Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (1)Книжкові видання та компакт-диски (3)
Пошуковий запит: (<.>A=Любарець С$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 10
Представлено документи з 1 до 10

      
Категорія:    
1.

Любарець С. Ф. 
Характеристика стану твердих тканин зубів та пародонта у дітей з хронічним тиреоїдитом та його фармакологічна корекція : Автореф. дис... канд. мед. наук : 14.01.22 / С. Ф. Любарець; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. - К., 2004. - 16 c. - укp.

Уперше встановлено високу розповсюдженість та дуже високу інтенсивність карієсу зубів у дітей з хронічним тиреоїдитом (ХТ), які постраждали внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС (евакуйованих з м.Прип'ять, жителів територій, забруднених радіонуклідами, III та IV зон, опромінених внутрішньоутробно). Установлено кореляційний зв'язок між ступенем порушень та тяжкістю захворювання щитовидної залози (максимально виражений у разі ХТ), а також тривалістю дії радіаційного фактора на обстежених осіб (найбільш суттєвий - у жителів III та IV зон). Виявлено високу поширеність гінгівіту, представленого катаральною та гіпертрофічною формами в дітей з ХТ. Діагностовано незадовільний стан гігієни порожнини рота у всіх обстежених дітей з захворюваннями щитовидної залози, а також установлено зниження IgA та підвищення сироваткового IgA в ротовій рідині. Максимальне значення цих показників діагностовано у жителів III зони. Визначено зниження вмісту кальцію у ротовій порожнині та відсутність змін його рівня в сироватці крові у дітей з ХТ, які зазнали дії комплексу поставарійних факторів. Установлено кореляційний зв'язок між інтенсивністю карієсу зубів і вмістом кальцію в ротовій порожнині дітей ХТ, які мали контакт з іонізуючим опроміненням. З'ясовано, що інтенсивність карієсу та ступінь тяжкості гінгівіту корелює з рівнем sIgA. Обгрунтовано та створено комплекс лікувально-профілактичних заходів, спрямованих на запобігання розвитку та подальше прогресування карієсу зубів і гінгівіту в дітей з ХТ, який передбачає застосування препарату ремінералізуючої дії "Белагель Ca/P" і гелю антимікробної

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.661.210.12-52 + Р733.415.120.11-52

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА329832 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Хоменко Л. О. 
Аспекти діагностики і лікування молярно-різцевої гіпомінералізації емалі у дітей / Л. О. Хоменко, Н. В. Біденко, С. Ф. Любарець // Новини стоматології. - 2011. - № 1. - С. 73-76. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Досліджено молярно-різцеву гіпомінералізацію емалі та визначено тактику ведення пацієнтів з даною патологією твердих тканин зубів. Наведено клінічні випадки та описано способи і методи проведення лікувально-профілактичних заходів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.661.21

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15068 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Хоменко Л. О. 
Аспекти гігієнічного виховання дітей з вадами твердих тканин зубів / Л. О. Хоменко, С. Ф. Любарець, О. М. Коваленко // Профілакт. та дит. стоматологія. - 2012. - № 2. - С. 34-36. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Надано результати обстеження дітей, які мають статус потерпілих від наслідків аварії на ЧАЕС. Відзначено високу поширеність вад твердих тканин зубів, зокрема системної гіпоплазії емалі. Ефективність запропонованої методики гігієнічного виховання у цього контингенту підтверджено добрим гігієнічним станом порожнини рота, зниженням чутливості зубів. Приріст інтенсивності карієсу через рік - 1,2.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.661.2-5 + Р128.387

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100462 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Любарець С. Ф. 
Стан секреторного імунітету при карієсі зубів у підлітків з хронічним тиреоїдитом / С. Ф. Любарець // Галиц. лікар. вісн.. - 2003. - 10, № 1. - С. 120-121. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Представлено дані інтенсивності карієсу зубів і вмісту секреторного імуноглобуліну A в слині підлітків з хронічним тиреоїдитом, які мешкають на територіях, забруднених радіонуклідами, у порівнянні з даними обстеження підлітків, які не мають соматичної та ендокринної патологій.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.661.210.40-25 + Р733.415.120.11-25

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69358 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Неспрядько В. П. 
Стан твердих тканин зубів та пародонта у дітей, що зазнали впливу малих доз іонізуючої радіації / В. П. Неспрядько, Л. О. Хоменко, Н. В. Біденко, О. І. Остапко, Г. І. Шаповалова, С. Ф. Любарець, Ю. П. Немирович // Архів клініч. медицини. - 2004. - № 1 (Дод.). - С. 51-54. - Бібліогр.: 18 назв. - укp.

Представлено огляд результатів дослідження стоматологічного статусу дітей, що проживають на територіях, забруднених внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС. Показано високу поширеність та інтенсивність карієсу зубів, значну частоту хвороб тканин пародонта. Представлено результати досліджень, спрямованих на визначення механізму впливу малих доз іонізуючого випромінювання на зубощелепну систему дітей.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.661.210.40-3 + Р733.661.220.111-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24388 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Хоменко Л. О. 
Стан твердих тканин зубів у дітей із захворюваннями щитовидної залози, які мешкають на територіях, забруднених радіонуклідами / Л. О. Хоменко, С. Ф. Любарець, В. І. Шпак // Архів клініч. медицини. - 2004. - № 1 (Дод.). - С. 80-82. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.415.120.11-3 + Р733.661.210.40-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24388 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
7.

Любарець С. Ф. 
Гігієнічний стан порожнини рота, рівень sIgA, мінеральні складові ротової рідини та оптимізація профілактичних заходів у дітей з гіпоплазією емалі зубів на тлі коморбідної патології = State of oral cavity hygiene, sIgA level, mineral content of oral fluid, and optimization of preventive intervention in children with enamel hypoplasia and underlying comorbidity / С. Ф. Любарець, О. В. Копилова, Т. О. Белінгіо, В. М. Колбасинська, І. М. Сєчина, Т. Ф. Любарець // Проблеми радіац. медицини та радіобіології : зб. наук. пр. - 2015. - Вип. 20. - С. 356-365. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Мета дослідження - підвищити ефективність профілактики карієсу у дітей з гіпоплазією емалі шляхом впровадження комплексу заходів, спрямованих на оптимізацію гігієни порожнини рота (ПР), рівня sIgA та вмісту мінеральних складових ротової рідини. Об'єкт дослідження - гіпоплазія емалі постійних зубів. Предмет дослідження - гігієнічний стан ПР, секреторний імуноглобулін класу A (sIgA), рівень загального кальцію та ортофосфатів в ротовій рідині. Методи дослідження: вітальне забарвлення емалі, трансілюмінаційний, імуноферментний та фотометричний методи, показники гігієнічного стану ПР (індекс Green-Vermillion (1964), індекс Silness-Loe (1964, 1967)). Проведено оцінку гігієнічного стану порожнини рота та визначення рівня sIgA, кальцію та ортофосфатів в ротовій рідині 43 дітей віком 6 - 14 років (група № 1 - 21 особа, група № 2 - 22 особи) з системною гіпоплазією емалі на тлі дифузного нетоксичного вола, еутиреозу, народжених від батьків - учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС та евакуйованих з територій обов'язкового відселення. Група № 1 - діти, яким призначався комплекс профілактичних заходів, що включав рекомендації щодо вибору засобів і предметів для догляду за ПР та навчання стандартному методу чищення зубів. Група № 2 - діти, у яких додатково застосовували ремінералізуючий гель, що містить кальцій, фосфор, магній та ксиліт ("Висновок Державної санітарно-епідеміологічної служби України № 05.03.02-03/9351 від 07.02.2014р."). Гігієнічний стан ПР дітей обох груп був оцінений згідно з критерієм "незадовільний" індексу Green-Vermillion та критерієм "поганий" індексу Silness-Loe. Після проведення профілактичних заходів у дітей груп № 1 та № 2 покращився гігієнічний стан ПР: встановлено суттєве зниження індексу Green-Vermillion (p = 0,0001) та індексу Silness-Loe (p = 0,0003). Призначення ремінералізуючого гелю достовірно підвищувало вміст кальцію (p = 0,0008) та ортофосфатів (p = 0,001) в ротовій рідині. У дітей обох групи не було виявлено суттєвих змін рівня sIgA. Висновки: впровадження комплексу профілактичних заходів із застосуванням препарату ремінералізуючої дії сприяло покращанню гігієни ПР, підвищенню вмісту мінеральних складових ротової рідини, однак суттєво не вплинуло на рівень sIgA.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.661.210.221 + Р128.387

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69917 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Афанасьєв Д. Є. 
Одонтологічні ефекти іонізуючого випромінювання (огляд) = Odontological effects of ionizing radiation (review) / Д. Є. Афанасьєв, С. Ф. Любарець // Проблеми радіац. медицини та радіобіології : зб. наук. пр. - 2020. - Вип. 25. - С. 18-55. - Бібліогр.: 185 назв. - укp.

Одонтологічні ефекти впливу іонізуючого випромінювання (ІВ) як результат радіотерапії, наслідок аварій на підприємствах ядерної енергетики та промисловості, у разі індивідуального професійного опромінення тощо варті суттєвої уваги на засадах радіаційної медицини і радіаційної безпеки. Мета роботи - проаналізувати й узагальнити клінічні та експериментальні дані стосовно одонтологічних радіаційних ефектів. Об'єкт дослідження: патологічні зміни твердих тканин зубів, пульпи, пародонту, слизової оболонки порожнини рота і щелеп внаслідок впливу ІВ. Здійснено пошук у реферативних медико-біологічних базах даних PubMed/MEDLINE, Google Scholar, наукових бібліотеках відповідних джерел наукової інформації. Радіобіологічні ефекти ІВ внаслідок його прямої та непрямої дії проявляються протягом усього періоду одонтогенезу та формування лицьового скелету. Експериментальні та клінічні дані (діти і дорослі) свідчать про зростання ризику виникнення карієсу; зниження больового порогу та васкуляризації пульпи зуба, її фіброз та атрофію; порушення функціонування пародонту, що зумовлює високу ймовірність втрати зубів. Зміни активності остеобластів і цементобластів зубного періосту та остеобластів альвеолярного паростка у поєднанні з порушенням кровообігу внаслідок загибелі ендотеліальних клітин, гіалінізації, тромбозу та облітерації судин зумовлюють зростання ризику остеорадіонекрозу щелеп. Дітям, які зазнали пренатального опромінення внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС, притаманна передчасна зміна зубів. Погіршення стану тканин пародонта, ранній розвиток гострого й ускладненого перебігу карієсу зубів характерний для дітей та дорослих, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи. Висновки: узагальнено дані щодо наслідків променевого впливу за різних умов на зачатки зубів, їх формування і прорізування в експерименті і клінічних умовах, а також - щодо одонтологічних радіаційних ефектів у дорослих осіб. Охарактеризовано стан зубів осіб, постраждалих внаслідок аварії на ЧАЕС. Розуміння і врахування радіобіологічних одонтологічних ефектів необхідні під час планування, підготовки і проведення локальної променевої терапії та розробки стандартів радіаційної безпеки і заходів захисту професійно працюючих осіб і населення у випадку ймовірних радіаційних аварій на підприємствах ядерної енергетики та промисловості.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р361.3 + Р365 + Р126

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69917 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Любарець С. Ф. 
Стан гігієни порожнини рота у дітей з порушеннями формування зубів, постраждалих внаслідок аварії на ЧАЕС = Oral hygiene in children with disturbances in tooth formation who were affected as a consequence of the ChNPP accident / С. Ф. Любарець, О. В. Камінський, Т. Ф. Любарець, Д. Є. Афанасьєв, Г. І. Шаповалова, О. В. Савичук // Проблеми радіац. медицини та радіобіології : зб. наук. пр. - 2020. - Вип. 25. - С. 478-489. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р361 + Р733.665.621.050

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69917 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
10.

Любарець С. Ф. 
Порушення формування зубів та їх ускладнення у дітей: діагностика, лікування, профілактика : автореф. дис. ... д-ра мед. наук : 14.01.22 / С. Ф. Любарець; Національний медичний університет імені О. О. Богомольця. - Київ, 2019. - 40 c. - укp.

Представлено теоретичне узагальнення та нове вирішення актуального науково-практичного завдання сучасної стоматології, яке полягає у підвищенні ефективності діагностики, лікування та прогнозування порушень формування зубів та профілактики їх ускладнень у дітей шляхом наукового обґрунтування та розробки комплексу лікувально-профілактичних заходів з урахуванням впливу чинників місцевої і загальної дії та комплексу медико-організаційних заходів, як підгрунтя для диспансерного нагляду дитячих контингентів. Найвищу розповсюдженість порушень формування зубів діагностовано у дітей Північного регіону України – 36,30 %. Встановлено високу розповсюдженість карієсу зубів як ускладнення порушень формування зубів залежно від віку обстежених. Розроблено та впроваджено алгоритми діагностики, лікування порушень формування зубів та профілактики їх ускладнень у дітей, створено "Протокол надання медичної допомоги дітям з молярно-різцевою гіпомінералізацією емалі". Розроблено комплекс медико-організаційних заходів, що рекомендований до впровадження в медичних установах України.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.661.210.221

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА439630 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського