активні оптичні маркери і методи розпізнавання оптичних образів. Проаналізовано також можливості збільшення точності визначення відстані між космічними апаратами за використанні методів лазерної локації. Сформульовано вимоги до лабораторних експериментів.


Індекс рубрикатора НБУВ: О62-082.022.53

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14846 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського