Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (1)Книжкові видання та компакт-диски (9)
Пошуковий запит: (<.>A=Лупаренко Г$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 8
Представлено документи з 1 до 8

      
Категорія:    
1.

Лупаренко Г. В. 
Історія становлення тракторобудування на території України в першій третині ХХ ст. : Автореф. дис... канд. іст. наук / Г. В. Лупаренко; Київ. ун-т економіки і технологій трансп. - К., 2007. - 20 c. - укp.

Вперше введено до наукового обігу матеріали фондів Центрального державного архіву вищих органів влади та управління України, а також Державних архівів Харківської та Запорізької областей. Детально проаналізовано конструкції перших вітчизняних тракторів, наведено маловідомі факти щодо їх розробки та впровадження. Проведено комплексне дослідження процесу становлення галузі тракторобудування на Україні у контексті подібних процесів у розвинених країнах світу з урахуванням соціально-економічних перетворень, що відбувалися в СРСР. Визначено роль вітчизняних інженерів і вчених у становленні тракторобудування. Розглянуто процес організації виробництва тракторів, виділено його окремі форми, охарактеризовано основні етапи. Вперше здійснено дослідження впливу міжвідомчих суперечностей керівних органів на розробку й організацію виробництва тракторів. Показано особливості конструкції даного виду сільськогосподарських машин у порівнянні з іншими видами радянської та зарубіжної агротехніки, встановлено їх відповідність теоретично розробленим вимогам, сформованих вітчизняними ученими та інженерами, зокрема М.Сладковим, В.Будріним, А.Судаковим, Є.Львовим. Розкрито перспективи впровадження тракторів у першій третині XX ст., показано роль державних органів управління у їх розробці та поширенні. Розглянуто основні стадії виробництва та розвитку конструкції вітчизняних тракторів "Запорожець" інженера Л.Унгера та "Комунар" інженера К.Мар'єна у зв'язку з суспільно-економічною ситуацією та впровадженням Нової економічної політики. Висвітлено історичне значення розробки та виробництва перших тракторів на Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О34г(4УКР)

Шифр НБУВ: РА348656 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Лупаренко Г. 
Діяльність Івана Йосиповича Дронга протягом 60-х - середині 80-х років ХХ століття в контексті розвитку конструкції тракторної техніки / Г. Лупаренко // Дослідж. з історії техніки : зб. наук. пр. - 2013. - Вип. 17. - С. 53-60. - Бібліогр.: 26 назв. - укp.

На основі фактів, викладених в наративних джерелах, засобах масової інформації та опублікованих наукових дослідженнях, висвітлено діяльність І. Й. Дронга протягом 60 - 80-х років ХХ ст. Зазначено основні проблеми дослідження цього періоду діяльності конструктора. Визначено напрямок діяльності Івана Йосиповича на різноманітних адміністративних посадах, зокрема в міністерстві автотракторної промисловості СРСР. Визначено зміст та напрямки роботи І. Й. Дронга в Науковому автотракторному інституті з просування принципово нової схеми інтегрального трактора ЛТЗ-145. Здійснено спробу об'єктивної оцінки конструкції тракторів інтегральної та класичної схеми, перспектив їх впровадження у виробництво на фоні тенденцій в економіці та державному управлінні СРСР. На основі викладених фактів зроблено висновок про об'єктивну принциповість позиції, зайнятої І. Й. Дронгом в суперництві концепцій тракторів. Визначено, що в сформованих обставинах неможливо було перебороти бюрократичну систему з метою впровадження у виробництво концептуально нової машини.


Індекс рубрикатора НБУВ: О34 д(4СОЮ)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72035 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Бєлікова Л. Л. 
Актуалізація науково-технічної спадщини в пам'яткоохоронній та музейній діяльності : [колект. монографія] / Л. Л. Бєлікова, М. І. Бойко, Н. П. Боротканич, Л. О. Гріффен, В. Д. Догузов, Л. В. Казанцева, В. В. Карпов, Д. В. Кепін, В. О. Константинов, О. М. Корнієнко, Г. В. Лупаренко, В. В. Машталір, Н. В. Писаревська, Н. О. Рижева, С. В. Ромадін, М. В. Шкіра, Л. М. Шкіра; ред.: Л. О. Гріффен; НАН України, Укр. т-во охорони пам'яток історії та культури, Центр пам'яткознавства. - Київ, 2014. - 293 c. - укp.

Розглянуто засоби та методи актуалізації тих пам'яток науки і техніки, що є нерухомими об'єктами науково-технічної спадщини, та тих, що виступають музейними предметами. Представлено найбільш характерні їх види, показано характерні особливості перш за все музейного показу деяких з них. Зазначено, що науково-технічна спадщина потребує не лише збереження, а й розширення використання її рухомих і нерухомих пам'яток з просвітницькою, виховною та іншими цілями.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч771

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА788461 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Лупаренко Г. В. 
Становлення тракторобудування в Україні : [монографія] / Г. В. Лупаренко; Держ. політехн. музей при Нац. техн. ун-ті України "Київ. політехн. ін-т", НАН України, Центр пам'яткознавства, Укр. т-во охорони пам'яток історії та культури. - Ніжин : Лисенко М.М., 2015. - 174 c. - Бібліогр.: с. 163-171 - укp.

Висвітлено історію становлення тракторобудування в Україні в першій третині XX ст. на фоні аналогічних процесів в розвинених країнах світу. Проаналізовано передумови процесу розробки та виробництва перших вітчизняних тракторів. Детально розглянуто особливості їх конструкції. Визначено специфіку їх використання та збуту.


Індекс рубрикатора НБУВ: О34 г(4УКР) + Т3(4УКР)61-231

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА795567 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Лупаренко Г. 
Внесок конструктора важких танків Ж. Я. Котіна в розробку цивільної техніки / Г. Лупаренко // Дослідж. з історії техніки : зб. наук. пр. - 2014. - Вип. 19. - С. 43-51. - Бібліогр.: 20 назв. - укp.

Висвітлено внесок Жозефа Яковича Котіна в розробку цивільної техніки. На основі різноманітних відкритих джерел, в тому числі електронних, здійснено спробу об'єктивного аналізу конструкції цивільної техніки розробленої Особливим конструкторським бюро танкобудування, що очолював Ж. Я. Котін. Аналіз конструкцій машин проведений на фоні умов їх використання в порівнянні з аналогічними процесами за кордоном. Визначено відповідність техніки умовам її експлуатації, повнота реалізації закладених принципів, та місце розроблених машин в історії науки і техніки. Уточнено окремі факти історії розробки нової техніки конструкторами військових машин, причини цього та приводи.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ц531.11-2 д + О345.271 д(4СОЮ)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72035 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Лупаренко Г. 
12,7 міліметровий кулемет Дегтярьова - Шпагіна крупнокаліберний модернізований: історія і перспективи використання / Г. Лупаренко // Дослідж. з історії техніки : зб. наук. пр. - 2018. - Вип. 24. - С. 4-9. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

На основі відкритих джерел висвітлено історію створення 12,7 міліметрового кулемета Дегтярьова - Шпагіна. Проаналізовано особливості конструкції у порівнянні з відомими аналогами інших країн, висвітлено специфіку його експлуатації. На основі досвіду використання кулемета ДШКМ визначено перспективи його подальшого застосування. Здійснено спробу визначення напрямків подальшого вдосконалення конструкції з метою її адаптації до умов сучасного бою.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ц521.211

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72035 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Культурна спадщина як складова державної освітньо-виховної політики в Україні : [колект. монографія] / В. М. Гоменюк, А. О. Горькова, Л. О. Гріффен, В. О. Константинов, Г. В. Лупаренко, В. В. Машталір, С. В. Муравська, В. В. Науменко, Н. В. Писаревська, Н. М. Сенченко, О. В. Сєров, О. М. Титова; Національна академія наук України, Українське товариство охорони пам'яток історії та культури, Центр пам'яткознавства. - Ніжин : Лисенко М. М ., 2019. - 292 c. - Бібліогр. в кінці ст. - укp.

У представленій колективній монографії розглядаєть¬ся використання потенціалу історико-культурної спад¬щини у створенні й забезпеченні функціонування освіт¬ньо-виховної системи сучасної України.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч111.154 + Ч452.14

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА865622 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Лупаренко Г. В. 
Історія стрілецької зброї. Хронологічний довідник / Г. В. Лупаренко; "Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського", національний технічний університет України . - Ніжин : Лисенко М. М., 2021. - 62 c. - Бібліогр.: с. 56-58 - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ц521 г я25

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА867564 Пошук видання у каталогах НБУВ 


 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського