Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (2)
Пошуковий запит: (<.>A=Малачівська-Данчак М$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

      
Категорія:    
1.

Малачівська-Данчак М. П. 
Конструювання соціальних проблем у дискурсивних практиках сучасного українського суспільства : автореф. дис. ... канд. соцiол. наук : 22.00.01 / М. П. Малачівська-Данчак; Харк. нац. ун-т ім. В.Н. Каразіна. - Харків, 2014. - 23 c. - укp.

Проаналізовано соціологічні підходи до розуміння соціальних проблем у конструкціоністській перспективі. Вперше запропоновано трактування соціальної проблеми як соціального конструкту, який виникає в результаті синтезу дискурсивних і недискурсивних елементів у процесі реагування суспільних суб'єктів і носіїв ідентичності на складні соціальні умови. Досліджено специфіку конструювання соціальних проблем у контексті дискурсивних практик на політико-ідеологічному рівні та на рівні масової свідомості. За способом конструювання соціальних проблем у політичних дискурсивних практиках виділено такі типи конструювання: "природне конструювання", "обумовлена актуалізація", конструювання "за ключовим питанням" та "видовищне конструювання". Обгрунтовано, що залежно від цілі функціонування у політичних дискурсивних практиках, соціальні проблеми можуть виконувати такі типи ролей: інтеграційна / дезінтеграційна роль, роль наснаження / демотивації, роль формування позитивного іміджу / негативного іміджу, роль легітимації / делегітимації. За результатами емпіричної верифікації запропонованої теоретичної моделі конструювання соціальних проблем виокремлено дискурсивні та поведінкові практики. Виявлено, що дискурсивні практики, перебуваючи у діалектичних взаємовідносинах з поведінковими практиками самоорганізації та патерналізму формують соціальні практики сегрегації та консолідації.


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*325.81

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА405986 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського