Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (1)Книжкові видання та компакт-диски (1)
Пошуковий запит: (<.>A=Лінійчук Н$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 2
Представлено документи з 1 до 2

      
Категорія:    
1.

Лінійчук Н. В. 
Визначення залишкових кількостей тетрациклінів у продуктах тваринного походження / Н. В. Лінійчук // Біологія тварин. - 2012. - 14, № 1. - С. 668-672. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Наведено дані щодо розробки методики визначення залишкової кількості препаратів групи тетрациклінів у продуктах тваринного походження за допомогою методу високоефективної рідинної хроматографії (ВЕРХ) та методу рідинної хроматографії з використанням мас-спектрометричного детектора (РХ/МС/МС). Проведено порівняльний аналіз методик різних лабораторій з використанням РХ/МС/МС. Перевірено ефективність методики визначення препаратів групи тетрациклінів у продуктах тваринного походження на прикладі тестового матеріалу FAPAS, який досліджували на наявність залишкової кількості препаратів групи тетрациклінів, таких як тетрациклін, окситетрациклін, хлортетрациклін, доксициклін.


Індекс рубрикатора НБУВ: П817.13 в + Р123.85

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23570 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Лінійчук Н. В. 
Санітарно-гігієнічна оцінка продуктів забою курчат-бройлерів за застосування енрофлоксацину : автореф. дис. ... канд. вет. наук : 16.00.09 / Н. В. Лінійчук; Національний університет біоресурсів і природокористування України. - Київ, 2021. - 23 c. - укp.

Вперше в Україні проведено оцінку придатності методу з визначення енрофлоксацину у м'ясі, крові та посліді курчат-бройлерів відповідно до Рішення Комісії 657/2002/ЄС. Проаналізовано результати державного моніторингу антибактеріальних речовин в Україні за 2013 – 2019 роки. За досліджуваний період виявлено два позитивних результати в яйцях, що містили залишковий вміст енрофлоксацину. Із досліджених проб м'яса курчат бройлерів у 74,4 % проб було виявлено залишковий вміст енрофлоксацину, який не перевищував МДР. Зазначено, що випоювання курчатам-бройлерам енрофлоксацину в терапевтичній концентрації не впливає на їх клінічний стан. Не виявлено впливу енрофлоксацину на прирости живої маси курчат-бройлерів дослідних груп, проте встановлено збільшення показників забійного виходу курчат на 14 добу після випоювання препарату. За хімічними показниками м'ясо курчат-бройлерів дослідної групи було свіжим. Проте за реакцією з купруму сульфатом, аміаком, солями амонію м'ясо курчат-бройлерів дослідної групи на 14 добу після застосування енрофлоксацину на 4 добу його зберігання було сумнівної свіжості. Найвищий вміст енрофлоксацину, у разі його застосування, було визначено у шкірі, м'язах крил, стегнах. Впродовж всього терміну проведення досліду виявлено високий вміст енрофлоксацину у крові та посліді. М'язи та шкіра курчат-бройлерів, які мали високий вміст енрофлоксацину, за токсико-біологічною оцінкою були лаботоксичними і мали низьку біологічну цінність, проте за мікробіологічними показниками м'ясо відповідає вимогам чинних в Україні нормативно-правових актів. Показано, що застосування енрофлоксацину курчатам-бройлерам не вплинуло на рівень та видовий склад мікрофлори у м'язах птиці. Під час проведення гістологічних досліджень виявлено мікроскопічні зміни в усіх м'язах курчат-бройлерів дослідної групи.


Індекс рубрикатора НБУВ: П817.111

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА448570 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського