Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (1)Книжкові видання та компакт-диски (6)
Пошуковий запит: (<.>A=Макатьора Д$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 3
Представлено документи з 1 до 3

      
Категорія:    
1.

Ковальов Ю. А. 
Інженерна та комп'ютерна графіка : навч. посіб. : для студентів ден. та заоч. (дистанц.) форм навчання для спец.: "Професійна освіта", "Технологія легкої промисловості", "Прикладна механіка", "Галузеве машинобудування", "Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка", "Метрологія та інформаційно-вимірювальна техніка", "Електроніка" / Ю. А. Ковальов, Д. А. Макатьора; Київ. нац. ун-т технологій та дизайну. - Київ : КНУТД, 2016. - 282 c. - Бібліогр.: с. 275-276 - укp.

Подано матеріали до трьох курсів: "Нарисна геометрія", "Інженерна графіка", "Комп’ютерна графіка". Наведено теоретичні основи типової програми з інженерної та комп'ютерної графіки й надано запитання та графічні задачі до кожної теми, а також методичні настанови до розв'язання типових задач. Викладено поняття перерізу багатогранника площиною загального положення, побудови натуральної величини перерізу та перерізу тіла обертання проекціювальною площиною.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ж11 я73 + З970.631 я73 + В181.19 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА807668 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Макатьора Д. А. 
Параметричний синтез робочих органів машини поздовжнього різання взуттєвих матеріалів : автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.05.10 / Д. А. Макатьора; Київський національний університет технологій та дизайну. - Київ, 2020. - 23 c. - укp.

Присвячено параметричному синтезу робочих органів машини поздовжнього різання взуттєвих матеріалів з метою підвищення продуктивності, зменшення енергетичних витрат на процес поздовжнього різання взуттєвих матеріалів. Доведено, що використання ножа з односторонньою формою заточування дає змогу знизити силу опору просуванню розділених деталей порівняно з двосторонньою формою заточування леза ножа. Отримано аналітичні залежності для визначення конструктивних параметрів пристрою для регулювання місця установки кромки леза ножа. Аналітично доведено, що використання ножа з дугоподібною формою заточування зменшує розпірне зусилля і сили тертя під час різання. Отримано аналітичні залежності для розрахунку геометричних параметрів рифленого ножа з односторонньою формою заточування. Визначено мінімальний діаметр транспортуючих валиків у базовій конструкції машині, а також з об’єднаним нижнім транспортуючим валиком та завантажувальним пристроєм. Отримано аналітичні залежності для визначення конструктивних параметрів машини. Досліджено вплив різниці коефіцієнтів тертя між матеріалом деталі та стрічкою транспортера на конструктивні параметри завантажувального пристрою. Експериментально підтверджено достовірність отриманих аналітичних заложенностей для визначення конструктивних параметрів машин з односторонньою формою заточуванням леза ножа, розбіжність між результатами становила до 10 %. Експериментально визначено погоне зусилля різання для мікропористої, монолітної гуми та повсті. Експериментальними дослідженнями підтверджено достовірність аналітичних даних, щодо використання ножа з дугоподібною формою заточування та рифленого ножа з односторонньою формою заточування, які відповідно на 14 % та 8,6 % знижують сили опору просуванню деталі під час поздовжньго різання порівняно з ножем з односторонньою формою заточування. Розроблено нові конструкції машин поздовжнього різання взуттєвих матеріалів, отримано математичні залежності для розрахунку їх конструктивних параметрів, та метод діагностики технологічного рівня виробничих процесів підприємства, який дає змогу реалізувати інноваційно-технологічні перетворення на рівні підприємства.


Індекс рубрикатора НБУВ: М550.1-5-02

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА445804 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Макатьора Д. А. 
Вдосконалення машини повздовжнього різання деталей низу взуття : автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.05.10 / Д. А. Макатьора; Київський національний університет технологій та дизайну. - Київ, 2019. - 23 c. - укp.

З використанням результатів досліджень обґрунтовано раціональне значення тиску початку нагнітання азоту у пласт (0,29 - 0,31 від початкового пластового тиску) і раціональне відношення радіусу зони розміщення видобувних свердловин до радіусу початкового контуру газоносності (0,56 - 0,59). Для умов неперервного і циклічного нагнітання азоту у виснажений газовий поклад із зупинкою і без зупинки видобувних свердловин у циклі нагнітання азоту отримано раціональне значення ступеня компенсації поточного видобутку газу нагнітанням азоту. Теоретичними дослідженнями обґрунтовано кількість та розміри (діаметр та довжина) перфораційних каналів залежно від проникності пласта. З використанням результатів досліджень впливу ступеня зниження коефіцієнтів фільтраційних опорів привибійної зони пласта А і В на дебіт газу обводненої газової свердловини та кінцевий коефіцієнт газовилучення отримано раціональне значення ступеня зниження коефіцієнтів фільтраційних опорів привибійної зони пласта А і В. Удосконалено методику розрахунку параметрів газліфтної експлуатації обводнених газових свердловин в умовах роздільного припливу у свердловину газу і води та подальшого їх спільного руху разом із газліфтним газом у насосно- компресорних трубах, яка дозволяє вибрати раціональний діаметр колони насосно- компресорних труб та оцінити значення дебіту пластового газу і витрати газліфтного газу. Розроблено удосконалені технології підвищення газовилучення з виснажених газових покладів витісненням з пористого середовища залишкового природного газу азотом та інтенсифікацією припливу газу до вибою свердловин. Апробовано технології підвищення газовилучення з виснажених покладів шляхом витіснення залишкового газу азотом та інтенсифікації припливу газу до вибою видобувних свердловин в умовах погіршення стану привибійної зони пласта для умов конкретних покладів.


Індекс рубрикатора НБУВ: М550.13-5-02

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА443204 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського