Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (1)Книжкові видання та компакт-диски (2)
Пошуковий запит: (<.>A=Матета О$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 2
Представлено документи з 1 до 2

      
Категорія:    
1.

Матета О. А. 
Політична та етнокультурна маргінальність у трансформаційних процесах пострадянської України : автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.02 / О. А. Матета; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. - Х., 2007. - 18 c. - укp.

Досліджено вплив політичної й етнокультурної маргінальності на трансформацію політичного простору пострадянської України. На теоретичному рівні визначено та проаналізовано методологічні підходи щодо вивчення категорій політичної й етнокультурної маргінальності. Проведено комплексне дослідження причин маргіналізації у сучасній Україні. Запропоновано процес політичної маргіналізації розглядати не лише як негативне явище, але й як основу формування позитивного потенціалу для становлення нових політичних структур і відносин у країні, що реформується. Розкрито сутність і специфіку етнокультурної маргінальності в Україні, яка полягає у значному зростанні проявів маргіналізму серед більшості етносів, поглибленні маргінальних тенденцій у зв'язку з активізацією міграційних процесів, медіативним характером України (географічне положення між Заходом і Сходом), що породжує її особливий етнокультурний статус як маргінальної держави. Наведено рекомендації щодо удосконалення механізму управління процесами маргіналізації за умов пострадянської України. Обгрунтовано необхідність розробки за підтримки держави та активної участі різних структур громадянського суспільства консолідувальної програми міжетнічного діалогу на засадах інтеграції та мультикультуралізму з метою об'єднання різних верств населення за принциповими питаннями з обов'язковим урахуванням культурно-історичних особливостей окремих регіонів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф3(4УКР)11 + Ф51(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА335188 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Матета О. А. 
Використання порівняльного методу у викладанні навчальної дисципліни політології / О. А. Матета, О. В. Урін // Освіта та педагогічна наука. - 2012. - № 1. - С. 39-45. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

Розглянуто використання порівняльного методу політології для формування в студентів глибоких політичних знань та вміння застосовувати їх у суспільному житті. Наведено приклади фрагментів порівняльних таблиць, що демонструють особливості використання порівняльного методу під час вивчення політичних учень різних часів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф0 в

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24028 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського