Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (1)Книжкові видання та компакт-диски (4)
Пошуковий запит: (<.>A=Лобачова Н$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 4
Представлено документи з 1 до 4

      
Категорія:    
1.

Лобачова Н. О. 
Термінологія сільськогосподарських угідь в російській писемності XVI - XVII ст. : автореф. дис... канд. філол. наук / Н. О. Лобачова; Нац. пед. ун-т ім. М.П.Драгоманова. - К., 2007. - 16 c. - укp.

Визначено актуальність загальних тенденцій історико-лексикологічних досліджень у аспекті комплексного та системного вивчення термінолексики. З використанням матеріалу староруської писемності розглянуто функціонування термінів сільськогосподарських угідь у XVI - XVII ст., одного з найважливіших етапів у історії розвитку словникового складу російської мови. Здійснено класифікацію лексем з їх спільним значенням "сільськогосподарські угіддя" за трьома основними ознаками, а саме: географічною (місцерозташуванням), ступенем освоєння, способом використання як єдиної мікросистеми. Висвітлено питання формування цієї термінології. Уточнено семантику окремих лексем, способи її творення та шляхи розвитку. Для систематизації термінолексики сільськогосподарських угідь у російській писемності донаціонального періоду виявлено склад лексико-семантичних груп (ЛСГ) сільськогосподарських угідь за підгрупами. Визначено семантичний обсяг найменувань у XVI - XVII ст. Уточнено термінологічне значення окремих лексем у складі виділеної ЛСГ. Виявлено словотвірну структуру найменувань, що входять до цих об'єднань. Проаналізовано способи та шляхи утворення термінів сільськогосподарських угідь. Розглянуто "долю" аналізованих найменувань від моменту їх віддзеркалення у писемності мови староруської народності до сучасного періоду.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.2-34:П + П.в4

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА354063 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Лобачова Н. В. 
Управління інвестиційними ресурсами промислово-фінансових об'єднань : автореф. дис... канд. екон. наук : 08.00.04 / Н. В. Лобачова; Ін-т економіки пром-сті. - Донецьк, 2009. - 19 c. - укp.

Розв'язано задачі управління інестиційними ресурсами промислово-фінансових об'єднань, що дозволяє вирішити взаємозалежні проблеми інституціонального, управлінського, виробничо-технологічного та фінансово-економічного характеру. Визначено роль і місце інвестиційних ресурсів у процесі відтворення та нагромадження основного капіталу підприємств, шляхи та способи організації та подальшого вдосконалення міжвиробничих і територіальних зв'язків між об'єктами управління в корпоративному об'єднанні. Сформульовано поняття інвестиційного менеджменту у промислово-фінансових групах і об'єднаннях. Сформовано систему збалансованих за центрами відповідальності зв'язків у корпоративному об'єднанні. Виконано економіко-математичне обгрунтування методології визначення зносу основних фондів за методом неоднорідної амортизації, а також оптимізації параметрів інвестиційної політики підприємства за методом ковзного та подвійного, коротко- та довгострокового оптимуму. Це забезпечує суттєве підвищення ефективності процесу нагромадження копоративного капіталу у промислово-фінансових об'єднаннях. Визначено основні напрями інвестиційної політики та планування діяльності підприємства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)290-56-21

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА365470 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Шаніна О. М. 
Вплив ферменту трансглютаміназа на властивості білків борошна / О. М. Шаніна, Н. Л. Лобачова, В. О. Звєрєв // Вост.-Европ. журн. передовых технологий. - 2014. - № 5/11. - С. 28-33. - Бібліогр.: 17 назв. - укp.

Досліджено вплив трансглютамінази за присутності різних товарних форм білків тваринного походження на агрегуючу здатність клейковини, іонозв'язувальну здатність білків безглютенового борошна. Встановлено підвищення агрегуючої здатності клейковини, іонозв'язувальної здатності білків борошна за присутності досліджуваних домішок. Одержані результати спрямовані на покращання структурно-механічних властивостей борошняного тіста, макаронних і борошняних формованих продуктів, безглютенового хліба.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л822-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24320 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Лобачова Н. Л. 
Технологія безглютенових хлібобулочних виробів з використанням колагенвмісних білків та трансглютамінази : автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.18.01 / Н. Л. Лобачова; Харків. держ. ун-т харчування та торгівлі. - Харків, 2015. - 22 c. - укp.

Вирішено актуальне для хлібопекарської галузі завдання - удосконалення технології безглютенових хлібобулочних виробів з використанням колагенвмісних білків та трансглютамінази, які дозволяють суттєво підвищити якість хліба за рахунок поліпшення структури виробів та їх зовнішнього вигляду. Систематизовано дані щодо целіакії як хвороби та безглютенового харчування як засобу її лікування. Наведено сучасні методи підвищення технологічного потенціалу борошняної сировини та проаналізовано досвід застосування ферментів для регулювання її властивостей. Вказано перспективи й ефективність використання трансглютамінази для створення сучасних продуктів харчування, в тому числі безглютенових хлібобулочних виробів. Обгрунтовано доцільність сумісного застосування борошняних сумішей, трансглютамінази та колагенвмісних білків, до яких вона виявляє високу реакційну здатність (желатин, Геліос-11, Сканпро Т95). Експериментально підтверджено, що застосування добавок-коректорів структури дозволяє суттєво покращити питомий об'єм хліба, його пористість та смакові властивості. Визначено вплив трансглютамінази разом з колагевмісними білковими домішками на реологічні, мікробіологічні та гідратаційні властивості безглютенового тіста. Досліджено їх вплив на білково-протеїназний комплекс борошна та гідротермічні властивості крохмалю. Розраховано комплексну оцінку якісних видів безглютенових хлібобулочних виробів і показано їх високий рівень у порівнянні з традиційними виробами. Здійснено комплекс заходів з розробки нормативної документації на нову продукцію. Визначено економічний ефект від впровадження нової технології на підприємствах галузі.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л83-3

Рубрики:
  

Шифр НБУВ: РА416395 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського