Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (3)Книжкові видання та компакт-диски (7)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>A=Масюк О$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 9
Представлено документи з 1 до 9

      
Категорія:    
1.

Свеженцов А. И. 
Основы полноценного кормления свиней / А. И. Свеженцов, П. П. Антоненко, О. В. Масюк, О. В. Яновская, Л. Г. Перетятько, Л. И. Яценко, В. Г. Рядчиков, В. В. Щеглов; Днепропетр. аграр. ун-т. - Д. : Арт-Пресс, 2000. - 359 c. - Библиогр.: 66 назв. - рус.

Обобщены последние достижения науки и передового опыта по организации полноценного кормления свиней. Дана характеристика основных кормовых средств Украины, нормы питательных веществ. Освещены особенности энергетического питания молодняка свиней при включении в рационы соевого мяса, нетрадиционных жмыхов и шрот, пищевых отходов, молочной сыворотки, рыбного фарша, силосованных кормов, а также роль клетчатки и лигнина в организме животных. Рассмотрены вопросы профилактики болезней, вызванных погрешностями в кормлении свиней.


Індекс рубрикатора НБУВ: П65-455,021

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА600093 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Масюк О.  
Педагогічні умови формування у молодших школярів ціннісного самоставлення / О. Масюк // Педагогіка, психологія та мед.-біол. пробл. фіз. виховання і спорту. - 2007. - № 2. - С. 66-68. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Розглянуто проблему вивчення педагогічних умов формування у молодших школярів ціннісного самоставлення як відношення самого до себе як до цінності. Дослідження проблем виховання та навчання дитини, створення умов для успішного її саморозвитку й самореалізації є важливою й актуальною педагогічною проблемою.

Рассмотрена проблема изучения педагогических условий формирования у младших школьников ценностного самоотношения как отношения к самому себе как к ценности. Исследования проблем воспитания и обучения ребенка, создания условий для успешного его саморазвития и самореализации является важной и актуальной педагогической проблемой.

The paper is devoted to a problem of study of pedagogical requirements of shaping at younger schoolboys of the valuable self-attitude as attitudes to as to worth. Examinations of problems of education and education of the child, building of requirements for his successful self-development and self-realization is the important and actual pedagogical problem.


Ключ. слова: педагогіка, молодший школяр, цінність, виховання, розвиток
Індекс рубрикатора НБУВ: Ч421.328 + Ч421.331.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69411 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Масюк О.  
Міфологеми соціального партнерства / О. Масюк // Політ. менеджмент. - 2008. - № 2. - С. 101-109. - Бібліогр.: 22 назв. - укp.

Проаналізовано основні передумови створення міфів про соціальне партнерство. Означену проблему розглянуто з точки зору впливу міфів на якість втілення механізму партнерства в сучасних суспільних відносинах. Описано місце патерналізму в ефективному функціонуванні соціального партнерства в сучасному суспільстві.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф043.12 + Ф041

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24488 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Масюк О. П. 
Патерналізм як об'єкт соціально-філософської рефлексії : Автореф. дис... канд. філософ. наук / О. П. Масюк; Запоріз. нац. ун-т. - Запоріжжя, 2006. - 17 c. - укp.

Виявлено та проаналізовано категоріальний ряд, що відображає зміст патерналізму у процесі суспільного розвитку. З'ясовано суть механізму його взаємодії з партнерством у сучасних суспільних відносинах, а також особливості відображення цих проявів у суспільній свідомості. Установлено детермінанти оптимізації взаємодії "патерналізм - партнерство", які передбачають стимулювання процесів реорганізації конструкцій обміну ресурсами життєдіяльності та підтримку репрезентації моделі організації суспільних відносин на основі партнерства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*333 + Ю6*622 + Ф043.12

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА344847 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Масюк О. М. 
Формування оцінної діяльності молодших школярів у процесі навчання : Автореф. дис... канд. пед. наук : 13.00.09 / О. М. Масюк; Харк. нац. пед. ун-т ім. Г.С.Сковороди. - Х., 2005. - 23 c. - укp.

На підставі аналізу теоретичних джерел розглянуто суть оцінної діяльності, її функції, види та форми її організації у навчальному процесі, визначено шляхи формування оцінних умінь школярів. Розроблено, обгрунтовано та експериментально перевірено технологію формування даної діяльності молодших школярів, яка передбачає формування мотиваційно-цільового, змістовно-операційного й рефлексивного її компонентів, для кожного з яких передбачено етапи проектування, організації та регулювання, а також корекції. Для створення оцінних ситуацій у процесі навчання розроблено контрольно-діагностичні та навчально-діагностичні завдання. Доведено, що поетапна робота щодо формування оцінної діяльності молодших школярів у процесі навчання сприяє підвищенню рівня її структурної повноцінності, позитивним змінам у сформованості компонентів, а також збільшенню кількості учнів, у яких достатньо розвинута компетентність й продуктивність оцінювання, посилюється мотивація й ініціатива здійснення оцінювання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч421.221

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА334792 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Гелюх Є. П. 
Досвід впровадження фінансування на основі результатів у практику надання послуг хворим на туберкульоз / Є. П. Гелюх, Н. М. Каменська, О. І. Масюк, С. А. Філіппович // Туберкульоз, легеневі хвороби, ВІЛ-інфекція. - 2018. - № 1. - С. 69-74. - Бібліогр.: 4 назв. - укp.

Мета роботи - описати впровадження пілотного проекту "Фінансування на основі результатів для забезпечення контрольованого лікування хворих на туберкульоз (ТБ) на амбулаторному етапі" у Одеському регіоні та оцінити його ефективність. У дослідження введено 422 хворих на чутливий ТБ та 60 - на хіміорезистентний ТБ (ХРТБ), які одержували контрольоване лікування в межах Проекту "Фінансування на основі результатів для забезпечення контрольованого лікування хворих на ТБ на амбулаторному етапі (Проект) в Одеському регіоні. Результати лікування пацієнтів з чутливим ТБ 1 - 2-ї когорти 2017 р. (140 осіб), які завершили курс, було враховано для оцінки ефективності моделі. МБФ "Альянс громадського здоров'я" за фінансової підтримки Глобального фонду для боротьби зі СНІДом, ТБ та малярією впроваджував пілотний проект "Фінансування на основі результатів для забезпечення контрольованого лікування хворих на ТБ" шляхом залучення фахівців ЦПМСД. Головна мета Проекту - відпрацювати нову для України модель фінансування контрольованого лікування хворих на ТБ на амбулаторному етапі для орієнтування медичних працівників ЦПМСД на кінцеві результати і зменшення відривів від лікування та поліпшення його ефективності. Висновки: у межах згаданого Проекту забезпечено контрольоване амбулаторне лікування 422 хворих на ТБ та 60 хворих на мультирезистентний ТБ шляхом залучення фахівців центрів первинної медико-санітарної допомоги. Середня вартість контрольованого амбулаторного 6-місячного курсу лікування хворого на ТБ на базі центрів у межах Проекту становила 2288 грн, на хіміорезистентний - 2652 грн. Фінансова мотивація на основі результатів є незначною, але ефективним методом заохочення фахівців центрів первинної медико-санітарної допомоги для надання послуг хворим на ТБ/ХРТБ. Зазначена модель фінансування лікувальних закладів надає змогу для переходу на амбулаторні пацієнт-орієнтовані моделі лікування ТБ/ХРТБ із досягненням ефективних результатів лікування. Проект продемонстрував спроможність щодо забезпечення високої ефективності лікування хворих на ТБ (92,9 %). Пілотована модель впровадження фінансування на основі результатів у практику надання послуг хворим на ТБ на базі центрів первинної медико-санітарної допомоги може створити суттєвий базис для загальної стратегії забезпечення сталості програм протидії ТБ, що сприятиме досягненню цілей Глобальної стратегії ВООЗ із протидії ТБ "Покласти край туберкульозу".


Індекс рубрикатора НБУВ: Р11(4УКР)285.4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100471 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Лісовець О. 
Історичні віхи та перспективи розвитку наукового гербарію Дніпровського національного університету імені Олеся Гончара (DSU) / О. Лісовець, О. Масюк // Вісн. Львів. ун-ту. Сер. біол.. - 2018. - Вип. 78. - С. 111-114. - Бібліогр.: 3 назв. - укp.

Гербарій Дніпровського національного університету (DSU) засновано одночасно з ним у 1918 р. Наразі він являє собою колекцію судинних рослин у кількості близько 100 тис. гербарних аркушів. Його складовими частинами є іменні гербарні колекції відомих українських флористів І. Акінфієва, О. Гроссгейма, Ю. Прокудіна, ексикати Herbarium Florae Rossicae, збори зі степової зони України, Криму та Кавказу. Наявні автентичні зразки видових і внутрішньовидових таксонів злаків, описаних Ю. Прокудіним на початку минулого століття. Третина гербарних колекцій зберігається у спеціальних гербарних металевих шафах угорського виробництва, інша частина - в металевих шафах із висувними шухлядами. Гербарні матеріали DSU є документальною науковою основою під час написання флористичних зведень, визначників, дисертацій і складання списків рідкісних видів регіону. Фонди наукового гербарію DSU потребують подальшого опрацювання: монтування, профілактичних робіт по боротьбі зі шкідниками, нумерації гербарних аркушів, складання повного електронного каталогу та підготовки відповідних документів для надання колекції DSU статусу Національного надбання України.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е5 е(4УКР) л613

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж28852/б. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Масюк О. П. 
Феномен соціального сподівання : автореф. дис. ... д-ра філос. наук : 09.00.03 / О. П. Масюк; Запорізький національний університет. - Запоріжжя, 2020. - 34 c. - укp.

Присвячено концептуалізації феномену соціального сподівання в контексті побудови проекції майбутнього, яка сприяє націленості суб'єкта суспільних відносин на конструктивне й взаємовигідне співіснування. Здійснено обґрунтування концепту соціального сподівання як домінуючої сенситивно-ноетичної моделі перспективної діяльності суб'єкта суспільних відносин. Проаналізовано наявні практики соціального сподівання в українському суспільстві та вплив цієї проекції на оптимізацію діяльності суб'єкта його розвитку. У ній передбачено необхідність дотримання співмірності відображення суспільства у зазначеній проекції з реальними соціальними процесами. Надано пропозиції щодо подальших досліджень з означеної проблематики.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*3

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА446123 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
9.

Масюк О. 
Аксіологічний вимір концепту душі у філософських працях Памфіла Юркевича / О. Масюк // Humanitarian Vision. - 2021. - 7, № 2. - С. 35-40. - Бібліогр.: 40 назв. - укp.

Проаналізовано бачення взаємодії серця та розуму відомого українського філософа і педагога П. Юркевича. Стверджується, що П. Юркевич є творцем аксіосфери, яка відповідала тодішнім європейським стандартам співжиття та є актуальною тепер. Наголошується на ціннісній складовій філософської рефлексії П. Юркевича і важливості концепту душі як носія ціннісних основ розвитку духовності людини у суспільстві. Концепт душі тлумачиться як взаємодія серця та розуму. Така взаємодія необхідна для встановлення гармонійних відношень між людиною та людиною, людиною та суспільством, людиною та Богом. Адже серце - це своєрідний ціннісний фільтр, а розум виконує роль інструменту інтенціональної активності у сфері цінностей, причетність до якої уможливлює справжній розвиток суспільства. Зазначено, що така рефлексія базується на ціннісно-ідеалістичних здобутках континентальної філософії, зокрема німецького ідеалізму та романтизму. Використано репрезентацію, інтерпретацію та аналіз як операції пізнання, за допомогою яких вдалося відтворити цілісну картину аксіосфери П. Юркевича та довести її значущість для формування ціннісних пріоритетів для сучасної доби.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю3(4УКР)51-578.94 - Юркевич, П.Д.

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж101312 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського