Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (1)Книжкові видання та компакт-диски (1)
Пошуковий запит: (<.>A=Мартовлос А$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 5
Представлено документи з 1 до 5

      
Категорія:    
1.

Годована О. І. 
Клінічна та мікробіологічна оцінка методу фотофорезу з гелевою композицією Повіхондрогексизол у комплексному лікуванні гінгівіту та пародонтиту / О. І. Годована, А. І. Мартовлос, О. В. Годований // Новини стоматології. - 2014. - № 4. - С. 22-28. - Бібліогр.: 16 назв. - укp.

Мета роботи - провести клінічну та мікробіологічну оцінку фотофорезу з гелевою композицією Повіхондрогексизол у лікуванні захворювань пародонта, виконати математичний розрахунок оптимального дозування та тривалості процедури. Здійснили клінічне і параклінічне обстеження та комплексне лікування 76 пацієнтів. В основній групі у комплексному лікуванні застосували метод фотофорезу з гелевою композицією Повіхондрогексизол. У контрольній групі для порівняння проводили аплікації гелю Метродент. До та після лікування виконвано мікробіологічні дослідження. Антимікробну дію зразків гелевих композицій перевіряли методом визначення величини зон затримання росту пародонтопатогенних бактерій на поживних середовищах. Оптимальне співвідношення медикаментозного складу гелевої композиції Повіхондрогексизол, що містить повідон-йод, метронідазол і хлоргексидину біглюконат, зумовило посилений антибактеріальний ефект, а наявність хондроїтину сульфату в поєднанні з лазерним випромінюванням забезпечила покращання процесів загоєння у тканинах ясен, оптимізацію репаративних можливостей кісткової тканини. Встановлено ефективність запропонованого способу фотофорезу завдяки клінічним та мікробіологічним даним, що надає підстави використовувати його у клінічній практиці.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р661.210.122-52 + Р661.220.111-52

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15068 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Мартовлос А. І. 
Фізико-фармакотерапевтична стимуляція остеогенезу як метод стабілізації ортодонтично переміщених зубів у ретенційний період. Експериментальне дослідження / А. І. Мартовлос // Новини стоматології. - 2014. - № 3. - С. 91-95. - укp.

Мета - експериментально вивчити вплив лазерного випромінювання у поєднанні з гелем на основі хондроїтину (фотофорез) на репаративні процеси кісткової тканини з метою скорочення термінів ретенційного періоду ортодонтичного лікування та вірогідності зменшення розвитку рецидиву. Встановили ефективність запропонованого підходу для досягнення оптимального рівня репаративного остеогенезу кістки альвеолярних відростків завдяки використанню низькоінтенсивного лазерного випромінювання у поєднанні з фармакотерапією гелю на основі хондроїтину.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р665.621.050 + Р668.5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15068 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Годована О. І. 
Дослідження пародонтопротекторного впливу глікозаміногліканів і визначення біометричних критеріїв ефективності / О. І. Годована, А. І. Мартовлос, О. В. Годований, О. Ю. Ключівська, Р. Стойка // Новини стоматології. - 2016. - № 2. - С. 72-77. - Бібліогр.: 17 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р665.633.040-29 + Р661.2-52

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15068 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
4.

Мартовлос А. І. 
Оптимізація стабілізації клінічних результатів ортодонтичного лікування зубощелепних аномалій фармакологічною корекцією та фотофорезом з гелевою композицією "Повіхондрогексизол" у дорослих пацієнтів / А. І. Мартовлос, О. В. Годований // Соврем. стоматология. - 2018. - № 3. - С. 86-89. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.

Лікування ортодонтичних аномалій і деформацій становить актуальну проблему сучасної стоматології. Після лікування нормалізована форма й функція зубощелепної системи здатні зберегтися за умови рівноваги кісткових структур альвеолярних відростків на клітинному рівні, тобто при утворенні так званої "кісткової ретенції". Мета дослідження - обгрунтування переваг поєднаного впливу лазерного фотофорезу з гелевою композицією та остеотропного препарату на основі глікозаміногліканів (ГАГ) на оптимізацію остегенезу кісткової тканини скелетних кісток і кістки альвеолярних відростків щелеп, зокрема в ретенційний період ортодонтичного лікування. У дослідженні взяли участь 110 хворих (17 - 40 років) з ортодонтичною патологією на тлі генералізованого пародонтиту початкового та I ступенів важкості. У першій підгрупі хворих (70 осіб) у ретенційний період застосували відпрацьовану схему, що включала ретейнер, моноблокові двощелепні армовані ретенційні капи, курси лазерного фотофорезу гелевою композицією "Повіхондрогексизол" і призначення препарату "Терафлекс". У другій підгрупі (20 осіб) після активного ортодонтичного лікування фіксували ретейнери, призначали препарат "Терафлекс" та місцево - аплікацію гелю "Метродент". У третій підгрупі (20 осіб) проводилась фіксація ретейнерів і місцево - аплікацію гелю "Метродент". Ефективність лікування оцінювали рентгенологічно, методами ультразвукової денситометрії та ехоостеометрії. Процедури лазерного фотофорезу в поєднанні із призначенням Терафлексу в першій підгрупі найкраще сприяли оптимізації остеорепаративних процесів у кістковій тканині скелету та кістці альвеолярних відростків щелеп, що підтверджено рентгенологічно даними ультразвукової денситометрії (через 6 міс. - 90,23 % та через 12 міс. - 94,42 %, що наближалось до показників контрольної інтактної групи - 98,79 %, у порівнянні з показниками до лікування - 73,88 %) та ехоостеометрії (до лікування час проходження ультразвуку становив 17,98 +- 0,12 мкс, а через 6 і 12 міс. - 14,16 +- 0,24 та 15,08 +- 0,18 мкс у порівнянні з контрольною групою - 12,98 +- 0,11 мкс). Висновок: запропонований спосіб оптимізації стабілізації клінічних результатів ортодонтичного лікування зубо-щелепних аномалій фармакологічною корекцією ретенційного періоду остеотропним препаратом "Терафлекс" у поєднанні з лазерним фотофорезом з гелевою композицією "Повіхондрогексизол" на основі ГАГ у молодих і дорослих пацієнтів виявився найбільш ефективним.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р668.5 + Р665.62

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16391 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Мартовлос А. І. 
Клінічно-експериментальне обгрунтування стабілізації результатів ортодонтичного лікування зубощелепних аномалій у хворих із генералізованим пародонтитом : автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.22 / А. І. Мартовлос; Львівський національний медичний університет імені Данила Галицького. - Львів, 2020. - 22 c. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р668.5 + Р665.633 + Р661.210.112

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА445215 Пошук видання у каталогах НБУВ 


 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського