Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (1)Книжкові видання та компакт-диски (2)
Пошуковий запит: (<.>A=Липчук О$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 7
Представлено документи з 1 до 7

      
Категорія:    
1.

Липчук О.  
Міжнародні та національні інститути захисту прав етнонаціональних меншин / О. Липчук // Наук. зап. Ін-ту політ. і етнонац. дослідж. - 2007. - Вип. 34. - С. 274-286. - Бібліогр.: 25 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф51(0) + Х911.22 + Х915.212-922

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69635 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
2.

Липчук О. І. 
Інституційні засади реалізації прав етнонаціональних меншин в Україні : автореф. дис... канд. політ. наук : 23.00.02 / О. І. Липчук; Чернів. нац. ун-т ім. Ю.Федьковича. - Чернівці, 2009. - 19 c. - укp.

Комплексно досліджено питання політико-правового забезпечення життєдіяльності етнонаціональних меншин у сучасній Україні. Розглянуто певні концептуальні підходи зарубіжних і вітчизняних політологів і правознавців до аналізу проблеми захисту прав національних меншин, з'ясування суті поняття "етнонаціональна меншина". Досліджено основні етапи, особливості формування й еволюції вітчизняної нормативно-правової системи захисту та гарантування прав етнонаціональних меншин, їх конституційно-правового статусу, організаційно-правових форм інституціалізації, базуючись на головних принципах і положеннях міжнародного права. Проаналізовано новітні тенденції в міжнародному законодавстві та головні проблеми українського законодавства у сфері захисту прав національних меншин, різні механізми їх реалізації. Увагу приділено провідній ролі держави та її інститутів як інтегрувального фактора забезпечення даних прав у суспільстві перехідного типу. Розглянуто конституційно-правові аспекти забезпечення прав етнічних спільнот на національно-культурну автономію та політичне представництво в органах влади. Визначено об'єктивні передумови й основні політико-правові механізми гарантування належного представництва національних меншин в органах влади та місцевого самоврядування. Доведено необхідність подальшого зміцнення політико-правових засад захисту та забезпечення прав національних меншин у контексті формування ефективної системи суспільно-державного регулювання етнополітичних процесів і міжнаціональної взаємодії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)341 + Ф51(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА363926 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Липчук О. І. 
Територіальна громада як суб'єкт місцевого самоврядування в Україні / О. І. Липчук // Прикарпат. вісн. НТШ. Сер. Думка. - 2015. - № 3. - С. 155-161. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Розглянуто сутність поняття територіальної громади, як суб'єкта місцевого самоврядування. Важливе місце в даному дослідженні посідає аналіз основних проблем і перспектив розвитку територіальної громади в Україні. Запропоновано практичні рекомендації щодо особливостей функціонування територіальної громади на сучасному етапі розвитку місцевого самоврядування в Україні.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф3(4УКР)124 + Х819(4УКР)011.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73616 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Липчук О. І. 
Політичні права та свободи людини і громадянина: сучасний стан та проблеми реалізації в Україні / О. І. Липчук // Прикарпат. вісн. НТШ. Сер. Думка. - 2016. - № 3. - С. 72-78. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Розглянуто проблему реалізації політичних прав і свобод людини та громадянина в Україні. Визначено основні нагальні проблеми сучасного українського суспільства, пов'язані з захистом прав і свобод людини та громадянина. Запропоновано найбільш дієві шляхи вирішення та усунення наслідків цих проблем, а також причини їх прояву, фактори впливу на реалізацію та захист прав в Україні.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)32

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73616 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Липчук О. І. 
Роль релігії та церкви в соціально-політичному житті демократичного суспільства / О. І. Липчук, І. І. Ломака // Прикарпат. вісн. НТШ. Сер. Думка. - 2018. - № 5. - С. 125-135. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Розглянуто вплив церкви та релігійної свідомості на політику та політичну свідомість за умов розбудови української державності, коли інтенсивність політичних і релігійних процесів значно прискорилась і їх взаємодія посилюється. Визначено основні нагальні проблеми сучасного українського суспільства, пов'язані з захистом і реалізацією релігійних прав і свобод людини та громадянина в демократичному суспільстві.


Індекс рубрикатора НБУВ: Э211 + Э29(4УКР)36-11

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73616 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Липчук О. І. 
Законодавче врегулювання інтересів національних меншин в процесі утворення Української держави на початку XX ст. / О. І. Липчук, І. І. Ломака // Прикарпат. вісн. НТШ. Сер. Думка. - 2018. - № 6. - С. 85-95. - Бібліогр.: 20 назв. - укp.

Зазначено, що Перша світова війна прискорила політичні зміни в Центральній і Східній Європі і виникнення українських державних утворень на Наддніпрянщині та в Галичині. Основним результатом законодавчої діяльності владних структур ЗУНР щодо національностей стало впровадження і вироблення базових нормативно-правових документів у таких сферах державного та суспільно-політичного життя, як формування органів державної влади та управління, правосуддя, Збройних Сил, соціальній, економічній, національно-культурній та освітній ділянках. Механізм державотворення і національної політики ЗУНР щодо неукраїнського населення базувався на демократичних традиціях парламентаризму колишньої Австро-Угорщини. Такі основоположні принципи національної політики надали можливість владним структурам спрямувати державне будівництво у демократичне русло, зробити його соціально-орієнтованим.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х2(4УКР)6 + Ф51(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73616 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
7.

Ломака І. І. 
Соціальний складник національної безпеки: міжнародний досвід / І. І. Ломака, О. І. Липчук, Ю. В. Кобець // Держава та регіони. Сер. Публ. упр. і адміністрування. - 2021. - № 3. - С. 48-56. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Проаналізовано роль держави в забезпеченні стабільності в суспільстві, соціальної та економічної безпеки. Розглянуто фактор економічної нерівності в забезпеченні соціальної безпеки та значення економічного зростання в поглибленні нерівності й бідності. Доведено, що стабільний стан економіки й суспільства вимагає інтеграції всіх частин політичної системи, гармонізації особистого та соціального початків, односпрямованості інтересів громадян та еліти. Кожен із основних індикаторів загроз соціальній безпеці пов'язаний із оцінкою ситуації у певній сфері. Здійснено темпоральний аналіз теорії та практики соціальної держави (XIX ст.), що стала на Заході конструктивною відповіддю на певну недостатність правової держави в її класичному ліберальному варіанті. Класична ліберальна філософсько-правова думка, зосереджуючи зусилля переважно на аргументації існування негативних прав і свобод, не приділяла достатньої уваги проблемам соціальних гарантій прав і свобод людини. Правова держава не зобов'язана втручатися в питання розподілу суспільного багатства, забезпечення матеріального й культурного добробуту громадян. Поступово визріла позиція, що поляризація суспільства, усунення держави від регулювання соціально-економічної сфери, соціальної нерівності породжують гострі соціально-політичні недоліки, стають серйозною перешкодою на шляху до забезпечення національної безпеки (аспект внутрішньої безпеки). На прикладі кейсу сімейної політики як компонента соціальної політики виокремлено індикатори забезпечення соціальної безпеки в стратегічному й тактичному планах. Безпека розглядається як соціальне явище. Загальною тенденцією, що характерна для європейської сімейної політики, визначено розширення державних фінансових джерел підтримки сімей за рахунок приватного й добровільного дієвого секторів з широким залученням нових акторів сімейної політики в руслі надання нового вигляду дебатам про нормативне взаємовідношення між державою і сім'єю. Визначено, що більш універсальні схеми забезпечують широкий перелік переваг над вузькими адресними заходами і сприяють, зокрема, зростанню демографічних показників і якості життя людей, громад загалом.


Індекс рубрикатора НБУВ: У527.0-995 + С5*652*18:У50-94

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23244:Держав.упр Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського