Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (1)Книжкові видання та компакт-диски (8)
Пошуковий запит: (<.>A=Лисиця О$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 13
Представлено документи з 1 до 13

      
Категорія:    
1.

Лисиця О. О. 
Розробка енергоощадних прийомів оптимізації стану ампелофітоценозу : автореф. дис... канд. с.-г. наук : 06.01.08 / О. О. Лисиця; УААН. Нац. наук. центр "Ін-т виноградарства і виноробства ім. В.Є. Таїрова". - О., 2008. - 25 c. - укp.

Вивчено значущість забур'яненості різного рівня та строків сумісної вегетації на стан виноградників, їх урожайність, вартість культивування насаджень за існуючої технології контролю розвитку та чисельності бур'янів. Установлено, що забур'яненість промислових виноградників, які культивуються на малопродуктивних землях лівобережного Нижньодніпров'я, зумовлена особливостями технології догляду за кущами, формуванням і віком рослин, зрідженістю, наявністю та відстанню до джерела постійного надходження насіннєвого матеріалу бур'янів. З'ясовано, що забур'яненісь виноградників старшого віку, що культивуються більше 20-ти років, сформована 68-ма видами бур'янів, що належать до 19-ти родів, серед яких домінують родини айстрових, капустних, злакових. Рівень забур'яненості молодих виноградників значно менший, а видовий склад - бідніший. На ділянці сорту Біанка ідентифіковано 25 видів рослин-засмічувачів, які відносяться до 12-ти родів, серед яких присутні багато- та малорічні, а також одно- та дводольні бур'яни. Прояви негативного впливу бур'янів на домінантну культуру за період фенофаз ріст пагонів і квітування незворотні, якщо навіть згодом бур'яни видалити з насаджень та у подальшому утримувати їх у чистому вигляді. Високий рівень забур'яненості та довгий час сумісної вегетації, зокрема, у фази росту пагонів та квітування, зумовлює втрату врожаю до 0,25 - 0,34 т на кожну тону сирої маси бур'янів. За гостро посушливих умов питомі втрати врожаю ягід суттєво підвищуються. Наведено результати вивчення ефективності нових для виноградарства грунтових гербіцидів. Установлено, що найбільшу

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П26-36 + П26-467

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА359834 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Лисиця О. Ю. 
Удосконалення процесу швидкого заморожування ягід в потоці газу : автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.18.12 / О. Ю. Лисиця; Харк. держ. ун-т харчування та торгівлі. - Х., 2011. - 18 c. - укp.

Висвітлено питання удосконалення процесу швидкого заморожування ягід в потоці газу на підставі розробки розрахункової моделі, обладнання для швидкого заморожування та визначення технологічних режимів, що забезпечують якнайповніше збереження початкових властивостей продукту та зниження енерговитрат. Запропоновано фізичну та математичну моделі заморожування ягоди з урахуванням температурної залежності теплофізичних характеристик, впливу дифузії розчинених речовин на процес заморожування, зміни температури початку кристалізації рідкої фази тканинного соку під час заморожування. Для експериментального дослідження процесу заморожування ягід в газовому середовищі розроблено холодну аеродинамічну трубу та швидкоморозильний тунельний апарат, для якого визначено раціональні режими заморожування ягід чорної смородини, малини та вишні. Увагу приділено розрахункам полів температур в ягоді та газовому середовищі, а також полів швидкостей в промисловій холодильній камері за різних варіантів її геометрії та кількості лотків з продукцією.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л914.07

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА380917 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Лазечний І. М. 
Перетворення аустеніту в цементованій сталі 13Х3НВМ2Ф / І. М. Лазечний, О. В. Лисиця, В. Г. Міщенко, В. Л. Сніжной, Г. В. Сніжной // Нові матеріали і технології в металургії та машинобуд. - 2011. - № 2. - С. 47-52. - Бібліогр.: 2 назв. - укp.

Досліджено структурні перетворення під час хіміко-термічного оброблення цементованої сталі 13Х3НВМ2Ф на вторинну твердість. Показано, що після високотемпературної цементації та безпосереднього гартування у функціональній частині дифузійного шару аустеніт не зазнає перетворень. Основні процеси, що остаточно формують структуру і властивості цементованої сталі 13Х3НВМ2Ф, відбуваються у разі відпуску.


Індекс рубрикатора НБУВ: К222.043

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16166 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Лисиця М. П. 
Модальне астатичне керування об'єктами з запізнюванням на основі спостерігача стану / М. П. Лисиця, П. М. Лисиця, О. В. Лисиця // Вост.-Европ. журн. передовых технологий. - 2013. - № 5/9. - С. 20-26. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

За бажаним характеристичним рівнянням, використовуючи формулу Аккермана, синтезовано систему модального астатичного дискретного керування об'єктами з запізнюванням, орієнтовану на використовування сучасних мікроконтролерів. Базуючись на принципі дуалізму, побудовано астатичний спостерігач змінних стану. Дослідження запропонованої системи проведено за збурюючих шумових дій у каналі вимірювання та навантаження, а також за відхилень параметрів об'єкта керування.


Індекс рубрикатора НБУВ: З965.6

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24320 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Нові конструкційні сталі та стопи і методи їх оброблення для підвищення надійності та довговічності виробів : зб. матеріалів XIII Міжнар. наук.-техн. конф. / ред.: С. Б. Бєліков, І. М. Лазечний, В. С. Вініченко; упоряд.: О. В. Лисиця; Запоріз. нац. техн. ун-т, Білорус. держ. технол. ун-т. - Запоріжжя, 2014. - 207 c. - укp. - рус. - англ.

Оцінено тривалу міцність конструкційних сталей з використанням параметра Ларсона - Міллера. Досліджено нові штампові сталі різних типів зміцнення з регульованим аустенітним перетворенням під час експлуатації. Вивчено вплив швидкості нагрівання за умов високотемпературного спікання штабиків з вольфрамових сплавів на їх структуру і густину. Розкрито особливості визначення абразивостійкості наплавлених сплавів. Визначено параметри термообробки на мікоструктуру та механічні властивості сталі Х70. Досліджено структуроутворення в титані ВТ1-0 в процесі ІПД. Розроблено методи розрахунку механічної міцності елементів конструкції силових трансформаторів.


Індекс рубрикатора НБУВ: К2 я431(0) + К5,27 я431(0)

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА784487 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Кольорові метали і сплави : навч. посіб. / В. Л. Грешта, О. В. Климов, О. В. Лисиця, Л. П. Степанова; Запоріз. нац. техн. ун-т. - Запоріжжя : ЗНТУ, 2015. - 335 c. - Бібліогр.: с. 252-253 - укp.

Увагу приділено матеріалам з малою густиною (сплави на основі алюмінію та магнію), з високою питомою міцністю (сплави на основі титану та берилію), з особливими технологічними властивостями (сплави на основі міді) та антифрикційним матеріалам. Розглянуто вплив легувальних елементів на структуру кольорових сплавів; особливості структури як в литому стані так і після термічної обробки; особливості термічної обробки; залежності властивостей сплавів від хімічного складу, структури й умов експлуатації виробів. Викладено методи захисту від корозії, методи зміцнення сплавів для забезпечення оптимальних експлуатаційних властивостей. Наведено відомості щодо хімічного складу кольорових сплавів, їх термічної обробки та механічних властивостей.


Індекс рубрикатора НБУВ: К23 я73 + К253 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА801030 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Мамедов Ш. М. 
Патоморфологічні аспекти вибухової травми (порівняльна характеристика ушкоджень, спричинених протипіхотними уламковими мінами ОЗМ-72 та МОН-50) / Ш. М. Мамедов, О. В. Ткаченко, С. В. Козлов, К. П. Видиш, Ю. В. Козлова, О. Лисиця // Суд.-мед. експертиза. - 2017. - № 1. - С. 102-106. - Бібліогр.: 4 назв. - укp.

Розглянуто та проаналізовано особливості патоморфологічних змін в результаті вибухової травми, заподіяної протипіхотними уламковими мінами ОЗМ-72 та МОН-50. Наведено їх порівняльну технічну характеристику.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х893.9(4УКР)413.11 + Ц7(4УКР)-524.2 + Р811.244.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100472 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Лазечний І. М. 
Карбідоутворення при відпуску цементованої сталі 13Х3НВМ2ФА та його вплив на властивості шару / І. М. Лазечний, Л. П. Степанова, О. В. Лисиця, О. Є. Палубінський // Нові матеріали і технології в металургії та машинобуд.. - 2019. - № 1. - С. 12-19. - Бібліогр.: 4 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: К222.043.65

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16166 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
9.

Грабовський В. Я. 
Термічна обробка як спосіб покращення оброблюваності різанням інструментального сплаву з ГЦК граткою / В. Я. Грабовський, О. В. Лисиця // Нові матеріали і технології в металургії та машинобуд. - 2020. - № 1. - С. 88-89. - Бібліогр.: 4 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: К204.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16166 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
10.

Матеріалознавство виробів медичного призначення : навч. посіб. / В. А. Шаломєєв, О. А. Глотка, О. В. Лисиця, Г. В. Табунщик; Національний університет "Запорізька політехніка", "Erasmus+", Programme of the European Union. - Житомир : О. О. Євенок, 2020. - 209 c. - Бібліогр.: с. 208-209 - укp.

Розглянуто властивості, порівняльні характеристики і області застосування матеріалів для сучасної медицини. Наведено основні закономірності формування структури і властивостей металевих, керамічних матеріалів, пластмас і композитів, найбільш широко використовувані для виготовлення виробів медичного призначення. Дано рекомендації щодо їх застосування.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р.с03 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА852001 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Грабовський В. Я. 
Визначення ефективних режимів сходинкового старіння штампового сплаву для гарячого деформування / В. Я. Грабовський, В. І. Канюка, О. В. Лисиця // Металознавство та оброб. металів. - 2021. - 27, № 3. - С. 32-39. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: К222.234.368

Шифр НБУВ: Ж14768 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
12.

Грабовський В. Я. 
Новітні технології заготівельного виробництва : навч. посіб. / В. Я. Грабовський, О. В. Лисиця; "Запорізька політехніка", національний університет. - Запоріжжя : НУ "Запоріз. політехніка", 2020. - 111 c. - Бібліогр.: с. 110-111 - укp.

Наголошено, що дисципліна "Новітні технології заготівельного виробництва» входить до комплексу дисциплін спеціалізації "Матеріали енергомашинобудування", що вивчають студенти напрямку 132 "Матеріалознавство", метою дисципліни є забезпечення студентів знаннями та вмінням в галузі новітніх технологій заготівельного виробництва та обробки матеріалів деталей газотурбінних установок (ГТУ). Передбачено розглядання ефективних технологій витоплення та перетоплення жароміцних сплавів, отримання виробів шляхом спрямованої кристалізації зі стовпчастою та монокристалічною структурами, литва за витопними моделями, ізотермічного штампування, порошкової металургії. Включено питання технології зміцнення деталей газових турбін дисперсними оксидними фазами. Розглянуто основні сучасні технологічні процеси, шо застосовують при виготовлені заготовок та виробів для газотурбінного устаткування. Послідовно викладено, з урахуванням високих вимог до чистоти та вимог до службових характеристик виробів із жароміцних сплавів, методи рафінування при отримання виливків, способи створення спрямованої та монокристалічної структури виливків, особливості литва за витопними моделям, використання порошкової ме¬талургії, отримання дисперсно зміцнених композицій, особливості ізотермічного штампування. Зазначено, що інформація щодо вказаних технологій та методів міститься розпорошеним чином в різних науково-технічних виданнях окремо, що ускладнює її сприймання в цілому. Представлено матеріали, які обумовлюють доцільність видання вказаної інформації системати¬зованим чином в одному джерелі. Призначено для викладачів та студентів вищих навчальних закладів, які вивчають курси "Спеціальні сталі та сплави в газотурбобудуванні", "Машинобудівні матеріали", "Матеріалознавство", "Авіаційні матеріали", "Порошкові та композиційні матеріали".


Індекс рубрикатора НБУВ: З363.3-06

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА861480 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
13.

Грабовський В. Я. 
Перспективність використання, як замінників теплостійких штампових сталей, високоазотистих аустенітних хромомарганцевих сталей з ванадієм та молібденом / В. Я. Грабовський, В. І. Канюка, О. В. Лисиця, А. В. Єршов // Нові матеріали і технології в металургії та машинобуд. - 2023. - № 3. - С. 22-26. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: К222.234.367

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16166 Пошук видання у каталогах НБУВ 


 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського