Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (1)Книжкові видання та компакт-диски (4)
Пошуковий запит: (<.>A=Махніцький А$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 6
Представлено документи з 1 до 6

      
Категорія:    
1.

Махніцький А. В. 
Імунокорекція в комплексному хірургічному лікуванні хворих на гострий абдомінальний сепсис : автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.03 / А. В. Махніцький; ДВНЗ "Терноп. держ. мед. ун-т ім. І.Я. Горбачевського". - Т., 2011. - 19 c. - укp.

Встановлено ефективність розробленого методу санації черевної порожнини у комбінації з імунокорекцією в комплексній післяопераційній терапії шляхом оцінювання клінічного перебігу, показників клітинного та гуморального імунітету, цитокінової мережі й ендогенної інтоксикації у хворих на гострий абдомінальний сепсис (ГАС). Досліджено видовий склад мікрофлори ексудату черевної порожнини у хворих з перитонітом та її чутливість до антибіотиків, проведено визначення мікробної чистоти крові. Встановлено, що у хворих з ГАС включення в комплексне післяопераційне лікування розробленого методу санації черевної порожнини й імунотерапії супроводжується вираженим клінічним ефектом без явищ імуносупресії, сприяє покращенню клінічного перебігу захворювання, меншими відхиленнями від норми показників клітинного та гуморального імунітету й ендогенної інтоксикації. Доведено, що застосування розробленого методу санації черевної порожнини й імунотерапії покращує ефективність лікування та перебіг післяопераційного періоду у хворих на ГАС.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.465.014-59

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА385020 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Дейкало І. М. 
Динаміка цитокінів у хворих на гострий абдомінальний сепсис на фоні імунокорекції ронколейкіном / І. М. Дейкало, В. О. Шідловський, А. В. Махніцький, І. В. Чепіль // Клініч. анатомія та операт. хірургія. - 2012. - 11, № 2. - С. 58-60. - Бібліогр.: 4 назв. - укp.

Наведено результати обстеження 134 хворих на гострий абдомінальний сепсис. Вивчено зміни цитокінового профілю в динаміці лікування. Виявлено позитивний вплив імунокорегувальної терапії на перебіг гострого абдомінального сепсису у різні терміни післяопераційного періоду.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.465.014-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24159 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Дейкало І. М. 
Cиндром Бувере / І. М. Дейкало, Д. В. Осадчук, О. І. Карел, А. В. Махніцький, Л. Р. Назарко // Клініч. хірургія. - 2017. - № 12. - С. 78-79. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.465.520.43-7 + Р413.520.43-7

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26838 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
4.

Дейкало І. М. 
Гостра жовчнокам'яна непрохідність тонкої кишки / І. М. Дейкало, Д. В. Осадчук, О. І. Карел, А. В. Махніцький, Л. Р. Назарко // Клініч. хірургія. - 2018. - 85, № 1. - С. 79-80. - Бібліогр.: 3 назв. - укp.

При жовчнокам'яній хворобі, ускладненій біліодигестивною норицею, за наявності кількох конкрементів у жовчному міхурі можливий рецидив БНТК. За наявності великого конкремента у жовчному міхурі та неможливості виконання холецистектомії та усунення нориці, що надзвичайно небезпечне, крім усунення БНТК, показане виконання холецистолітотомії з холецистостомією з метою попередження рецидиву непрохідності. При БНТК обов'язкова ревізія тонкої кишки для виявлення додаткових жовчних каменів. Найбільш інформативним методом доопераційної діагностики БНТК є КТ.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.465.305.6 + Р457.465.520.43

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26838 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Загальна хірургія : підручник / П. О. Герасимчук, С. Й. Запорожан, І. М. Дейкало, О. В. Шідловський, А. І. Цвях, Д. Б. Фіра, А. Я. Господарський, А. В. Махніцький, А. В. Павлишин, В. В. Буката, Н. І. Гриньків; ред.: П. О. Герасимчук. - Тернопіль : ТНМУ : Укрмедкнига, 2020. - 695 c. - Бібліогр.: с. 694-695 - укp.

На сучасному рівні викладено загальні питання щодо організації надання хірургічної допомоги, асептики й антисептики, гемостазу, трансфузіології, анестезіології та травматології, гнійно-септичної хірургії, онкології, трансплантологи. Це має велике значення для формування професійних знань у студентів, а також створює необхідну базу для подальшого вивчення хірургічних дисциплін. Сучасна хірургія щодо свого розвитку завдячує основоположним розділам, які є предметом загальної хірурги. Сюди ж входять елементи хірургічної пропедевтики, оскільки освоєння методику обстеження хірургічного хворого, і практика в установленні правильного діагнозу та обранні відповідної тактику лікування пацієнта з написанням навчальної історії хвороби. Зібрані матеріали розраховані на формування у студентів чіткої системи хірургічних знань, яка буде поєднувати в собі класичні догми загальної хірургії та сучасні підходи до діагностики та патогенетичного лікування різних хвороб, вирішальне значення серед яких має хірургія. Сучасну теоретичну наукову інформацію представлено так, як вона необхідна для вирішення конкретних діагностичних і лікувальних завдань.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р45 я73-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: СО38611 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Обстеження хірургічного хворого : навч. посіб. / П. О. Герасимчук, С. Й. Запорожан, І. М. Дейкало, Д. Б. Фіра, А. В. Павлишин, А. В. Махніцький, Н. І. Гриньків; ред.: П. О. Герасимчук. - Тернопіль : ТНТУ : Укрмедкнига, 2023. - 579 c. - Бібліогр.: с. 578-579 - укp.

Висвітлено методи обстеження хірургічного хворого за органами та системами, включаючи клінічні, інструментальні та інші. Акцентовано увагу на методах та прийомах фізикального обстеження пацієнта в хірургічній клініці. Це дозволяє вірно встановити діагноз та визначити показання до оперативного лікування. Кожен розділ доповнено клінічною картиною хірургічної патології, що найчастіше зустрічається з боку відповідного органа або системи, яку досліджують. Окремо подано методики обстеження при грижах черевної стінки, "гострому животі", при тяжкій травмі та невідкладних хірургічних станах. Визнано, що основи діагностики (пропедевтика) є першим предметом, який ознайомлює студентів із клінічною медициною. Зазначено, що на курсі пропедевтики хірургічних захворювань вивчають методику обстеження хірургічного хворого, симптоми і синдроми якої дозволяють діагностувати хірургічну паталогію та визначитися з подальшою тактикою лікування, з урахуванням необхідності виконання оперативного втручання та оцінки операбельності пацієнта.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р34 я73 + Р45 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВС71795 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського