Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (2)
Пошуковий запит: (<.>A=Матіящук І$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 5
Представлено документи з 1 до 5

      
Категорія:    
1.

Матіящук І. Г. 
Гіполіпідемічні та плейотропні ефекти терапії симвастатином у хворих на системний червоний вовчак з гіперліпідемією / І. Г. Матіящук, О. Б. Яременко, К. М. Амосова, В. І. Захарова, К. М. Яременко, П. П. Мінченко // Серце і судини. - 2011. - № 1. - С. 79-87. - Бібліогр.: 35 назв. - укp.

Мета роботи - оцінити зміни ліпідного профілю у хворих на системний червоний вовчак (СЧВ) і визначити гіполіпідемічні і плейотропні ефекти терапії симвастатином протягом 6 міс у хворих з гіперліпідемією. Обстежено 100 хворих на СЧВ (90 жінок і 10 чоловіків) віком від 18 до 66 років, з тривалістю хвороби 10 років з I і II ступенями активності захворювання, тривалістю прийому глюкокортикоїдів не менше року. Хворих із дисліпідемією розділено на дві групи: I - 27 пацієнтів, які одержували симвастатин в дозі 40 мг/добу; II - 25 хворих, які не одержували симвастатин. Контрольну групу становили 32 практично здорові особи. Висновки: для хворих на СЧВ в середньому віці 40 років з I - II ступенем активності процесу є характерним розвиток проатерогенних змін ліпідного спектра крові за рахунок підвищення рівнів холестерину ліпопротеїнів низької щільності (ХС ЛПНЩ) (у 83 %), тригліцеридів (ТГ) (у 48 % хворих) та зниження вмісту ХС ліпопротеїнів високої щільності (у 49 %). Порівняно зі здоровими особами, порівнюваними за віком і частотою основних чинників (крім артеріальної гіпертензії) серцево-судинного ризику, гіпер(дис)ліпідемію виявляють у 2,5 разу частіше. У хворих на СЧВ з гіперхолестеринемією додавання до базисної терапії симвастатину в дозі 40 мг/добу протягом 6 міс дає змогу знизити рівень ХС ЛПНЩ на 42 %, загального холестерину - на 28 %, ТГ - на 36 % і досягти цільового рівня ХС ЛПНЩ у 48,1 % хворих. Це асоціюється зі зниженням рівня лабораторних маркерів активності запалення: С-реактивного протеїну - в 2 рази, ШОЕ - на 35 % та ІЛ-6 - на 48 % і супроводжується поліпшенням ендотелійзалежної вазодилатації на 26 % з її нормалізацією.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р603.51-3 + Р252.654

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24454 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Амосова К. М. 
Стан вазорегулювальної функції ендотелію у хворих на системний червоний вовчак залежно від ознак атеросклеротичного ураження артерій і чинники, що на неї впливають / К. М. Амосова, О. Б. Яременко, І. Г. Матіящук, В. І. Захарова, П. П. Мінченко, Н. М. Макомела // Серце і судини. - 2012. - № 3. - С. 46-52. - Бібліогр.: 21 назв. - укp.

Мета роботи - оцінити та порівняти показники вазорегулювальної функції ендотелію у хворих на системний червоний вовчак (СЧВ) залежно від наявності або відсутності ознак атеросклеротичного ураження різних судинних басейнів і визначити незалежні СЧВ-специфічні та неспецифічні чинники, що на неї впливають. Обстежено 100 хворих із діагнозом СЧВ, середній вік яких сягав 40 років, зокрема 90 жінок, з активністю СЧВ I (79,0 %) або II ступеня, тривалістю прийому глюкокортикоїдів не менше року. Критеріями невведення були III ступінь активності СЧВ, швидкість клубочкової фільтрації менше 60 мл/хв, гіпотиреоз. Контрольну групу становили 32 порівнювані за віком і статтю практично здорові особи. Визначено ендотелійзалежну вазодилатацію (ЕЗВД), для діагностики атеросклерозу проведено ультразвукове дуплексне сканування екстракраніальних та артерій нижніх кінцівок, мультиспіральну комп'ютерну томографію коронарних артерій. У всіх обстежених визначено також ЕЗВД у пробі з реактивною гіперемією, ліпідний спектр крові, рівень С-реактивного білка. Незалежні детермінанти ЕЗВД вивчено серед 17 традиційних чинників серцево-судинного ризику і 30 СЧВ-специфічних клінічних і лабораторних показників за допомогою множинного лінійного регресійного аналізу. У 89 % хворих на СЧВ I - II ступеня активності з відносно збереженою функцією нирок реєструють зниження ЕЗВД, яке в середньому становить 32 % і корелює з кількістю уражених атеросклерозом судинних басейнів (за даними дуплексного сканування екстракраніальних артерій та артерій нижніх кінцівок, оцінки кальцифікації коронарних артерій під час мультиспіральної комп'ютерної

томографії). Незалежними детермінантами величини ЕЗВД у хворих на СЧВ є вік, наявність нефриту, поліартриту та синдрому Рейно.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р603.51 + Р410.210.41

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24454 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Амосова К. М. 
Атеросклеротичне ураження судин різних басейнів у хворих на системний червоний вовчак / К. М. Амосова, І. Г. Матіящук, Е. В. Андреєв, П. П. Мінченко, Н. М. Макомела, Ю. В. Руденко // Галиц. лікар. вісн.. - 2007. - 14, № 1. - С. 15-17. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Вивчено частоту атеросклеротичного ураження різних судинних басейнів у хворих на системний червоний вовчак (СЧВ), сприятливі фактори та особливості перебігу СЧВ у таких пацієнтів. Обстежено 44 пацієнти з СЧВ, з I і II ступенем активності. Ознаки атеросклеротичного ураження периферійних, екстракраніальних та/або коронарних артерій за даними інструментальних методів візуалізації бляшок та/або навантажувальних тестів виявляються у 40,9 % хворих на СЧВ, зокрема у хворих з атеросклеротичним ураженням різних судинних басейнів значно частіше, ніж у хворих без такого, зустрічаються такі фактори ризику атеросклерозу, як більш старший вік, артеріальна гіпертензія (в 2 рази), цукровий діабет ІІ типу, підвищення сироваткового вмісту загального холестерину та тригліцеридів (в 1,6 і 1,7 раза відповідно).


Індекс рубрикатора НБУВ: Р603.51-37

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69358 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Матіящук І. Г. 
Порушення вазорегулюючої функції ендотелію у хворих на системний червоний вовчак: асоціація з ураженням нирок, маркерами запалення та автоантитілами / І. Г. Матіящук, К. М. Амосова, О. Б. Яременко, В. І. Захарова, Д. І. Коляденко // Нирки. - 2020. - 9, № 1. - С. 14-19. - Бібліогр.: 26 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.210.41 + Р603.51 + Р414.011-37

Рубрики:
  

Шифр НБУВ: Ж100881 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
5.

Матіящук І. Г. 
Порушення вазорегулюючої функції ендотелію у хворих на системний червоний вовчак: асоціація з ураженням нирок, маркерами запалення та автоантитілами / І. Г. Матіящук, К. М. Амосова, О. Б. Яременко, В. І. Захарова, Д. І. Коляденко // Нирки. - 2020. - 9, № 1. - С. 14-19. - Бібліогр.: 26 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.210.41 + Р603.51 + Р414.011-37

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100881 Пошук видання у каталогах НБУВ 


 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського