Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (29)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>A=Лучканин С$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 9
Представлено документи з 1 до 9

      
Категорія:    
1.

Лучканин С. М. 
Латинські сентенції з історико-літературним коментарем і відповідниками з давньогрецької та новоєвропейських мов : Навч. матеріали до вивч. лат. афоризмів для студ. філол. та іст. ф-тів / С. М. Лучканин; Київ. ун-т ім. Т.Шевченка. Філол. ф-т. Каф. заг. мовознав. і класич. філології. - К. : Знання, 1999. - 56 c. - Бібліогр.: 25 назв. - укp.

Подано в оригіналі й перекладі 150 латинських афоризмів, кожний з яких пояснено, наведено його першоджерело й автора (якщо є), охарактеризовано історію вживання, семантичну еволюцію, його значення в сучасний період, по можливості - фразеологічні відповідники в новоєвропейських мовах.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш146.1-33

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА590472 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Лучканин С. М. 
Михаїл Садовяну (1880 - 1961) - класик румунської і світової літератури : Метод. розробка до 120-річчя з дня народження визначного письменника / С. М. Лучканин; Київ. нац. ун-т ім. Т.Г.Шевченка. - К. : Наук. світ, 2000. - 23 c. - укp.

Стисло висвітлено життєвий і творчий шлях визначного румунського письменника, зроблено ідейно-естетичний аналіз найважливіших його оповідань, повістей, романів "Бартка", "Золота гілка", "Нікоара Підкова" та ін. Висвітлено типологічну спорідненість прози М.Садовяну з тогочасною українською та світовою літературою, наголошено на його зацікавленості українською історією та культурою. Вміщено бібліографію творів письменника та літературу про нього.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4РУМ)-4 Садовяну М. р3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Р89418 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Лучканин С. М. 
Нариси з історії класичної філології : Навч. посіб. для магістрантів і студ. / С. М. Лучканин; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. Ін-т філол. - К. : Наук. світ, 2004. - 203 c. - Бібліогр.: с. 194-199. - укp.

Розглянуто питання класичної філології періоду середньовіччя, епох Відродження, класицизму, Просвітництва, проаналізовано її розвиток в ХІХ - ХХ ст., зокрема, в СРСР, Україні, Росії.

Рассмотрены вопросы классической филологии периода Средневековья, эпохи Возрождения, классицизма, Просветительства, проанализировано её развитие в ХІХ - ХХ ст., в частности, в СССР, Украине, России.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш044гя73-1

Шифр НБУВ: ВА652672 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Лучканин С. М. 
Латинські сентенції (крилаті латинські вислови) з історико-літературним коментарем : навч. посіб. / С. М. Лучканин; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка, Ін-т філол. - К. : Наук. світ, 2009. - 138 c. - лат.

Подано в оригіналі та перекладі 175 латинських афоризмів, розкрито їх зміст. Наведено їх першоджерела й авторів (якщо є), історію вживання, семантичну еволюцію, значення у наш час, фразеологічні відповідники у новоєвропейських мовах. Розглянуто особливості вживання афоризмів у художній літературі.

Даны в оригинале и переводе 175 латинских афоризмов, раскрыто их содержание. Приведены их первоисточники и авторы (если есть), история употребления, семантическая эволюция, их значение в настоящий период, фразеологические эквиваленты в новоевропейских языках. Рассмотрены особенности употребления афоризмов в художественной литературе.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш146.1-933.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА718589 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Лучканин С. М. 
Загальномовознавчі теорії в історії української та румунської лінгвістики (зіставно-діахронне дослідження) : монографія / С. М. Лучканин. - К. : Наук. світ, 2012. - 339 c. - Бібліогр.: с. 292-338 - укp.

Висвітлено проблеми становлення та розвитку загальномовознавчих ідей та теорій (природа та сутність мови, мова та суспільство, мова як особлива знакова система, структура мовної системи, мова як історична категорія) в історії української та румунської лінгвістики (на фоні європейської лінгвістичної традиції) від їх зародження до наукових парадигм XIX - початку XXI ст. - порівняльно-історичної (компаративної), структуралістичної, антропоцентричної. Зазначено, що розвиток загальномовознавчих теорій в українській та румунській лінгвістиці XIX - початку XXI ст. також невіддільно пов'язаний із суспільно-політичними умовами - об'єднанням Дунайських князівств (1859 р.), проблемою дако-романського континуітету в Трансільванії, ідеологізацією лінгвістики в СРСР та в Румунії у 1947 - 1989 рр.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш1 г(4УКР) + Ш1 г(4РУМ) + Ш100

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА759795 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Лучканин С. М. 
Загальномовознавчі теорії в історії румунської та української лінгвістики (зіставно-діахронний аспект) : автореф. дис. ... д-ра філол. наук : 10.02.15 / С. М. Лучканин; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка, Ін-т філол. - К., 2013. - 36 c. - укp.

Наведено результати системного аналізу загальномовознавчих теорій та ідей у румунській та українській лінгвістиці, виконаного у зіставно-діахронному модусі. Висвітлено проблеми становлення та розвитку загальномовознавчих ідей і теорій (зокрема: природи і сутності мови, мови і суспільства, мови як особливої знакової системи, структури мовної системи, мови як історичної категорії) в історії української та румунської лінгвістики (на фоні європейської лінгвістичної традиції) від їхнього зародження до становлення наукових парадигм XIX - початку XXI ст. Розвиток загальномовознавчих теорій в українській та румунській лінгвістиці ХІХ - початку XXI ст. також невіддільно пов'язаний із суспільно-політичними умовами - об'єднанням Дунайських князівств, історико-філологічною та політичною суперечкою Румунії з Угорщиною за Трансільванію, ідеологізацією лінгвістики в колишньому СРСР та в Румунії в 1947 - 1989 pp. Зазначено, що рушійною силою зміни парадигм у мовознавстві є зовнішньолінгвістичний політико-ідеологічний чинник.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш1 г (4РУМ) + Ш1 г (4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА397989 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Вступ до мовознавства : підручник / І. О. Голубовська, С. М. Лучканин, В. Ф. Чемес, А. М. Безпаленко, Л. М. Запорожець; ред.: І. О. Голубовська. - Київ : Академія, 2016. - 318, [1] c. - (Alma Mater+). - Бібліогр.: с. 313-319 - укp.

Розглянуто мовознавство як науку, зв'язок мовознавства з іншими науками, а також методи дослідження мовного матеріалу. Розкрито значення письма в історії суспільства. Охарактеризовано передумови створення письма та етапи його розвитку. Обгрунтовано співвідношення понять мови та мислення, а також їх взаємозв'язок з поняттям "свідомість". Приділено увагу суспільній природі мови та мовної діяльності. Описано мовні одиниці як знаки. Подано інформацію про походження мови, лінгвістичну типологію, специфіку розвитку та функціонування мов. Подано генеалогічну класифікацію мов світу. Проаналізовано системний характер мови та мову на різних рівнях (фонетичному, морфонологічному, морфологічному, лексичному, фразеологічному, синтаксичному).


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш10 я73-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА806230 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

''Візантійщина'': візантійський цивілізаційний спадок у Центрально-Східній Європі : [зб. ст.] / В. Бирледяну, О. Бігун, Р. Демчук, О. Дзярнович, А. Домановський, М. Домановська, О. Друздєв, І. Куций , А. Лідов, М. Лосицький, С. Лучканин, А. Окара, О. Петриківська, Ю. Петрунін, В. Петрушка, О. Роменський, В. Селевко, С. Сорочан, К. Сєніна, С. Суворов, В. Трофімов, О. Файда, О. Чекан; ред.: А. Домановський, О. Файда; Харків. нац. ун-т ім. В.Н. Каразіна, Центр укр. студій ім. Д.І. Багалія, Укр. асоц. візант. студій. - Харків : Майдан, 2018. - 331 c. - укp.

Увагу приділено визначенню місця Візантії на ментальних картах українських істориків XIX ст. Розглянуто білоруську історіографію про візантійський цивілізаційний спадок. Зроблено акцент на походженні румунського народу та його мови, становленні румунської державності тощо. Розглянуто образи й інтерпретації поствізантійського спадку. Висвітлено досвід румунської історіографії. Увагу приділено питанню Візантії в євразійському дискурсі. Розглянуто візантійську спадщину як фактор побудови нової української ідентичності.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(44/45)4/6-7 + Т3(0)44

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА833332 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Шевченкове слово в мовах світу : словник-довідник / упоряд.: Л. П. Гнатюк, Л. П. Дядечко, Т. Є. Набережнєва, І. Л. Покровська, Т. Є. Набаражнєва, Т. С. Доценко, А. Г. Саркісян, Т. Арнаут, Н. Каджая, І. Мчеделадзе, Л. Мьольс, Л. В. Артемова, Н. С. Ісаєва, О. С. Стасюк, Н. А. Іванютіна, Н. Б. Дем'яненко, О. М. Вронська, С. М. Лучканин, Д. Балакова, О. В. Мазепова, О. Федосов, Н. А. Іванютіна, О. О. Половинко, Ж. Фінк-Арсовскі, Л. І. Даниленко, С. Л. Міхєєва. - Київ : Київський університет, 2020. - 531 c. - Бібліогр. в знесках - укp.

Уперше представлено повне зібрання крилатих висловів Кобзаря, яким надано різноаспектну лінгвістичну кваліфікацію, в українській, російській та білоруській літературних мовах, а також на прикладі цитат, ремінісценцій, алюзій показано проникнення Шевченкового слова в різні мови світу: азербайджанську, англійську, болгарську, вірменську тощо. Книга є унікальною у світовій лексикографії: це перший багатомовний словник письменника в жанрі словників крилатих слів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4УКР)5-4 Шевченко Т. я48 + Ш141.14-433

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВС69745 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського