Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (1)Книжкові видання та компакт-диски (13)
Пошуковий запит: (<.>A=Матвєєв А$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 10
Представлено документи з 1 до 10

      
Категорія:    
1.

Рибак І. В. 
Історія України у проблемному викладі, в особах, термінах, назвах і поняттях : Навч. посіб.-комент. для студ. вищ. навч. закл. / І. В. Рибак, А. Ю. Матвєєв. - 2-е вид., доповн. - Хмельниц. : ТОВ НВП "Евріка", 2004. - 200 c. - Бібліогр.: с. 194-197. - укp.

Висвітлено питання історії України з найдавніших часів до сьогодення. Проаналізовано особливості виникнення державності у слов'ян, а також суспільно-політичного устрою Київської Русі. Розглянуто суть внутрішньої та зовнішньої політики Української козацької держави, незалежної України.

Освещены вопросы истории Украины с древнейших времен до настоящего времени. Проанализированы особенности возникновения государственности у славян, а также общественно-политического устройства Киевской Руси. Рассмотрена сущность внутренней и внешней политики Украинского казацкого государства, независимой Украины.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА658022 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Рибак І. В. 
Трагічний перелом. Колективізація і розкуркулення на Поділлі та Південно-Східній Волині / І. В. Рибак, А. Ю. Матвєєв; Ін-т історії України НАН України. - Кам'янець-Поділ. : "Абетка", 2001. - 139 c. - Бібліогр.: С.124-137. - укp.

Висвітлено історію колективізації та розкуркулення одноосібних господарств Поділля та Південно-Східної Волині. Розглянуто питання утвердження воєнно-комуністичних принципів у селі. Проаналізовано типологію антиколгоспних виступів у Поділлі та Волині.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)614-2 + Т3(4УКР)61-49

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА615871 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Матвєєв А. В. 
Вапняковий нанопланктон на межі крейди та палеогена Східного Перітетіса : Автореф. дис... канд. геол. наук: 04.00.09 / А. В. Матвєєв; НАН України. Ін-т геол. наук. - К., 2000. - 20 c. - укp.

Вивчено розрізи п'яти районів Східного Перітетіса - північно-східної Африки, Криму, північних окраїн Донбасу, Кавказу та Закавказзя, Східного Прикаспію. Вперше проведено зональне членування за показниками навявності нанопланктону для окремих районів. Перевірено надійність віддаленої кореляції за допомогою нанофосилій. Встановлено біогеографічну зональність для маастрихту. Підтверджено різку зміну комплексів нанопланктону на межі крейди та палеогену, визначено можливі причини даного явища. Монографічно описано 51 вид маастрихтського та палеоценового нанопланктону.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е0*820*801.631.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА312246 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Матвєєв А. Ю. 
Колективізація і розкуркулення селян Поділля та Південно-Східної Волині (друга половина 20-х - середина 30-х років ХХ ст.) : автореф. дис... канд. іст. наук : 07.00.01 / А. Ю. Матвєєв; Чернів. нац. ун-т ім. Ю.Федьковича. - Чернівці, 2009. - 18 c. - укp.

Вперше у історіографії зроблено висновок, що у подільському та східноволинському селі не склалося матеріальних, політичних, психологічних передумов для переходу селян на колгоспно-радгоспну систему ведення сільського господарства. Зазначено, що суцільна колективізація у регіоні у своєму розвитку пройшла три етапи і тривала з листопада 1929 до середини 1930 - х рр., супроводжувалася розкуркуленням та депортацією селян. Встановлено, що селянство краю чинило опір колективізації та розкуркуленню, в арсеналі якого були активні та пасивні форми боротьби. Відмічено, що для його придушення було використано терор, зокрема голодовий, який на Поділлі вийшов за звичні рамки голодомору 1932 - 1933 рр. і переріс у голод. Виявлено, що за таких умов селянству Поділля і Південно-Східної Волині було нав'язано колгоспно-радгоспну систему ведення сільського господарства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР34)61-205

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА365659 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Матвєєв А. Ю. 
Здійснення насильницької політики розселянювання на Поділлі та Південно-Східний Волині (друга половина 20 - перша половина 30-х рр. ХХ ст.) : монографія / А. Ю. Матвєєв, І. В. Рибак; Кам'янець-Поділ. нац. ун-т ім. І. Огієнка, Центр дослідж. історії Поділля. - Кам'янець-Подільський : Сисин О.В., 2011. - 196 c. - Бібліогр.: с. 165-192. - укp.

Досліджено процеси колективізації та розкуркулення одноосібних селянських господарств на території Поділля та Південно-Східної Волині у вказаний період з залученням архівних джерел, періодичних видань, споминів, свідотцтв очевидців тих подій. Встановлено, що цілковита колективізація та масове розкуркулення на даних територіях пройшли три етапи. Перший - початковий, який тривав з листопада 1929 р. до березня 1930 р., другий - з весни 1930 р. до літа 1932 р., третій - завершальний, який співпав з голодомором (грудень 1932 р. - середина 1930-х рр.). Зазаначено, що протягом даного часу відбувся радикальний відхід від принципів непу і фактично були ліквідовані економічно стійкі індивідуальні трудові селянські господарства. У ході насильницької колективізації органами влади був застосований безпрецедентний терор у відношенні до селян.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР348)614-205 + Т3(4УКР337)614-205

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА738620 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Новітні проблеми геології : матеріали наук.-практ. конф. пам'яті В. П. Макридіна і присвяч. 100-річчю з дня народж. І. М. Ремізова, 26 - 27 квіт. 2018 р., Харків / ред.: В. А. Пересадько, А. В. Матвєєв, І. В. Височанський; Харків. нац. ун-т ім. В.Н. Каразіна. - Харків : Вид-во Іванченка І.С., 2018. - 162 c. - укp. - рус. - англ.

Висвітлено актуальні проблеми палеонтології, стратиграфії, геології корисних копалин. Розкрито внесок І. М. Ремізова в дослідження четвертинного вулканічного попелу Східної України. Наведено результати ревізії двостулкових молюсків з колекції О. В. Савчинської. Виявлено закономірності зміни ценозу туронських морських остракод. Увагу приділено моделюванню геомеханічних процесів при експлуатації газових родовищ, ролі вуглеводневої флюїдизації у формуванні вугільновуглеводневих формацій, особливостям геохронології антропогенових відкладів Закарпаття. Охарактеризовано мінерально-сировинну базу високосортних скляних та формувальних пісків на території Харківської області.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д3 я431(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА825874 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Освіта і культура Поділля в добу Директорії (грудень 1918 - 1921 рр.) : матеріали Всеукр. наук. іст.-краєзнав. конф., 15 листоп. 2018 р., Хмельницький / ред.: Л. В. Баженов, Ю. І. Блажевич, Н. І. Трішкіна, А. Ю. Матвєєв, О. М. Завальнюк, С. В. Маркова, В. С. Прокопчук, А. Г. Філінюк, О. П. Григоренко, В. Р. Адамський, О. П. Венгер, С. І. Гребінська, С. М. Єсюнін, В. М. Ільїнський, О. Г. Погорілець, О. М. Свідерська, С. О. Семенчук, П. Я. Слободянюк, С. М. Шпаковський; Київ. нац. торг.-екон. ун-т, Нац. спілка краєзнавців України, Кам'янець-Поділ. нац. ун-т ім. І. Огієнка, ГО "Асоц. вчителів сусп. і гуманітар. дисциплін Хмельниччини". - Хмельницький : ХНУ, 2018. - 226 c. - укp.

Увагу приділено питанням, присвяченим сторіччю Української революції (1917 - 1921 рр.) і сторіччю встановлення влади Директорії, зокрема її Кам'янецькому періоду, а також проблемам історіографії, культури, освіти, духовності, економіки й інших аспектів розвитку краю. Проаналізовано роль окремих постатей літературно-мистецької інтелігенції в національному та культурному відродженні України в період Української революції та її вплив на національну свідомість українського народу впродовж наступних історичних періодів. Досліджено вплив політики часів Центральної Ради, Української держави Гетьмана Скоропадського, Директорії УНР на суспільне життя, з'ясовано проблеми, які зачіпали буденне життя простих людей та особливості формування державної політики залежно від зміни влади, визначено характер соціальних процесів на українських теренах у зазначений період. Проаналізовано процес скликання Кам'янецького повітового зібрання наприкінці листопада 1918 р. і розгляд на ньому підготовлених О. Пащенко проектів рішень з освітніх питань. Висвітлено результати археологічних досліджень кам'яної антропоморфної скульптури експедиції Кам'янець-Подільського національного університету ім. І. Огієнка на території літописного Губинського городища в 2016 р. Розкрито позитивні сторони діяльності міського самоврядування м. Вінниця в період 1870 - 1914 рр. Описано діяльність і вплив еліти Поділля на національне відродження України.


Індекс рубрикатора НБУВ: С1(4УКР) я43 + Ч30 в2:Ч11

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА836576 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Матвєєв А. В. 
Вапняковий нанопланктон крейди південного схилу Українського щита та його південного обрамлення : автореф. дис. ... д-ра геол. наук : 04.00.09 / А. В. Матвєєв; НАН України, Ін-т геол. наук. - Київ, 2017. - 40 c. - укp.

Уперше для крейдових відкладів південного схилу Українського щита і його південного обрамлення подано повну характеристику систематичного складу та стратиграфічного положення вапнякового нанопланктону (ВНП). Уперше за єдиною методикою наведені описи всіх виявлених видів ВНП. Уперше, для вітчизняних робіт, наведено зображення всіх видів ВНП, одержаних за допомогою світлового й електронного мікроскопів. Уперше розроблено регіональну стратиграфічну схему для крейдових відкладів південного схилу Українського щита та його південного обрамлення за ВНП, проведено її кореляцію зі схемами тетичної та бореальної областей. Виділено 17 зон (з них 12 уніфікованих для тетичної області) і одні шари з фауною. Обгрунтовано проведення границь крейдової системи півдня України за ВНП. Показано, що дані за нанофосиліями можуть бути використані для проведення границі юра/крейда та крейда/палеоген в тетичній палеопровінції. Розроблено наукову теорію еволюційної зміни систематичного складу ВНП у зв'язку зі зміною загальних палеогеографічних умов басейну, обумовлених, у свою чергу, проявом тектонічних явищ.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д432(45УКР)63-24 + Е12"063"(45УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА427976 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Інженерна геологія (з основами геотехніки) : підруч. : для студентів ВНЗ / В. Г. Суярко, В. М. Величко, О. В. Гаврилюк, В. В. Сухов, О. В. Нижник, В. С. Білецький, А. В. Матвєєв, О. А. Улицький, О. В. Чуєнко; ред.: В. Г. Суярко; Харківський національний університет імені В. Н. Каразіна. - Харків : ХНУ ім. В. Н. Каразіна, 2019. - 294 c. - Бібліогр.: с. 292-293 - укp.

Викладено основи загальної геології, методику та проектування інженерно-геологічних та геотехнічних досліджень, основи динаміки підземних вод. Особливу увагу приділено геодинамічним процесам та їх інженерно-геологічним наслідкам (обвали та осипи, зсуви, суфозія та карст, пливуни, підтоплення, просідання у лесових грунтах, сейсмічні явища, перетворення берегів). Наведено фактори антропогенних (техногенних) процесів та їх інженерно-геологічні наслідки. Увагу приділено механіці грунтів - від класифікації до розрахунку їх напружено-деформованого стану. Окремо розглянуто інженерний захист територій від негативних природних та техногенних явищ, а також інженерно-геологічні дослідження під час проектування та будівництва деяких видів споруд.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д49 я73-1 + Н581.1 я73-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА865111 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Новітні проблеми геології : матеріали наук.-практ. конф. (присвяч. В. П. Макридіну), м. Харків, 02-04 квіт. 2020 р. / ред.: В. А. Пересадько, А. В. Матвєєв, І. В. Височанський, А. І. Лур'є, І. М. Фик, В. Г. Космачов, С. В. Горяйнов, М. С. Кузько, І. М. Самчук, І. В. Колосова, О. Є. Бугаєнко; Харківський національний університет імені В. Н. Каразіна, "Харківська обласна станція юних туристів", комунальний заклад, "Новітні проблеми геології", науково-практична конференція. - Харків : Іванченко І. С., 2020. - 137 c. - Бібліогр. в кінці ст. - укp. - рус. - англ.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д3 я431(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА868223 Пошук видання у каталогах НБУВ 


 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського