Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (1)Книжкові видання та компакт-диски (4)
Пошуковий запит: (<.>A=Меренкова Є$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 5
Представлено документи з 1 до 5

      
Категорія:    
1.

Меренкова Є. О. 
Стан агрегації тромбоцитів у хворих на хронічні запальні захворювання легень : Автореф. дис... канд. мед. наук / Є. О. Меренкова; Держ. установа "Ін-т фтизіатрії і пульмонології ім. Ф.Г.Яновського АМН України". - К., 2007. - 18 c. - укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р412.3-356

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА350823 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Гуменюк Г. Л. 
Результати застосування метотрексату у лікуванні хворих на саркоїдоз органів дихання / Г. Л. Гуменюк, Є. О. Меренкова // Зб. наук. пр. співробітників НМАПО ім. П. Л. Шупика. - 2016. - Вип. 26. - С. 426-431. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Системні глюкокортикостероїди (ГКС) до теперішнього часу залишаються основними препаратами в лікуванні саркоїдозу. У випадках резистентності, наявності протипоказань або серйозних побічних ефектів ГКС-терапії призначаються препарати другої лінії, основне місце серед яких займають імуносупресанти - метотрексат, азатіоприн і лефлуномід. Мета роботи - провести порівняльне вивчення ефективності застосування метотрексату у хворих із протипоказаннями до застосування ГКС і у пацієнтів із резистентністю до ГКС-терапії. Обстежено 12 хворих на саркоїдоз органів дихання II стадії з протипоказаннями до застосування або побічними ефектами ГКС і 8 пацієнтів із резистентністю до ГКС-терапії. Метотрексат застосовували в дозі 10 мг 1 раз на тиждень у поєднанні з фолієвою кислотою по 5 мг на тиждень. У хворих із протипоказаннями чи серйозними побічними ефектами ГКС-терапії застосування метотрексату надало змогу досягти регресії процесу в 10-ти з 12- випадків. У пацієнтів із саркоїдозом, резистентним до ГКС, монотерапія метотрексатом у більшості випадків (у 7-ми з 8-ми хворих) була неефективною. Висновки: у хворих з наявністю протипоказань до лікування ГКС або з серйозними побічними діями ГКС-терапії лікування метотрексатом у дозі 10 мг/тиждень, як правило, надає змогу досягти регресії патологічного процесу в легенях. У хворих на саркоїдоз, що резистентний до ГКС, монотерапія метотрексатом в більшості випадків неефективна, що зумовлює необхідність вивчення можливостей комбінованого лікування метотрексатом з іншими препаратами першої лінії.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р412.3-52 + Р543.602-52

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70307 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Гуменюк Г. Л. 
Можливості імуносупресивної терапії у хворих на саркоїдоз легень / Г. Л. Гуменюк, Є. О. Меренкова // Лікар. справа. - 2018. - № 5/6. - С. 64-67. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Вивчено ефективність та переносимість метотрексату у хворих з протипоказаннями до призначення або вираженим побічним ефектом глюкокортикостероїдів. Застосування метотрексату в дозі 10 мг/тиж було ефективним (досягнення клінічного вилікування або регресії процесу) у 16 (84,2 %) з 19 обстежених. Виражені побічні дії метотрексату, які зумовили відміну препарату, спостерігали у 2 хворих (медикаментозно-індукований пневмоніт та підвищення рівня АлАТ в крові в 4 рази). Загалом імуносупресивну терапію з використанням метотрексату в дозі 10 мг/тиж хворі на саркоїдоз органів дихання переносили задовільно.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.423

Рубрики:

Шифр НБУВ: Жс20661 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Лікування хворих на саркоїдоз легень : метод. посіб. / уклад.: В. К. Гаврисюк, Є. О. Меренкова, Я. О. Дзюблик, Г. Л. Гуменюк, А. І. Ячник, О. В. Страфун, О. А. Беренда, О. В. Биченко, С. І. Лещенко, Н. Д. Морська, Н. В. Пендальчук, О. В. Шадріна; НАМН України, ДУ "Укр. центр наук. мед. інформації та патент.-ліценз. роботи". - Київ : Велес, 2018. - 50 c. - Бібліогр.: с. 50 - укp.

Розглянуто актуальну проблему підвищення ефективності лікування хворих на саркоїдоз легень (СЛ). Наведено визначення, епідеміологію та патогенез СЛ. Розкрито загальні принципи глюкокортикостероїдної терапії (ГКС-терапії). Подано інформацію про показання для призначення системних ГКС. Описано можливості ГКС у лікуванні хворих на СЛ. Увагу приділено імуносупресивній терапії хворих із протипоказаннями до призначення або серйозними побічними ефектами ГКС. Представлено алгоритм персоніфікованої терапії хворих на СЛ, що грунтується на врахуванні протипоказань, переносимості та резистентності до ГКС-терапії, а також характеру відповіді на лікування в кожному окремому випадку. Окремо розглянуто комп'ютерну томографічну денситометрію легень в алгоритмі лікування хворих на СЛ.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р412.3-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА824279 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Меренкова Є. О. 
Імуносупресивна терапія хворих на саркоїдоз легень: показання, режими, ефективність, переносимість та алгоритм персоніфікованого застосування : автореф. дис. ... д-ра мед. наук : 14.01.27 / Є. О. Меренкова; Національна академія медичних наук України, Національний інститут фтизіатрії і пульмонології імені Ф. Г. Яновського. - Київ, 2019. - 28 c. - укp.

Розроблено алгоритм персоніфікованої терапії хворих на саркоїдоз легень на основі результатів вивчення ефективності та переносимості цитотоксичних засобів і визначення оптимального препарату імуносупресивної терапії з урахуванням протипоказань, серйозних побічних дій та випадків резистентності до глюкокортикостероїдів (ГКС). Застовано наступні методи дослідження: загально-клінічні, комп'ютерна томографія органів грудної порожнини, спірометрія, бодіплетизмографія, визначення дифузійної здатності легень, статистичні. Визначено, що застосування імуносупресантів показано у 32,4 % пацієнтів на саркоїдоз легень. Вивчено ефективність і переносимість азатіоприну, лефлуноміду та метотрексату. Встановлено, що метотрексат є препаратом вибору у хворих на саркоїдоз легень з протипоказаннями та серйозними побічними ефектами ГКС-терапії як за рівнем ефективності, так і за профілем безпеки. Визначено, що у пацієнтів із саркоїдозом, резистентним до ГКС, монотерапія метотрексатом у 71,4 % хворих є неефективною. Встановлено, що комбінована терапія метилпреднізолоном та метотрексатом у хворих із ГКС-резистентним саркоїдозом є ефективною в середньому в 77 %. Розроблено алгоритм лікування хворих на саркоїдоз легень з урахуванням протипоказань до призначення, серйозних побічних ефектів ГКС і резистентності до ГКС-терапії. Визначено достовірно більшу частоту рецидивів у хворих на саркоїдоз після терапії ГКС, ніж у хворих із спонтанною регресією захворювання та після проведення терапії метотрексатом.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р412.3-5

Рубрики:
  

Шифр НБУВ: РА442726 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського