Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (5)
Пошуковий запит: (<.>A=Матюшко М$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 7
Представлено документи з 1 до 7

      
Категорія:    
1.

Матюшко М. Г. 
Зміни м'язового тонусу у хворих на розсіяний склероз / М. Г. Матюшко, Ю. В. Весна // Укр. неврол. журн. - 2009. - № 1. - С. 24-27. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Мета дослідження - визначити особливості змін м'язового тонусу у хворих на розсіяний склероз (РС) та оцінити вплив цих змін на інвалідизацію пацієнтів. Обстежено 92 хворих віком від 17 до 52 років з різними формами РС. Комплексне клінічне обстеження включало: клініко-анамнестичне, неврологічне, клініко-лабораторне та клініко-інструментальне обстеження хворих. Ступінь спастичності визначено за шкалою Ashworth. В обстежених хворих виявлено як гіпертонію м'язів за спастичним типом, так і гіпотонію. У разі цереброспінальної форми РС чітких змін м'язового тонусу в більшості випадків (53,25 %) не відзначено, що пов'язано з одночасним ураженням як пірамідних шляхів, так і мозочка та його зв'язків. Висновки. У 38,04 % хворих на РС спостерігали підвищення м'язового тонусу, у 8,7 % - гіпотонію, у 53,25 % - суттєвих змін м'язового тонусу не виявлено.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р627.016.25-2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25729 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Матюшко М. Г. 
Особливості клінічного перебігу оперізувального герпесу та післягерпетичної невралгії у хворих різного віку / М. Г. Матюшко, О. А. Мяловицька, В. С. Мельник, Л. О. Волевач, Н. М. Ласкаржевська, В. С. Трейтяк // Укр. неврол. журн. - 2011. - № 1. - С. 56-60. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

Мета роботи - вивчити особливості клінічного перебігу оперізувального герпесу (ОГ) в різних вікових групах, визначити частоту розвитку післягерпетичних невралгій та методику лікування пацієнтів із цими захворюваннями. Обстежено 40 хворих з різними формами ОГ, які в 2010 р. проходили лікування в КМКЛ N 4. Вивчено анамнез захворювання, проведено клініко-неврологічне обстеження та консультацію лікаря-інфекціоніста. Огляд хворих здійснено на момент госпіталізації, на 7-му та 14-ту добу захворювання. Особливу увагу приділено динаміці регресування висипки та больового синдрому. Серед 13 осіб працездатного віку в 6 мав місце гангліоніт трійчастого (гассерового) вузла, у 1 хворого - гангліоніт вузла зовнішнього колінця з гострою нейропатією лицьового нерва, у 4 - гангліоніт на шийному рівні та по одному хворому з гангліонітом на грудному та попереково-крижовому рівнях. У 19 пацієнтів другої вікової групи (похилий вік - 61 - 75 років) переважали гангліоніти гассерового вузла. У 2 хворих мали місце гангліоніти шийної локалізації, у 1 - шийно-грудної, у 4 - грудної, у 2 - грудної та поперекової, у 1 - поперекової локалізації. Всі хворі на ОГ віком понад 75 років мали супутню соматичну патологію (ішемічна хвороба серця, гіпертонічна хвороба, дисциркуляторна енцефалопатія). У цій групі герпетичні висипи у 2 хворих локалізувалися на рівні шийних сегментів і у 6 - на шкірі тулуба на рівні грудних сегментів.

Висновки: ОГ трапляється в осіб різних вікових груп. За даними, в 32 % випадків це особи працездатного віку. Найчастіше реєструють ураження гассерового вузла (40 % хворих), гангліоніт вузлів на шийному рівні (22,5 %), на грудному і частково попереково-крижовому рівнях (37,5 %). За наявності вираженого больового синдрому необхідно невідкладно розпочинати специфічну протиневралгічну терапію препаратами карбамазепіну, а у разі ураження гассерового вузла - габапентину для запобігання розвитку хронічної післягерпетичної невралгії, яку реєструють у 47,5 % хворих.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р601.112-3 + Р625.062-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25729 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Матюшко М. Г. 
Токсичні енцефалополінейропатії та енцефаломієлополінейропатії / М. Г. Матюшко, А. М. Влащук, О. В. Костовецький, В. С. Трейтяк // Укр. неврол. журн.. - 2015. - № 2. - С. 69-72. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Мета роботи - вивчити клінічні вияви й особливості перебігу токсичних енцефалопатій, мієлопатій і полінейропатій у хворих, які зловживали алкоголем. В дослідження було залучено 30 хворих з токсичними (алкогольними) енцефало- та енцефаломієлополінейропатіями (ЕМПН), які проходили лікування в неврологічних відділеннях Київської міської клінічної лікарні № 4. Призначено терапію: реосорбілакт, метамакс, нуклео ЦМФ, актовегін, вітаміни групи B, бетасерк, мексидол, нейромідин, пірацетам. Хворі з токсичною ЕМПН до лікування пред'являли скарги на головний біль, запаморочення, зниження пам'яті, порушення сну, слабкість та болі в стопах з порушенням функції ходьби. У неврологічному статусі відзначено інтелектуально-мнестичне зниження (93,7 %), горизонтальний ністагм (75 %), зниження конвергенції (50 %), позитивний симптом Марінеску - Радовича (75 %), нижній в'ялий парапарез (62,5 %), позитивні патологічні ступеневі знаки (25 %), поліневритичний тип чутливих розладів на нижніх кінцівках (93,7 %), вегетативно-трофічні порушення на нижніх кінцівках (100 %). У хворих з токсичною ЕМП скарги були подібними. Крім того, хворі відзначали порушення функції тазових органів: періодичне нетримання сечі (50 %), справжнє нетримання сечі (28,5 %), імперативні позиви до сечовипускання (21,4 %). Неврологічний статус в обох групах суттєво не відрізнявся. Серед хворих з токсичною ЕМПН позитивну динаміку після лікування спостерігали у 62,5 %, серед хворих з токсичною ЕМПН - у 35,7 %. Висновки: тривале вживання спиртних напоїв призводить до ураження як центральної, так і периферичної нервової системи, що виявляється токсичною ЕМПН, мієлопатією та полінейропатією. Консервативне лікування надає незначне покращання, але повного відновлення втрачених функцій не відбувається.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р627-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25729 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Заводнова З. І. 
Клінічні підходи до трактування результатів дослідження вертеброгенної мієлопатії на різних рівнях спинного мозку / З. І. Заводнова, М. Г. Матюшко // Укр. неврол. журн.. - 2017. - № 2. - С. 75-78. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р627.5-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25729 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
5.

Матюшко М. Г. 
Стан зорового аналізатору у хворих на розсіяний склероз : Дис... канд. мед. наук: 14.01.15; 14.01.17 / М. Г. Матюшко; Національний медичний університет імені О. О. Богомольця. - К., 1996. - 158 c. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р67-37 + Р627.016.25-37

Рубрики:

Шифр НБУВ: ДС50461 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
6.

Слюніна Т. Л. 
Проблеми розвитку аудиту та його реформування в Україні / Т. Л. Слюніна, М. М. Матюшко // Бізнес Інформ. - 2021. - № 11. - С. 322-327. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

В умовах розвитку ринкової економіки та реформування бухгалтерського обліку відповідно до міжнародних стандартів аудиторська діяльність в Україні набуває широкого поширення. Питання якості здійснення аудиторської діяльності наразі набуває високої актуальності. Незважаючи на те, що на сьогодні система регулювання аудиторської діяльності наче б повноцінно сформована, існує низка проблем, які ускладнюють процес регулювання суб'єктів ринку аудиту. Тому метою дослідження є аналіз оновлених вимог регулювання аудиторської діяльності та проблем розвитку аудиту в Україні. У процесі дослідження виявлено, що аудит служить надійним способом підтвердження даних фінансової звітності та є одним із важливих видів послуг. Разом із тим установлено, що нині аудиторська діяльність має ряд суперечностей і проблем. Розглянуто основні аспекти регулювання аудиторської діяльності в Україні, особливості сучасного стану ринку аудиту, а також перспективи регулювання аудиту в Україні. Визначено сутність аудиту, особливості методики та організації, його значення для розвитку економіки держави, необхідність його дослідження та реформування. Вивчено сучасний стан ринку аудиторських послуг, нормативно-правові акти, що регулюють питання здійснення аудиторської діяльності й атестації аудиторів, результати контролю за якістю роботи аудиторів та аудиторських організацій. Здійснено аналіз ринку аудиторських послуг в Україні. Простежено вплив на стан аудиту сучасних змін у законодавстві, яке його регулює. Досліджено інші основні проблеми, які виникали та виникають на шляху розвитку аудиторської діяльності протягом її становлення в Україні, виявлено причини їх виникнення. Визначено необхідність вирішення багатьох проблем і проведення значних реформ, які стосуються аудиту в Україні.


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)8

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14572 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Сучасний стан та перспективи економічного розвитку України: теорія, метолодолгія, практика : колект. монографія / О. В. Калініченко, Н. О. Шпак, Г. І. Ковток, А. В. Литвиненко, О. А. Руденко, С. М. Мильніченко, О. С. Бондар, І. Г.В. Братішко, Є. І. Буряк, О. М. Варченко, С. А. Гаркуша, Н. В. Гнєушева , Л. Ю. Гудзинська, С. І. Дем'яненко, Л. І. Дідковська, О. О. Довжик, Р. М. Захарчин, Т. О. Гуренко, С. І. Дерев'янко, А. А. Костякова, Д. Ю. Кретов, Д. Ф. Крисанов, С. О. Кучеркова, М. Л. Лапішко, М. М. Матюшко, М. Л. Павлишин, Ю. В. Поздняков, О. М. Пригодюк, О. А. Руденко, Н. Л. Сапельнікова, Л. А. Сахно, М. М. Свердан, Т. Л. Слюніна, О. В. Ткаченко, І. П. Фоміченко, Ю. В. Хорошун, О. Ю. Червак-Смерічко, В. О. Шашко, А. О. Шмарова, О. А. Шуст; Центр фінансово-економічних наукових досліджень. - Полтава : Астрая, 2023. - 225 c. - Бібліогр.: с. 214-225 - укp.

У колективній монографії викладено особливості управління національною економікою. Висвітлені питання обліку, аналізу і аудиту діяльності підприємств. Визначено основні ризики, що зумовлюють кризи на підприємствах малого бізнесу. Проаналізовано темпи зростання обсягів наданих кредитів банківською системою України. Викладено особливості управління економічною діяльністю підприємств. Проаналізовано сучасні аспекти ефективності діяльності підприємств.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-96

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА867400 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського