Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (1)Книжкові видання та компакт-диски (6)
Пошуковий запит: (<.>A=Мацієвська Н$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 4
Представлено документи з 1 до 4

      
Категорія:    
1.

Мацієвська Н. Ю. 
Хореографічна лексика сучасної російської мови у системно-семасіологічному та лінгвокультурологічному аспектах : Автореф. дис... канд. філол. наук : 10.02.02 / Н. Ю. Мацієвська; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. - К., 2003. - 17 c. - укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.2-34:Щ + Щ32 в4

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА326248 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Мацієвська Н. К. 
Функціональний стан серцево-судинної системи в юнаків : автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.10 / Н. К. Мацієвська; МОЗ України, Харк. нац. мед. ун-т. - Х., 2011. - 19 c. - укp.

Обгрунтовано доцільність поглибленого кардіологічного обстеження юнаків, які не мають скарг і клінічних ознак порушення з боку серцево-судинної системи, але професійна діяльність яких у подальшому пов'язана з підвищеними фізичними та психологічними навантаженнями (спорт, армія). Розроблено нормативні показники резервних можливостей серця й адаптації серцево-судинної системи до фізичного навантаження у здорових юнаків 14 - 17-ти років. Визначено патологічні особливості вегетативної регуляції юнаків за показниками варіабельності серцевого ритму (ВСР) у стані спокою, під час активної ортопроби, фізичного навантаження. Доведено доцільність використання співвідношення LF / HF для діагностики вегетативної дисфункції в юнаків і визначення її типу. Запропоновано в систему моніторингу підлітків з серцево-судинними порушеннями включити оцінювання показників ВСР у стані спокою, під час ортопроби та фізичного навантаження для визначення вегетативної реактивності. Встановлено функціональні класи адаптації серцево-судинної системи до фізичного навантаження в юнаків. Розроблено алгоритм обстеження юнаків пубертатного віку, що готуються до умов підвищеного фізичного навантаження (під час проходження служби в армії або занять спортом) на II та III етапах медичного спостереження.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р731.90

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА385725 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Сенаторова Г. С. 
Епідеміологічне дослідження стану серцево-судинної системи у школярів Харківського регіону (етап перший) / Г. С. Сенаторова, М. О. Гончарь, Т. В. Чайченко, І. О. Саніна, О. Л. Онікієнко, Н. Р. Бужинська, О. Д. Бойченко, Н. К. Мацієвська, В. М. Цимбал, Н. В. Вергеліс // Соврем. педиатрия. - 2011. - № 6. - С. 87-90. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Наведено дані щодо стану серцево-судинної системи у школярів Харківського регіону на основі результатів популяційного дослідження. Обстежено 582 школярів віком від 10 до 17 років. Стан серцево-судинної системи оцінено на підставі клінічного дослідження, даних електрокардіограми та рівня індексу Руф'є. У 147 дітей стан серцево-судинної системи був у межах норми.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р731.90

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24603 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Сенаторова Г. С. 
Функціональні можливості серцево-судинної системи в умовах фізичного навантаження у юнаків призивного віку / Г. С. Сенаторова, Н. К. Мацієвська // Соврем. педиатрия. - 2011. - № 1. - С. 179-181. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Для визначення резервних можливостей серця і особливостей адаптації серцево-судинної системи до фізичного навантаження підлітків обстежено 108 юнаків призивного віку. У 73,8 % обстежених на запит військомату юнаків під час проведення проби з фізичним навантаженням виявлено функціональні порушення з боку серцево-судинної системи. Враховуючи високу питому вагу функціональних порушень серцево-судинної системи на фоні фізичного навантаження серед юнаків, що не мають ЕКГ-змін, визначено, що усім юнакам призивного віку потрібно проводити поглиблене кардіологічне обстеження з використанням провокаційних проб.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р11(4УКР)025.5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24603 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського