Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (1)Книжкові видання та компакт-диски (10)
Пошуковий запит: (<.>A=Малярова В$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 6
Представлено документи з 1 до 6

      
Категорія:    
1.

Малярова В. О. 
Тактико-криміналістичні та процесуальні основи пошуку та затримання злочинця : Автореф. дис... канд. юрид. наук : 12.00.09 / В. О. Малярова; Нац. ун-т внутр. справ. - Х., 2005. - 19 c. - укp.

Наведено алгоритм пошуку невідомого злочинця. Стосовно його особистості виділено криміналістично значущі групи властивостей: соціально-демографічні, морально-динамічні, анатомо-морфологічні, біологічні, які можуть бути використані для пошуку та наступного ототожнення. Запропоновано поняття криміналістичної інформації про злочинця, його пошукового портрета. Удосконалено класифікацію матеріальних слідів злочину, що передбачає урахування їх суті, механізму утворення й результатів взаємодії. Запропоновано певну послідовність слідчо-експертного аналізу місця події. Розглянуто історичний вітчизняний і закордонний досвід використання гіпнорепродукції під час розслідування злочинів. Визначено умови, цілі, слідчі ситуації та розроблено критерії проведення гіпнорепродукції зі свідком, потерпілим й форми її фіксації. Проаналізовано погляди вчених стосовно затримання та зроблено висновок, що затримання злочинця має двоїсту природу та повинно розглядатися як міра процесуального примусу та слідча дія, що проводиться для отримання доказів під час захоплення злочинця на місці злочину. Розглянуто основні положення тактики затримання злочинця, наведено класифікацію типових слідчих ситуацій затримання, проаналізовано їх особливості та відповідні їм комплекси тактичних прийомів й оперативно-розшукових заходів. Розроблено прийоми проведення тактичної комбінації "Затримання злочинця на місці злочину" під час розслідування вимагання, незаконного обігу наркотиків. Запропоновано використання технічних засобів, зокрема відеозапису як об'єктивних засобів фіксації затримання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х894.9(4УКР)2 + Х893.9(4УКР)5

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА338134 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Малярова В. О. 
Розслідування злочинів проти моральності у сфері статевих стосунків: теорія та практика : монографія / В. О. Малярова; ред.: С. М. Гусаров ; Харк. нац. ун-т внутр. справ. - Х. : Диса плюс, 2013. - 419, [1] c. - Бібліогр.: с. 383-[420] - укp.

Розглянуто комплекс теоретичних і практичних питань формування та реалізації методики розслідування злочинів проти моральності у сфері статевих стосунків. На підставі узагальнення судово-слідчої практики, досвіду розслідування та із залученням різних методів наукового аналізу визначено закономірності побудови методики, її зміст і місце у системі наукового забезпечення та супроводження правоохоронної діяльності. Розглянуто засоби підвищення ефективності застосування відповідних теоретико-прикладних конструктів у контексті вимог нового кримінально-процесуального законодавства.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х893.9(4УКР)8 + Х894.9(4УКР)3

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА775602 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Судова медицина та психіатрія : навч. посіб. / В. В. Кікінчук, С. М. Лозова, В. О. Гусєва, С. О. Книженко, В. О. Малярова, Т. П. Матюшкова, Т. А. Орлова, О. М. Пешенко, Т. І. Савчук, Р. Л. Степанюк, Д. В. Сімонович, В. О. Приходько; Харків. нац. ун-т внутр. справ. - Харків : Харків. нац. ун-т внутр. справ, 2019. - 183 c. - Бібліогр.: с. 171-177 - укp.

Викладено основні теоретичні положення судової медицини та судової психіатрії, а також практичні рекомендації з використання спеціальних медичних і психіатричних знань під час досудового розслідування. Висвітлено питання судової травматології. Подано інформацію про особливості ушкоджень тупими предметами, ушкодження від пострілу із вогнепальної зброї, види й ознаки трупних явищ і їх значення для виконання завдань розслідування, правила огляду трупа.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р81 я73-1 + Р648 я73-1 + Х893.9(4Укр)413.1 я73-1 + Х893.9(4УКР)413.2 я73-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА839406 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Малярова В. О. 
Проблеми відшкодування шкоди, заподіяної корупційним злочином / В. О. Малярова, Т. І. Савчук // Держава та регіони. Сер. Право. - 2020. - № 2. - С. 154-159. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.

Протягом останніх десятиліть вся світова спільнота стикається з новими викликами, які зумовлені різними факторами й обставинами. Корупційні скандали стали невід'ємною частиною новинних стрічок. Можна спостерігати деяке "звикання" суспільства до тих чи інших проявів корупції. Корупційні злочини завдають відчутної, а іноді й непоправної, шкоди не тільки окремим громадянам, а й цілим державам. Це однаковою мірою стосується і розвинених економік, і держав зі слабкою й не стабільною економікою. У роботі розглянуто проблеми, з якими стикаються практичні працівники правоохоронних органів під час розслідування злочинів, пов'язаних із корупційними проявами. Високий рівень корупції в Україні є дуже серйозною перешкодою для проведення реформ у багатьох галузях і сферах діяльності держави. Про це зазначають численні міжнародні та громадські організації. Корупція в Україні є масштабною та багаторівневою. Це одна з головних проблем нашої держави, яка потребує першочергового вирішення, адже наносить непоправну шкоду як державі взагалі, так і конкретним особам зокрема. Водночас уваги потребують ті корупційні дії, які містять ознаки злочинів та призводять до колосальних матеріальних збитків. Характер заподіяної шкоди є досить специфічним адже, вчиняючи корупційний злочин, особа заподіює не лише матеріальну шкоду але й підриває авторитет держави загалом. Корупціонер опосередковано може навіть спричинити моральну й фізичну шкоду життю і здоров'ю конкретної людини, залежно від виду корупційного злочину та сфери, в якій він вчиняється своїми злочинними діяннями. Установлення шкоди, заподіяної корупційним правопорушенням, є трудомістким тривалим процесом і здійснюється слідчими, прокурорами та детективами протягом усього процесу розслідування з використанням усіх передбачених законом передбачених законом засобів. Для встановлення шкоди зазвичай аналізують різні документи. Ті, що використовувалися корупціонером під час учинення злочину; ті, в яких відображуються спричинені збитки; ті, які регулюють діяльність службовця тощо. Зазвичай необхідно використання спеціальних знань у формі судових експертиз, вид яких залежить від сфери, у якій вчинений корупційний злочин. У даній роботі розглянутмо проблеми встановлення та відшкодування завданої корупційним злочином шкоди, як одного із пріоритетних завдань розслідування.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)127.4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23244/пр. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Домедична підготовка : навч. посіб. / В. В. Кікінчук, С. О. Книженко, Т. І. Савчук, Т. А. Орлова, Т. В. Ганжа, В. А. Гусєва, В. О. Малярова, Т. П. Матюшкова, Р. Л. Степанюк, Т. Ф. Безсонна; Харківський національний університет внутрішніх справ. - Харків : ХНУВС, 2021. - 175 c. - Бібліогр.: с. 168-172 - укp.

Висвітлено загальні питання порядку, прийомів і засобів надання домедичної допомоги постраждалим особами, які не мають медичної освіти та першими прибувають на місце події.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р35,3 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА852018 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Малярова В. О. 
Теоретичні основи формування та реалізації методики розслідування злочинів проти моральності у сфері статевих стосунків : автореф. дис. ... д-ра юрид. наук : 12.00.09 / В. О. Малярова; Харківський національний університет внутрішніх справ. - Харків, 2014. - 40 c. - укp.

У роботі здійснено комплексний криміналістичний аналіз проблем формування та реалізації методики розслідування злочинів проти моральності у сфері статевих стосунків. Надано криміналістичне визначення цих злочинів та здійснено їх криміналістичну класифікацію.Визначено наукові передумови формування методики розслідування злочинів проти моральності у сфері статевих стосунків. Окреслено систему елементів та охарактеризовано сучасні підходи до аналізу криміналістичної характеристики названих злочинів. Систематизовано та проаналізовано способи вчинення, особу злочинця і потерпілого, обстановку, засоби, знаряддя і слідову картину злочинів проти моральності у сфері статевих стосунків. Проаналізовано проблеми етапізації процесу розслідування і побудови тактичних завдань розслідування цих злочинів. Систематизовано обставини, що підлягають встановленню під час розслідування названих злочинів. Досліджено організаційні основи і тактику планування розслідування злочинів проти моральності у сфері статевих стосунків, визначено типові слідчі ситуації та розглянуто проблеми алгоритмізації розслідування цих злочинів. Проаналізовано проблеми виявлення і розкриття названих злочинів, а також взаємодії слідчих і оперативних працівників при їх розкритті та розслідуванні. Визначено специфіку проведення окремих слідчих дій в ході розслідування злочинів проти моральності у сфері статевих стосунків. Визначено криміналістичні засоби і методи подолання протидії розслідуванню, а також досліджено діяльність слідчого з профілактики злочинів проти моральності у сфері статевих відносин.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х894.9(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА453667 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського