Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (3)Книжкові видання та компакт-диски (5)
Пошуковий запит: (<.>A=Лютий Р$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 12
Представлено документи з 1 до 12

      
Категорія:    
1.

Лютий Р. В. 
Формувальні суміші і процеси виготовлення точних виливків за моделями, що витоплюються : Автореф. дис... канд. техн. наук / Р. В. Лютий; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". - К., 2006. - 21 c. - укp.

Визначено теоретичні залежності теплової взаємодії металу з керамічною формою. Виведено наближену формулу для розрахунку тривалості кристалізації виливка. Теоретично обгрунтовано необхідний рівень міцності керамічних форм з рідким склом і алюмофосфатами за умов високих температур. Розкрито принципи фізико-хімічної взаємодії кремнеземистих та алюмосилікатних речовин з низькомодульним рідким склом, результатом чого є розширення інтервалу робочих температур керамічних сумішей. Визначено залежності впливу взаємодії комбінованого наповнювача у складах фосфатних і гіпсових керамічних сумішей на якість виливків. Запропоновано диференційний термогравіметричний аналіз як підставу для визначення режимів прожарювання ливарних форм з високоміцним гіпсом.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К616.35-1 + К612.25-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА343848 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Дробязко В. М. 
Ливарна гідравліка : навч. посіб. / В. М. Дробязко, А. М. Фесенко, Р. В. Лютий, М. А. Фесенко; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т", Донбас. держ. машинобуд. акад. - Краматорськ : ДДМА, 2010. - 108 c. - укp.

Розглянуто важливі, як для теорії, так і для практики ливарного виробництва, гідравлічні та супутні процеси, пов'язані з розливанням рідкого металу, заповненням порожнини ливарної форми та рухом металу по її каналах. Наведено методи розрахунку основних параметрів, що грунтуються на основних законах гідравліки, приклади розв'язання задач. Сформульовано завдання для самостійного вирішення та контрольні питання для самоконтролю та перевірки знань.

Рассмотрены важные, как для теории, так и для практики литейного производства, гидравлические и сопутствующие процессы, связанные с разливом жидкого металла, заполнением пустоты литейной формы и движением металла по ее каналам. Приведены методы расчета основных параметров, которые базируются на основных законах гидравлики, примеры решения задач. Сформулированы задания для самостоятельного решения и контрольные вопросы для самоконтроля и проверки знаний.


Індекс рубрикатора НБУВ: К61-11 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА732108 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Дорошенко С. П. 
Російсько-українсько-англо-німецький термінологічний словник з ливарного виробництва : близько 20 000 слів і словосполучень / С. П. Дорошенко, А. М. Фесенко, Р. В. Лютий, О. А. Чайковський, Г. Лойбе, М. А. Фесенко, М. М. Федоров; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т" (НТУУ "КПІ"), Донбас. держ. машинобуд. акад. (ДДМА). - Краматорськ : ДДМА, 2012. - 597 c. - Бібліогр.: с. 597. - укp. - рус. - англ. - нім.

Словник містить близько 20 000 слів і словосполучень з ливарного виробництва та суміжних галузей знань, пов'язаних з ливарництвом. Словник доповнений багатьма термінами з новітніх технологій та устаткування, яких не мають попередні словники. Значну увагу приділено дієсловам, прикметникам і дієприкметникам як складникам термінів, що дуже рідко зустрічаються в технічних і загальних словниках.


Індекс рубрикатора НБУВ: К3 я212 + К61 я212 + Ш12-434:К

Рубрики:

Шифр НБУВ: СО31325 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Кочешков А. С. 
Кафедрі ливарного виробництва НТУУ "КПІ" - 90 років / А. С. Кочешков, В. А. Гнатуш, Р. В. Лютий // Металл и литье Украины. - 2015. - № 10. - С. 3-9. - укp.

Описано історію кафедри ливарного виробництва Національного технічного університету України "КПІ" з моменту заснування до сучасності. Увагу приділено досягненням колективу кафедри за останні 10 років. Висвітлено інформацію про завідувачів кафедри та найбільш відомих її співробітників. Наведено дані про сучасну організацію навчального процесу, можливості одержання освіти за 3-ма спеціалізаціями. Описано основні наукові здобутки співробітників, найбільш відомі монографії та навчальні посібники, теми сучасних наукових досліджень. Наведено інформацію про видатних випускників кафедри та про головні досягнення її студентів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ж.р(4УКР)3 г

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14585 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Кеуш Д. В. 
Вплив атомно-кристалічних характеристик на процеси синтезу фосфатних зв'язувальних компонентів / Д. В. Кеуш, Р. В. Лютий // Металл и литье Украины. - 2015. - № 10. - С. 26-29. - Бібліогр.: 4 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л242 + К612.1-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14585 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
6.

Кочешков А. С. 
Парк Національного технічного університету - музей під відкритим небом / А. С. Кочешков, Р. В. Лютий, В. А. Клименко // Металл и литье Украины. - 2015. - № 10. - С. 40-47. - укp.

Наведено опис унікальної експозиціюї художнього литва, присвяченого історичним постатям Національного технічного університету України "КПІ". Експозиція, яка складається із понад 20-ти литих скульптур і дощок, постійно виставлена на території університету на Алеї слави. Всі пам'ятники унікальні тим, що вони виготовлені безпосередньо в університеті, на кафедрі ливарного виробництва чорних і кольорових металів. Наведено пояснення навчальних майстрів кафедри щодо деяких секретів технології виготовлення художніх виробів із металу. Висвітлено біографічні дані видатних діячів науки, пам'ятники яким встановлені на території парку.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ж.е(4УКР) л61

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14585 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Лютий Р. В. 
Дослідження процесів зміцнення стрижневих сумішей з ортофосфорною кислотою і алюмовмісними матеріалами різного класу / Р. В. Лютий, М. В. Тишковець, Д. В. Люта // Фізика і хімія твердого тіла. - 2020. - 21, № 1. - С. 176-184. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: К612.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26618 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
8.

Тишковець М. В. 
Фізико-хімічні основи використання фосфатів натрію у ливарному виробництві / М. В. Тишковець, Р. В. Лютий, Д. В. Люта, О. І. Шейко // Фізика і хімія твердого тіла. - 2020. - 21, № 4. - С. 756-763. - Бібліогр.: 33 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: К612.1-32

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26618 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
9.

Лютий Р. В. 
Дослідження процесів тверднення стрижневих сумішей з фосфатними зв'язувальними компонентами, в тому числі для адитивного формування / Р. В. Лютий, В. С. Дорошенко, М. В. Тишковець // Метал та лиття України. - 2021. - 29, № 1. - С. 61-69. - Бібліогр.: 16 назв. - укp.

Представлено результати дослідження динаміки тверднення і фізико-механічних властивостей піщаних стрижневих сумішей з фосфатними зв'язувальними компонентами при додаванні до цих сумішей рідких хімічних реагентів різної природи. Зв'язувальними компонентами у сумішах є фосфати кремнію, алюмінію, калію та натрію, які утворюються внаслідок взаємодії ортофосфорної кислоти із оксидами або неорганічними солями, які містять вказані елементи. Стрижневі суміші містять екологічно безпечні та недефіцитні компоненти, забезпечують високу якість виливків із різних ливарних сплавів. За умови теплового зміцнення вони є придатними для виготовлення складних стрижнів. Адитивні технології виготовлення ливарних стрижнів, які активно розвиваються, передбачають зокрема пошарове (до 1 мм) нанесення формувального матеріалу плюс максимально швидке зміцнення кожного шару. В такому разі хімічні реагенти, які проявляють підвищену активність до компонентів піщано-фосфатної суміші та не дають змоги здійснити процес перемішування, можуть розглядатися як перспективні затверджувачі миттєвої або швидкої дії. Досліджено дії 30 різних органічних та неорганічних хімічних реагентів на властивості 8 стрижневих сумішей та показано, що деякі із них дійсно забезпечують швидке поверхневе тверднення. При цьому вони не призводять до зміцнення зразків по всьому об'єму навіть після тривалої витримки протягом декількох днів. Наведені результати загальної міцності (при стисканні у МПа) і поверхневої міцності (обсипаємість у %) зразків показують, що з тридцяти досліджених хімічних реагентів лише дві суміші перспективні для удосконалення за параметрами живучості та терміну зміцнення як холоднотвердні суміші для простих стрижнів та стрижнів середньої складності. При цьому установлені ефекти швидкого поверхневого тверднення у ряді композицій є основою для подальшого розроблення адитивної технології на їх основі.


Індекс рубрикатора НБУВ: К612.3-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14585 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
10.

Лютий Р. В. 
Зв'язувальні матеріали для ливарних форм і стрижнів: проблеми і перспективи / Р. В. Лютий, В. Ю. Селівьорстов, В. Г. Іванов, М. М. Ямшинський // Метал та лиття України. - 2022. - 30, № 2. - С. 72-82. - Бібліогр.: 72 назв. - укp.

Представлено розширений аналітичний огляд більшості відомих зв'язувальних компонентів (ЗК) для виготовлення ливарних форм і стрижнів. Формувальні та стрижневі суміші складають найбільші обсяги вантажопотоків у ливарних цехах, які значною мірою перевищують обсяги виробництва литва. З екологічної точки зору, ці матеріали представляють найбільшу небезпеку, яка полягає у виділеннях шкідливих та токсичних газових продуктів під час виготовлення форм та їх заливання, а також у поступовому забрудненні екосистем відпрацьованими сумішами. Вимоги щодо підвищення якості литва, забезпечення задовільних екологічних показників, доступності та вартості матеріалів були передумовами зростання або зменшення обсягів використання різних ЗК у різні історичні періоди. З метою порівняльного аналізу ЗК у роботі наведено загальновідомий комплекс вимог до них та визначено відповідність різних матеріалів цим вимогам. Також побудовано хронологічну схему використання ЗК та їх відносної поширеності у технологіях литва з початку ХХ ст. до цього часу. Проведено грунтовний аналіз найбільш вагомих наукових здобутків та технологічних рішень, які супроводжували використання різних ЗК. На основі цієї інформації пояснено причини появи та усунення цих матеріалів із технологій ливарного виробництва. Зроблено прогнозні припущення щодо використання усіх відомих матеріалів протягом наступного десятиріччя. Виявлено, що основною тенденцією буде поступове витіснення піщано-смоляних сумішей та заміна їх більш екологічними, які можуть базуватися не тільки на раніше відомих, але й на створених у майбутньому нових матеріалах. На основі проведеного аналізу установлено наукову та технологічну проблему світового масштабу, яка полягає в необхідності створення екологічних ЗК із високим рівнем функціональних властивостей для ливарного виробництва.


Індекс рубрикатора НБУВ: К612.1-32

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14585 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
11.

Лютий Р. В. 
Регулювання властивостей піщано-глинястих формувальних сумішей добавками фосфатів натрію / Р. В. Лютий, М. М. Федоров, М. А. Фесенко, Д. В. Люта // Нові матеріали і технології в металургії та машинобуд. - 2023. - № 2. - С. 38-45. - Бібліогр.: 17 назв. - укp.

Мета роботи - вивчення впливу добавок фосфатів натрію на властивості оборотної піщано-глинястої суміші в сирому і сухому стані для підвищення якості виливків із залізовуглецевих і алюмінієвих сплавів. Методи дослідження. Використано оборотну формувальну суміш на основі кварцового піску та каолінової глини. Досліджено вплив трьох добавок (триполіфосфат натрію, гексаметафосфат натрію та пірофосфат натрію) в кількості від 0,5 до 2,0 %. Визначено властивості: вміст глинястої складової, міцність, газопроникність, обсипаємість, текучість, формувальність, ущільнювальність суміші - за стандартними методиками. Отримані результати. Досліджено ефективні добавки для забезпечення можливостей багаторазового використання оборотних формувальних піщано-глинястих сумішей. Особливу увагу приділено регулюванню властивостей суміші в сухому стані, оскільки це питання на сьогодні значно менше досліджено. З цією метою вперше використано фосфати натрію, які виробляються хімічною промисловістю в достатній кількості. Як матеріали, які впливають на властивості суміші в цілому, їх раніше не розглядали. Наукова новизна. Вперше встановлено позитивний вплив добавок фосфатів натрію на фізико-механічні властивості оборотних піщано-глинястих сумішей (міцність та обсипаємість). Цей вплив проявляється в тому, що вказані добавки сприяють незначному покращенню властивостей у сирому стані і дуже значному покращенню цих властивостей в сухому стані. На важливі технологічні властивості (текучість, ущільнювальність, формувальність) вплив практично відсутній. Практична цінність. За результатами проведених експериментів рекомендовано використовувати добавки триполіфосфату або гексаметафосфату натрію в кількості від 0,5 до 1,0 % для значного покращення властивостей піщано-глинястих ливарних форм у сухому стані. Використання цих добавок усуває появу поверхневих дефектів у литих деталях із алюмінієвих та залізовуглецевих сплавів.


Індекс рубрикатора НБУВ: К612.1-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16166 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
12.

Шаповалов В. О. 
Поглинання азоту сталлю 04Х18Н10 при плазмово-дуговій плавці під шлаком системи CaO - AlVB2DOVB3D / В. О. Шаповалов, В. Г. Могилатенко, Р. В. Лютий, Р. В. Козін // Сучас. електрометалургія. - 2023. - № 4. - С. 35-43. - Бібліогр.: 24 назв. - укp.

Азот як легувальний елемент сталі є сильним аустенізатором та істотно впливає на механічні властивості сталей різного класу. Для легування азотом доцільно використовувати газові фази, а інтенсифікувати процес можливо використанням висококонцентрованих джерел енергії, наприклад, плазми. Одними з визначальних факторів легування металу є парціальний тиск азоту та температура процесу. Складно знайти роботи, які стосуються азотування металевих розплавів при плазмово-шлаковому процесі. Наведено експериментальні дані щодо кінетики розчинення та розчинності азоту в сталі 04Х18Н10. Одержані математичні моделі розчинення азоту при плазмовій плавці мають високу значимість, про що свідчать відповідні коефіцієнти детермінації. При парціальному тиску азоту над розплавом менше 0,1 атм температура в межах 1823 - 2323 К практично не впливає на вміст азоту в сталі, а при більшому парціальному тиску вміст азоту в сталі зменшується зі зростанням температури. Оцінено температуру розплаву в умовах експерименту як 2385 К. Визначено, що коефіцієнт розподілу азоту між металом і шлаком при парціальному тиску азоту до 1 атм змінюється слабко та становить 1,1 - 1,2.



Шифр НБУВ: Ж24340 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського