Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (1)Книжкові видання та компакт-диски (4)Журнали та продовжувані видання (2)
Пошуковий запит: (<.>A=Лобачова І$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 11
Представлено документи з 1 до 11

      
Категорія:    
1.

Лобачова І. М. 
Лінгвостилістичні особливості українських перекладів Біблії у XX ст. : автореф. дис. ... канд. філол. наук : 10.02.01 / І. М. Лобачова; Донец. нац. ун-т. - Донецьк, 2011. - 20 c. - укp.

На матеріалі україномовних перекладів Святого Письма (Нового Завіту) І. Огієнка та І. Хоменка з урахуванням основних напрямів розвитку словникового складу (синонімічних і антонімічних лексем, біблійних фразем) та стилістичних можливостей української літературної мови XX ст. проведено комплексний аналіз і визначено зв'язок Біблії з правописною системою української мови. Проаналізовано специфіку конфесійного стилю. Виокремлено синонімічні й антонімічні пари іменників і дієслів, які переважно функціонують в одній строфі чи в одному реченні, як центральні лексеми вираження біблійної думки, що увиразнюють та естетизують зміст Святого Письма. Проаналізовано найвідоміші біблійні фразеологічні одиниці. Досліджено тропіку україномовних текстів Біблії XX ст. та визначено стилістичну й естетичну функції кожного тропа у співвідносних контекстах Святого Письма І. Огієнка та І. Хоменка.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.14-775:Э37 + Э37-200.212.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА382598 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Лобачова І. М. 
Синоніміка українських текстів Святого Письма у ХХ столітті / І. М. Лобачова // Філол. трактати. - 2012. - 4, № 4. - С. 56-61. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

Виокремлено та проаналізовано синонімічні пари іменників, які були використані в українських перекладах Біблії І. Огієнка та І. Хоменка у співвідносних контекстах. З'ясовано особливості вживання цих пар, визначено стилістичну диференціацію лексики.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.14-77

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100384 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Лобачова І. В. 
Кореляція мейотичного дозрівання ооцитів мишей з умовами культивування in vitro / І. В. Лобачова // Біологія тварин. - 2013. - 15, № 2. - С. 97-106. - Бібліогр.: 18 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*333.12 + Е60*550.324

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23570 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
4.

Лобачова І. М. 
Синекдоха як один із засобів творення тропеїчної образності в українських текстах Біблії / І. М. Лобачова // Філол. трактати. - 2014. - 6, № 1. - С. 103-108. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

Досліджено функціонування синекдохи в українськомовних текстах Біблії XX ст. Виокремлено лексичні групи іменників, що найчастіше вступають у кількісно-замінні відношення в українських перекладах Святого Письма І. Огієнка та І. Хоменка. З'ясовано тотожність і відмінність у вживанні синекдохи в співвідносних біблійних контекстах зазначених авторів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.14-77

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100384 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Лобачова І. В. 
Вплив сироватки крові на подолання 8-16-клітинного блоку розвитку ранніми зародками овець у культурі Iin vitroD / І. В. Лобачова // Вісн. аграр. науки. - 2002. - № 6. - С. 53-55. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: П661-23

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14378 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
6.

Лобачова І. В. 
Застосування новокаїнової блокади для стимуляції суперовуляції у овець / І. В. Лобачова, Д. О. Пікус, В. В. Туринський // Вісн. аграр. науки. - 2005. - № 12. - С. 34-37. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Досліджено вплив застосування пресакральної новокаїнової блокади під час дії внутрішньопіхвових песаріїв на ефективність гормональної стимуляції поліовуляції у овець. Зазначено, що ця процедура зменшує частку позитивно реагуючих тварин, але збільшує кількість овуляцій і якість зародків у позитивних донорів у весняні та осінні місяці.

Исследовано влияние применения пресакральной новокаиновой блокады во время действия внутривлагалищных пессариев на эффективность гормональной стимуляции полиовуляции у овец. Отмечено, что эта процедура уменьшает долю положительно реагирующих животных, но увеличивает количество овуляций и качество зародышей у положительных доноров в весенние и осенние месяцы.


Індекс рубрикатора НБУВ: П661-341

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14378 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Лобачова І. М. 
Лінгвостилістичні особливості українських перекладів Біблії у XX столітті / І. М. Лобачова // Філол. трактати. - 2015. - 7, № 2. - С. 89-96. - Бібліогр.: 17 назв. - укp.

Досліджено стилістичні механізми семантизації та естетизації українськомовних Біблій І. Огієнка та І. Хоменка. Визначено індивідуально-авторські особливості перекладу Святого Письма обраних авторів. Проаналізовано синонімічні й антонімічні пари лексем (іменників і дієслів) та охарактеризовано тропеїстику (асонанс, епітет, метафора, порівняння, оксиморон тощо) українських біблійних текстів XX ст. З'ясовано, що переклади Святого Письма І. Огієнка та І. Хоменка відзначаються взірцевою українською літературною мовою, добором власне українських лексичних засобів і тропів, що насамперед оптимізує емоційно-експресивний вплив на свідомість читача чи слухача. Доведено, що переклади Біблії І. Огієнка та І. Хоменка є стилістично й лексично самодостатніми та відзначаються насиченням мовно-виразових засобів, а це відіграє значну роль у творенні мовної картини світу українського народу та відтворює мовні традиції певного часу.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.14-77 + Э37-200.212.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100384 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Лобачова І. В. 
Фізичні параметри цервікального слизу та їх зв'язок із запліднюваністю стимульованих та нестимульованих вівцематок / І. В. Лобачова // Біологія тварин. - 2015. - 17, № 3. - С. 63-71. - Бібліогр.: 28 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: П661-273.96

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23570 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
9.

Лобачова І. В. 
Морфологія яєчників овець у різні місяці року / І. В. Лобачова // Біологія тварин. - 2016. - 18, № 1. - С. 77-86. - Бібліогр.: 36 назв. - укp.

Морфологію яєчників свійських овець (Ovis aries) асканійської тонкорунної породи у різні місяці року вивчали 2-ма дослідами. У першому (1999 - 2013 рр.) визначено границі статевого сезону, для чого постмортально або лапароскопічно оглянуто яєчники 145 вівцематок. Оцінено діаметр найбільшого фолікула, наявність жовтих тіл та проліферації у поверхневому шарі яєчників. Дані групували та обчислювали відповідно до календарного місяця огляду. В другому досліді відслідковували зміну морфології яєчників у перехідний від анеструсу до статевого сезону період, для чого 10 вівцематок тієї ж отари, починаючи з 6 липня і до виявлення типового жовтого тіла, піддавали щотижневому лапароскопічному огляду. У період з вересня по березень частка тварин, на яєчниках яких виявляли жовті тіла, коливалась у межах 67 - 100 %. У квітні жовтих тіл не спостережено, а у травні, червні та липні їх виявлено у 2,6, 11,8 і 11,1 % тварин. Відмічено посилення проліферації у поверхневому шарі у квітні - травні, серпні і жовтні. Помітне збільшення діаметру найбільшого фолікула відбувалося у квітні та вересні. Сезонна різниця простежувалася за морфологією клітин зародкового епітелію яєчників - в анестральних тварин ці клітини були пласкими, у липні набували кубічної форми, а у серпні у більшості тварин ставали стовпчастими та демонстрували наявність війок. У перехідний до статевого сезону період спостережено характерну зміну у поверхневому шарі, зокрема з середини червня поверхня яєчників у більшості тварин ставала щільною та білуватою і переважно зберігалася такою до кінця липня - початку серпня. З середини липня - початку серпня на поверхні з'являлися дрібні (менш 0,5 мм) білі плямки. До середини серпня кількість таких утворень зменшувалась, але серед них зростала частка плямок зі збільшеним (до 2 мм) діаметром і з'являлись плямки у вигляді дрібних бубликів. Поява плямок у більшості тварин передувала посиленню проліферації у поверхневому шарі яєчників. У кінці серпня плямки зазвичай зникали. За даними дослідів зроблено висновок, що анестральний період в овець асканійської тонкорунної породи припадає на квітень - липень. Припущено, що утворення білих плямок в кінці анестрального періоду є складовою послідовності відновлення циклічності статевої активності овець і пов'язане із лютеїнізацією преантральних і дрібних антральних фолікулів.


Індекс рубрикатора НБУВ: П661-273.96

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23570 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Жулінська О. С. 
Корекція відтворної функції вівцематок у ранньому післяродовому періоді / О. С. Жулінська, І. В. Лобачова // Вісн. Полтав. держ. аграр. акад. - 2020. - № 4. - С. 195-209. - Бібліогр.: 26 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: П876.115-931 + П661-273.96

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69944 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
11.

Генофонди тварин асканійської селекції = Animals' Genepools of Ascanian Selection : монографія / В. І. Вороненко, П. І. Польська, Н. А. Кудрик, І. В. Лобачова, О. І. Дудка, П. Г. Жарук, К. В. Заруба, В. М. Іовенко, Ю. В. Вдовиченко, А. В. Писаренко, Н. М. Фурса, М. І. Буюклу; ред.: В. М. Іовенко; Національна академія аграрних наук України, Інститут тваринництва степових районів імені М. Ф. Іванова "Асканія-Нова" - Національний науковий селекційно-генетичний центр з вівчарства. - Херсон : Олді Плюс, 2021. - 345 c. - Бібліогр. в кінці розд. - укp.

Викладено матеріали багаторічних досліджень українських вчених-селекціонерів з питань створення високопродуктивних порід і типів овець, великої рогатої худоби та свиней. Зокрема, створено серію нових генофондів овець, великої рогатої худоби та свиней, які за параметрами продуктивності й адаптаційної здатності знаходяться на рівні світових аналогів. У вівчарстві це асканійська тонкорунна, асканійська м'ясо-вовнова з кросбредною вовною, асканійська каракульська породи. У скотарстві: червона молочна, південна м'ясна породи та південний тип чорно-рябої худоби. У свинарстві: українська степова біла, українська степова ряба породи й асканійський тип української м'ясної породи. Також здійснено науковий супровід зі збереження та розвитку цигайської породи овець, червоної степової та сірої української порід великої рогатої худоби. Показано стан і перспективи розвитку генофондів тварин асканійської селекції.


Індекс рубрикатора НБУВ: П661-33

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА859614 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського