Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (3)
Пошуковий запит: (<.>A=Мелліна В$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 4
Представлено документи з 1 до 4

      
Категорія:    
1.

Мелліна В. Б. 
Вплив призмових окулярів на контрастну чутливість у дітей з дисбінокулярною амбліопією в процесі лікування / В. Б. Мелліна // Експерим. і клініч. медицина. - 2016. - № 4. - С. 148-155. - укp.

Обстежено 88 дітей з дисбінокулярною амбліопією у віці від 4 до 18 років. Співдружня езотропія визначена у 77 дітей, а екзотропія - у 11. Виписано 33 рецепти на призматичні окуляри, 32 - на сферопризматичні, 12 - на ціліндропризматичні, 11 - на сферо-ціліндропризматичні. Найкращий показник з вирівнювання функції контрастності досягнуто через 6 місяців, тоді як результат через 3 місяці є меншим і в більшості випадків різниця статистично недостовірна. Підсумовано, що призматичні окуляри не мають негативного впливу на контрастність, а навпаки, в процесі лікування підвищують її.

Обследовано 88 детей с дисбинокулярной амблиопией в возрасте от 4 до 18 лет. Содружественная эзотропия определена у 77 детей, а экзотропия - у 11. Выписано 33 рецепта на призматические очки, 32 - на сферопризматические, 12 - на цилиндропризматические, 11 - на сферо-цилиндропризматические. Наилучший показатель по выравниванию функции контрастности достигнут через 6 месяцев, тогда как результат через 3 месяца меньший и в большенстве случаев разница статистически недостоверная. Подытожено, что призматические очки не имеют отрицательного влияния на контрастность, а наоборот, в процессе лечения повышают ее.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.670.27

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16674 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Риков С. О. 
Вплив модифікованих мікропризм Френеля на контрастну чутливість органа зору / С. О. Риков, Є. Є. Антонов, В. Б. Мелліна, Н. М. Алеєва // Архів офтальмології України. - 2017. - 5, № 1. - С. 44-50. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Досліджено вплив модифікованих мікропризм Френеля на контрастну чутливість і гостроту зору. Визначено умови зниження контрасту тестових оптотипів внаслідок дифракції та хроматизму білого світла у разі використання призм різної призматичної дії. Одержано дані зі зменшення контрасту, які необхідно враховувати під час проведення досліджень дефектів зору за допомогою методів візоконтрастометрії.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р67-433

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж101097 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Мелліна В. Б. 
Результати впливу призмових окулярів на зорові показники та кут косоокості при дисбінокулярній амбліопії у порівнянні з апаратним лікуванням / В. Б. Мелліна // Архів офтальмології України. - 2017. - 5, № 2. - С. 33-38. - Бібліогр.: 16 назв. - укp.

Порівняно результати лікування дисбінокулярної амбліопії призмовими окулярами та апаратними методами. Встановлено, що призмові окуляри комбінованої дії в процесі лікування зменшують кут косоокості, підвищують гостроту зору амбліопічного ока, контрастну чутливість та позитивно впливають на характер зору за рахунок пролонгованого плеопто-ортоптичного впливу. Доведено, що апаратне плеопто-ортоптичне лікування має гірші результати лікування на відміну від лікування призмовими окулярами за рахунок короткочасного та не завжди ефективного впливу на зорові показники.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р670.27-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж101097 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Мелліна В. Б. 
Ефективність лікування дисбінокулярної амбліопії при співдружній косоокості за допомогою призмових окулярів : автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.18 / В. Б. Мелліна; Нац. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П. Л. Шупика. - Київ, 2018. - 21 c. - укp.

Висвітлено проблему підвищення ефективності лікування дисбінокулярної амбліопії при співдружній косоокості за допомогою призмових окулярів. Проаналізовано результати впливу модифікованих призм Френеля на показники зорових функцій у 235-ти дітей, на основі яких розроблено окуляри комбінованої дії, які поєднують в собі одночасно рефракційну та призмову лінзи та виконують одночасно три функції: плеоптики, ортоптики та корекції аномалії рефракції. За допомогою таких окулярів проліковано 88 дітей з дисбінокулярною амбліопією та порівняно з результатами у 61 дітини, яким проведено плеопто-ортоптичне апаратне лікування. Визначено, що чим більша сила призми тим більший вплив вона має на гостроту зору, бінокулярний зір та контрастну чутливість. Встановлено, що лікування дисбінокулярної амбліоіпії призмовими окулярами ефективніше від апаратного. Визначено позитивний вплив окулярів на монокулярні та на бінокулярні зорові показники за рахунок пролонгованого безперервного лікування, що неможливо при апаратному лікуванні. Розроблено методику підбору сферо-циліндро-призмових окулярів. Встановлено терміни лікування такими окулярами - кращі результати відзначено через 6 міс на відміну від 3-х міс. Надано практичні рекомендації офтальмологам щодо підбору та лікування призмовими окулярами.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р670.27-5 + Р672.060

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА432864 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського