Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (6)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>A=Лосев К$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 2
Представлено документи з 1 до 2

      
Категорія:    
1.

Лосев К. С. 
Ландшафтоведение и экология - соотношение и структурные единицы / К. С. Лосев, М. Д. Ананичева, И. В. Чеснокова // Укр. геогр. журн. - 2001. - № 4. - С. 51-56. - Библиогр.: 18 назв. - рус.

На підставі конценпції біотичної регуляції навколишнього середовища досліджено взаємозв'язок між основними структурними одиницями біосфери - ландшафтами і екосистемами та їх елементарними неподільними одиницями - фаціями і біогеоценозами. Елементарні структурні одиниці є скоригованими системами, що забезпечують замкнений кругообіг біогенів, тобто виконують функції регулювання навколишнього середовища. Однорідні елементарні одиниці утворюють ландшафти та екосистеми. Отже, принципових відмін між основними структурними одиницями в ландшафтознавстві й екології немає. Елементарні структурні одиниці ландшафту й екосистем служать елементарними комірами кругообігу і тому надалі неподільні.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д821 + Е0*80

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14560 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Лосев К. С. 
Мифы модернизма как основа глобальных изменений окружающей среды / К. С. Лосев // Укр. геогр. журн. - 2008. - № 1. - С. 24-28. - рус.

Розглянуто метаідеологію модернізму як ідеологію індустріальної перебудови світу, а на сучасному етапі - технологічної перебудови світу, зростання цивілізації за всіма її напрямками. У межах цієї ідеології особливості XX ст. можна характеризувати як дедалі більше, швидше, інтенсивніше нарощування використання природних ресурсів і пов'язане з цим порушення екосистем і тотальне забруднення навколишнього середовища. Епоха модернізму породила в людства міфи, які перетворились на стереотипи. Це міфи про всемогутність людини, про те, що вона може вирішити будь-яку проблему, що людина є "вінцем еволюції", про безсмертність людства, а також про те, що природа є ресурсом для розвитку людства. Ці міфи є основою антропоцентризму. У складній системі "природа (включаючи життя) - суспільство - людина" пріоритет має надаватися природі як фундаменту життя.


Індекс рубрикатора НБУВ: Б1г

Шифр НБУВ: Ж14560 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського