Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (1)Книжкові видання та компакт-диски (2)
Пошуковий запит: (<.>A=Маньківська О$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 8
Представлено документи з 1 до 8

      
Категорія:    
1.

Гаркавенко В. В. 
Вплив тонічного больового стискання дистального суглоба пальця руки на потужність різних діапазонів частотного спектра електроенцефалограми людини / В. В. Гаркавенко, А. В. Горковенко, О. П. Маньківська, А. М. Шевко, О. І. Костюков // Фізіол. журн. - 2005. - 51, № 2. - С. 8-16. - Бібліогр.: 18 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е70*739.221.4 + Е70*739.177.52*715.3в73

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26810 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
2.

Гаркавенко В. В. 
Вплив холодового подразнення пальців кисті на спектрально-когерентні характеристики ЕЕГ людини / В. В. Гаркавенко, О. П. Маньківська, Т. Г. Омельченко, А. В. Горковенко, А. М. Шевко // Нейрофизиология. - 2008. - 40, № 3. - С. 268-270. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Результати дослідження змін ЕЕГ у людей під впливом холодового подразнення пальців кисті показали, що такі зміни істотно залежали від умов холодового тестування (у стані рухового спокою або під час виконання довільних циклічних рухів пальцями другої кисті). За умов рухового спокою охолодження призводило здебільшого до посилення дельта-активності, тоді як під час виконання довільних рухів воно зумовлювало також зростання потужності коливань альфа1- і бета1-діапазонів. Структура змін коефіцієнтів когерентності під дією охолодження також залежала від умов холодового тестування (у стані спокою або під час рухів). Таким чином, вплив тонічного холодового подразнення на взаємодію де- та синхронізуючих систем мозку та взаємозв'язки різних зон кори мозку змінювався за умов реалізації рухової функції.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е70*739.177.52*715.3в73

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж61875 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Маньківська О. П. 
Зміни показників ЕЕГ людини, пов'язані з контрольованим больовим подразненням та статичним напруженням м'язів : автореф. дис... канд. мед. наук / О. П. Маньківська; НАН України. Ін-т фізіології ім. О.О.Богомольця. - К., 2007. - 22 c. - укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е70*739.221.4 + Е70*739.177.52*715.3 в73

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА351337 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Маньківська О. П. 
Вплив стимуляції бета-адренорецепторів на імпульсну активність нейронів сенсомоторної кори кота при виконанні умовного рефлексу / О. П. Маньківська // Нейрофизиология. - 2011. - 43, № 3. - С. 269-272. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

З використанням позаклітинного відведення імпульсної активності пірамідних нейронів сенсомоторної кори кота під час виконання умовного рефлексу досліджено вплив мікроіонофоретичної аплікації агоніста beta2-адренорецепторів метапротеренолу та антагоніста beta-адренорецепторів пропранололу на частоту цієї імпульсації. Аплікація пропранололу призводила до посилення як фонової, так і викликаної імпульсної активності. Дія метапротеренолу проявлялась у незначному посиленні фонових розрядів, помітному підвищенні частоти викликаної імпульсації та збільшенні латентних періодів імпульсних реакцій. Висловлено припущення, що норадренергічні проекції в кору великих півкуль посилюють нейронну активність через активацію beta2-адренорецепторів та пригнічують її, діючи в основному через beta1-адренорецептори. Такі ефекти впливу синаптично активних речовин, очевидно, слід брати до уваги під час лікування неврологічних захворювань, а саме епілепсії, нейродегенеративних захворювань, психоемоційних порушень, що супроводжуються емоційними та когнітивними розладами.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*739.177.52 + Р627-29

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж61875 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Маньківська О. П. 
НАДФН-діафоразна активність у вентральному розі спинного мозку котів при гострому м'язовому запаленні / О. П. Маньківська, А. В. Мазниченко, Н. О. Пількевич, В. О. Майський, О. В. Власенко, О. В. Довгань // Фізіол. журн.. - 2015. - 61, № 6. - С. 46-52. - Бібліогр.: 19 назв. - укp.

Мета дослідження - виявлення змін НАДФН-діафоразної (НАДФН-д) активності в поперековому відділі (L6/L7) спинного мозку у котів з унілатеральним гострим запаленням mm. gastrocnemius-soleus, викликаним внутрішньом'язовими ін'єкціями карагінану. Ефект однобічного запалення цього м'яза проявлявся в зростанні кількості НАДФН-д-реактивних нейронів як з іпси-, так і з контралатерального боків спинного мозку у проміжній (VII шар; 17,62 +- 2,7 та 20,67 +- 3,3) та медіальній (VIII шар; 7,3 +- 1,9 та 6,0 +- 2,1 відповідно) зонах вентральних рогів. Реєстрували також зниження кількості активованих клітин на іпсилатеральному боці в межах "ділянки навколо центрального каналу" (X шар). Виявлено посилення НАДФН-д реактивності у вентральних рогах з обох боків спинного мозку котів при унілатеральному м'язовому запаленні, а також наведення такої реактивності (контралатерально) в крупних мультиполярних нейронах, локалізованих у дорсальній частині проміжної сірої речовини. Передбачається, що за гострого м'язового запалення пластичні зміни в різних пластинах дорсальних і вентральних рогів активують процеси розгальмування внаслідок збільшення кількості НАДФН-д-реактивних нейронів у глибоких шарах сірої речовини вентральних рогів спинного мозку.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р418.4-29

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26810 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Маньківська О. П. 
Структури мозку щурів, які забезпечують вегетативні рефлекси, пов'язані з реалізацією мотивованих оперантних рухів / О. П. Маньківська, О. В. Власенко, О. Є. Маєвський, І. В. Верещака, Т. В. Бузика, В. О. Майський, А. В. Мазниченко // Нейрофизиология. - 2017. - 49, № 6. - С. 441-449. - Бібліогр.: 32 назв. - укp.

Досліджено зміни рівнів Fos-імунореактивності та НАДФН-діафоразореактивності у вегетативних ядрах та катехоламінергічних (КА) групах клітин стовбура мозку у щурів, що реалізовували оперантні їжодобувні рухи передньою кінцівкою. Fos-імунореактивність у медулярних ядрах автономної нервової системи (Sol, IRt, CVL/ RVL) таких щурів була помітно більшою у порівнянні з контролем. За подібних умов активувалася також значна частина мотонейронів у вегетативних моторних ядрах блукаючого нерва (10, Amb і RAmb). У вказаних моторних ядрах розташовувалися Fos-імунреактивні (Fos-ip-) нейрони великого діаметра. Отже, у перебігу сесій оперантних їжодобувних рухів у щурів розвиваються інтенсивні автономні реакції, тісно пов'язані з реалізацією моторної програми. Експресія білка c-Fos у КА-нейронах стовбура мозку тварин за умов виконання оперантних рухів суттєво посилювалася (з домінуванням на контралатеральному боці). У стовбурових КА-групах A5 та A6 (LC/SC) спостерігалася найбільша кількість Fos-ip-нейронів у порівнянні з контрольними значеннями. Вказані клітинні групи включають у себе, головним чином, норадренергічні нейрони, які є головними джерелами низхідних гальмівних входів до грудних і поперекових інтермедіолатеральних симпатичних ядер спинного мозку. Таким чином, автономна нервова система за розглянутих умов може прямо впливати на функціювання м'язових веретен, пропріоцепторів та, в результаті, на реалізацію моторної програми.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*739.175*043

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж61875 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Шаповал Л. М. 
NO-ергічний контроль функції кровообігу у довгастому мозку щурів з експериментальним геміпаркінсонізмом за умов тривалого цілодобового освітлення / Л. М. Шаповал, Б. С. Коп'як, О. В. Дмитренко, В. О. Майський, О. П. Маньківська, В. Ф. Сагач // Фізіол. журн.. - 2016. - 62, № 6. - С. 50-59. - Бібліогр.: 29 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р627.7-322.12

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26810 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
8.

Маньківська О. П. 
Вплив продукції NO на Fos-імунореактивність у катехоламінергічних нейронах стовбура мозку щурів при реалізації мотивованих оперантних рухів / О. П. Маньківська, О. В. Власенко, В. О. Майський, А. В. Мазниченко // Фізіол. журн.. - 2019. - 65, № 1. - С. 26-33. - Бібліогр.: 23 назв. - укp.

Досліджено зміни рівня Fos-імунореактивності у зонах локалізації катехоламінергічних (КА) нейронних груп стовбура мозку щурів при реалізації оперантних їжодобувних рухів за умов нормального функціонування системи нейрональної синтази оксиду азоту (nNOS) та її пригнічення селективним блокатором 7-нітроіндазолом (7-NI). Слід відмітити посилення с-Fos-експресії переважно у КА-нейронах груп А1 довгастого мозку, А5 і А6 варолієвого моста та А7 середнього мозку. У клітинних групах А5, А6 та А7 була зареєстрована найбільша кількість Fos-імунореактивних (Fos-ir) нейронів порівняно з контрольними значеннями з домінуванням Fos-імунореактивності на контралатеральному боці мозку. Припущено, що активація КА-нейронів стовбура мозку за умов реалізації моторної програми може бути пов'язана з посиленням гальмівних симпатоадреналових впливів на м'язові веретена та пропріоцептори та змінами периферичного судинного тонусу. Це свідчить про пряме включення вегетативних механізмів у модуляцію моторики під час реалізації твариною оперантних рухів. Попереднє введення селективного блокатора nNOS 7-NI призводило до подальшого росту Fos-імунореактивності у нейронах вищезазначених КА-груп. Найбільша кількість Fos-ір-клітин була зареєстрована у групі А5 з вираженим контралатеральним домінуванням. Така тенденція була характерною і для нейронних груп А6 та А7. Отже, за допомогою імуногістохімічного дослідження експресії ядерного білка c-Fos показано, що модуляція продукції NO може впливати на активність нейронних мереж стовбура мозку та спинного мозку, задіяних у регуляції рухових актів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*739.177.541.75

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26810 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського